9 листопада Україна відзначає Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва. Саме завдяки натхненним та сильним духом митцям буде жити українське мистецтво та національна думка. Творчість, просякнута українським духом і насичена автентичними ідеями, підтримувала у важкі часи наш народ і допомагала йому зберігати свою національну ідентичність у роки поневірянь і знущань.
Відділ мистецтв ласкаво запрошує ознайомитися з книжками відділу, присвяченими цієї темі.
О.С. Найден
Українська народна іграшка:. Семантика. Образна своєрідність. Функціональні особливості.
Ця книга є, власне, першою, в якій українська народна іграшка подана у відносно повному обсязі щодо «географії» поширення і матеріалів, з яких вона виготовлялася і нині виготовляється. Саме матеріали – глина, дерево, солома, трава, тканини, рогоза тощо – визначають пластичний і образний характер іграшки. Остання і нині зберігає багато прикмет і ознак своїх культових предків тисячолітньої давнини.
У книзі також зроблена спроба подати українську народну іграшку як історичний фактор та важливу функціональну частину народного (переважно селянського) середовища, осягнути фольклорний, соціокультурний і філософський контексти національної «іграшкової культури».
Книга може стати в пригоді усім, хто не байдужий до української художньої культури, кого цікавлять її фольклорні витоки та шляхи розвитку.
Д. Гоберман
Мотиви гуцульського керамічного розпису
Оглядає: Софія Грачова
Альбом містить 130 чорно-білих фотографій і коротку вступну статтю про основні напрями, школи та особливості майстрів гуцульської кераміки. Він став своєрідним пам’ятником його упоряднику. Ще в повоєнні роки, зацікавившись народним мистецтвом Придністров’я і Карпат, Гоберман часто приїжджав сюди з мистецтвознавчими експедиціями. Він також був автором однієї з перших книг про дерев’яну архітектуру Буковини. Фотографії та текст для альбому були підготовлені ще в 70-х роках 20 століття, але їх не опублікували. Нині цей альбом змушує замислитися над реаліями радянської епохи, коли митці шукали творчу свободу в дослідженні народного мистецтва
Будьте першим, хто прокоментує