Мирного неба, дорогі друзі!
Впевнені, ця інформація зацікавить усіх шанувальників театрального мистецтва!
У жовтні 2022 року виповнюється 140 років від часу заснування Марком Кропивницьким славнозвісного “Товариства акторів”, більше відомого під назвою “Театр корифеїв”. Про цю та інші цікаві події зі світу історії українського театру ви можете довідатися, завітавши до відділу мистецтв ДОБМ! До вашої уваги художні біографії видатних українських акторів, режисерів та література з історії українського театру! Особливо хочемо привернути вашу увагу до сучасних, яскраво ілюстрованих, оздоблених світлинами видатних діячів театрального мистецтва видань від #український_інститут_книги! Завжди чекаємо на вас!
27 жовтня 1882 р. відбулась перша вистава «Товариства українських артистів під орудою М. Л. Кропивницького».
До складу театрального колективу увійшли уславлені майстри української сцени, а тоді – актори-аматори, учні Кропивницького – М. Заньковецька, М. Садовський, Л. Линицька, А. Маркова та ін. Згодом до товариства приєдналися П. Саксаганський, І. Карпенко-Карий, Г. Затиркевич, М. Садовська-Барілотті.
Стиль синкретичного театру, що поєднував драматичне й комедійне дійство з музичними, вокальними сценами, хорові й танцювальні ансамблі, вражав суто народною свіжістю й неподібністю до жодного існуючого театру.
Історія театру була непростою: він то розпадався на окремі трупи, то знову об’єднувався. Реалізувати на повну силу його потужний творчий потенціал не давала й імперська влада, і не надто вишукані смаки багатьох глядачів.
І все ж саме корифеї заклали основи національного драматичного мистецтва, класичного українського театру.
Вагомість цієї події у міжнародному масштабі була засвідчена 1982 року постановою ЮНЕСКО про святкування сторічного ювілею цієї трупи.
Будьте першим, хто прокоментує