Сьогодні у Комунальний заклад “Музей спротиву Голодомору” Дніпровської міської ради відбулася презентація книги «Українське село першої половини ХХ століття через призму людської пам’яті: зі збірок спогадів, зібраних Вірою Аннусовою».
Книжку презентовано і видано до 90-ї річниці Голодомору.
Учасники заходу – фахівці культури й освіти – жваво долучилися до обговорення видання. Запитували про все, що їх цікавило: і про створення видання, і про людей, які залучені до цих спогадів. Цікавою була інформація не лише про людей, закатованих голодом, а й про дії та нелегкі долі хлібозбирачів.
Увазі читача пропонується збірка вибраних спогадів, які наочно характеризують життя українського села, починаючи з відносно стабільних 1910-х років, закінчуючи ще одним злочином радянської влади – голодом 1946-1947 рр. Ці свідчення людської пам’яті походять з одного мікрорегіону: сільських районів Луганської області, що знаходяться довкола м. Старобільськ (Біловодська територіальна громада Старобільського району Луганської області). Спогади були записані у період з 1971 по середину 2000-х рр. однією особою – спочатку школяркою, потім студенткою і, нарешті, сільською вчителькою математики Вірою Аннусовою.
Спогади зберігаються у колекції Музею спротиву Голодомору.
Працівник бібліотеки Свєтлова долучився до цього важливого заходу та отримав у подарунок книгу, тепер фонд нашої бібліотеки поповнився цінною збіркою вибраних спогадів українських селян.
Щиро дякуємо від себе і від імені наших читачів Музею за важливий і корисний подарунок! Ще й з автографом упорядниці Віри Аннусової.
Електронну книжку можна завантажити на нашому сайті за посиланням або за посиланням Музею.
Приходьте, «Українське село першої половини ХХ століття через призму людської пам’яті: зі збірок спогадів, зібраних Вірою Аннусовою» вже в бібліотеці!
У 45 Українське село першої половини ХХ століття через призму людської пам’яті: зі збірок спогадів, зібраних Вірою Аннусовою /Передмова Л. Богачевої, упорядкування В. Аннусової, В. Рибалки, художнє оформлення Ю. Лисенко. Дніпро, 2022. 126 с.; іл.
Будьте першим, хто прокоментує