Press "Enter" to skip to content

9 листопада Україна відзначає Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва. Саме завдяки натхненним та сильним духом митцям буде жити українське мистецтво та національна думка. Творчість, просякнута українським духом і насичена автентичними ідеями, підтримувала у важкі часи наш народ і допомагала йому зберігати свою національну ідентичність у роки поневірянь і знущань.

Відділ мистецтв ласкаво запрошує ознайомитися з книжками відділу, присвяченими цієї темі.

 О.С. Найден
Українська народна іграшка:
. Семантика. Образна своєрідність. Функціональні особливості.

Ця книга є, власне, першою, в якій українська народна іграшка подана у відносно повному обсязі щодо «географії» поширення і матеріалів, з яких вона виготовлялася і нині виготовляється. Саме матеріали – глина, дерево, солома, трава, тканини, рогоза тощо – визначають пластичний і образний характер іграшки. Остання і нині зберігає багато прикмет і ознак своїх культових предків тисячолітньої давнини.
У книзі також зроблена спроба подати українську народну іграшку як історичний фактор та важливу функціональну частину народного (переважно селянського) середовища, осягнути фольклорний, соціокультурний і філософський контексти національної «іграшкової культури».
Книга може стати в пригоді усім, хто не байдужий до української художньої культури, кого цікавлять її фольклорні витоки та шляхи розвитку.

Д. Гоберман

Мотиви гуцульського керамічного розпису

Оглядає: Софія Грачова

 Альбом містить 130 чорно-білих фотографій і коротку вступну статтю про основні напрями, школи та особливості майстрів гуцульської кераміки. Він став своєрідним пам’ятником його упоряднику. Ще в повоєнні роки, зацікавившись народним мистецтвом Придністров’я і Карпат, Гоберман часто приїжджав сюди з мистецтвознавчими експедиціями. Він також був автором однієї з перших книг про дерев’яну архітектуру Буковини. Фотографії та текст для альбому були підготовлені ще в 70-х роках 20 століття, але їх не опублікували. Нині цей альбом змушує замислитися над реаліями радянської епохи, коли митці шукали творчу свободу в дослідженні народного мистецтва

 Олена Шестакова

Петриківський розпис. Джерела / Petrykivsky painting. Beginning

Майстри із с. Петриківка (Дніпропетровська обл.) створили унікальний пласт українського мистецтва, визнаний у світі як феномен національного художнього мислення. У 2013 році ЮНЕСКО надало цій своєрідній “візитівці” України статус всесвітньої нематеріальної культурної спадщини. У виданні репродуковано розписи Т. Пати, Н. Білокінь, П. Павленко, Я. Пилипенко, Г. Ісаєвої, Н. Тимошенко, В. Вовка, твори яких зберігаються в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва.

 

О.Г. Соломченко

Писанки Українських Карпат.

Ілюстроване монографічне дослідження писанкового розпису і художнього-стильових ознак образотворчого фольклору різних етнографічних регіонів Українських Карпат. Подано зразки писанкової орнаментики, технології розпису, способи виготовлення природних барвників, консервації і реставрації писанок, словники орнаментальних мотивів та майстрів писанкового розпису.
Для мистецтвознавців, художників, викладачів і студентів мистецьких навчальних закладів, майстрів декоративно-прикладного мистецтва, музейних працівників, шанувальників народного мистецтва.

 

Книга Старовинні українські узори для вишивання хрестом. Магія візерунка

З давніх-давен вишивка на одязі була оберегом, що відводив біду й привертав щастя.
Разом із цією книжкою кожна майстриня зможе вишити обережні узори на сорочках, рушниках, дитячому одязі. Тут наводяться кольорові схеми та яскраві фотографії традиційних узорів різних регіонів України з поясненнями значення символів. Також ви знайдете викрійки як сучасного вишитого одягу, так і традиційної вишиванки.

 

О. О. Гасюк, М. Г. Степан

Художнє вишивання. Альбом 

У цьому альбомі автори прагнули представити найкращі здобутки українського мистецтва вишивки.

Альбом також призначений для тих, хто хоче навчитися вишивати самостійно.

Поділитися у соцмережах:

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?