Press "Enter" to skip to content

18 травня починаючи з 1994 року в Україні відзначається День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу, яка сталася 18–20 травня 1944 року. Переселенню піддалися більше чверті мільйона людей.

До цієї пам’ятної дати за ініціативи бібліотеки для молоді разом з молодіжним центром Кузня української інтелігенції для двадцяти учнів 2 школи м. Дніпро проведено он-лайн урок пам’яті. Студент ДНУ ім. Олеся Гончара, історик Віктор Бородін розповів молоді про найтрагічнішу подію в історії кримськотатарського народу – депортацію. Тієї весни біда не оминула жодної сім’ї, вночі людей виганяли з домівок, декому не давали навіть і п’яти хвилин зібрати речі, кидали в товарні вагони і везли багато тижнів без їжі, води та надії вижити. Багато з них померли в дорозі, ще більше потім у спецпоселеннях. Мало хто зміг повернутися до Батьківщини через багато десятиліть. Школярі уважно та зі співчуттям слухали про жахи минулого. Адже доля кримських татар в цілому схожа з долею української нації, яка так само зазнавала поневірянь протягом століть.

Та сучасна молодь здатна не тільки на співчуття. Гостро реагуючи на прояви політичної, соціальної, національної несправедливості, молоді люди включаються в правопросвітницьку діяльність, оскільки мають активну громадську позицію. Бібліотека та наші партнери завжди готові підтримати молодіжні ініціативи, щоб разом не забувати та виправляти помилки минулого.

Поділитися у соцмережах:

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?