Press "Enter" to skip to content

Гарних зимових свят, друзі!

      Відділ мистецтв ДОМБ ім. М. Свєтлова щиро вітає усіх з Новим Роком та Різдвом Христовим! Хай буде здоров’я, мир, злагода і кохання у житті кожного з нас! Ми, українці, дуже пишаємось тим, що головною піснею різдвяних свят по всьому світу вже багато років є наш славнозвісний “Щедрик”!
      Ця прадавня українська народна пісня відома людям у багатьох країнах по культової комедії «Один вдома». Після цього фільму в Америці її почали вважати своєю Різдвяної піснею.

      Сьогодні неможливо точно сказати, коли саме з’явився «Щедрик». З упевненістю можна говорити лише про те, що цей мотив був відомий ще в дохристиянські часи. Музикознавці вважають цю мелодію однією з найстаріших у світі. А нове життя в неї вдихнув на початку XX століття композитор Микола Дмитрович Леонтович. Над переробкою цієї мелодії він працював два десятиліття, зробив три редакції, але жодна з них йому самому не прийшла до душі. І тільки четверта версія настільки сподобалася композитору, що він вирішив винести її на суд публіки.

     На Різдво 1916 року «Щедрик» виконав хор Київського університету і викликав справжній фурор. Ім’я композитора стало відомим далеко за межами Києва. Але, на жаль, сталася трагедія – через 5 років Микола Леонтович загинув в будинку батька від рук заїжджого чекіста. Історія ж «Щедрика» на цьому не закінчилася. Минуло лише півроку після трагічної смерті Леонтовича, а його твір вже звучав у Карнегі-холі в Нью-Йорку. А в 1936 році американець українського походження Пітер Вольховський складає англійський текст до української мелодії. Обробка отримує назву «Carol of the Bells» – «Колядка дзвонів». Американський варіант «Щедрика» підхопила і розповсюдила масова культура, і він моментально увійшов до списку обов’язкових різдвяних пісень у США.

Слухайте гарну музику!
Веселих вам свят!
Приходьте до бібліотеки, завжди раді вам!
https://www.youtube.com/watch?v=Giukato3LI8

Поділитися у соцмережах:
Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?