Press "Enter" to skip to content

До 80-річчя Івана Миколайчука

До 80-річчя Івана Миколайчука

     15 червня відзначається день народження видатного українського актора, кінорежисера та сценариста Івана Миколайчука (1941-1987).  У відділі мистецтв ДОМБ ім. М. Свєтлова ви знайдете багато цікавої літератури про життя і творчість видатного кіномитця. Це новий журнал “Кінотеатр”, на перших шпальтах якого дискуссія про фільм “Сон” та декілька книжок — біографій видатного актора. Його всі знають як Івана з фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». Він був талановитою людиною, в ті роки жоден фільм не обходився без його участі. 34 ролі в кіно, 9 сценаріїв, та 2 режисерські роботи. Миколайчука називали самородком, обличчям та душею українського поетичного кіно. Своє мистецьке майбутнє він визначив ще у  ранній юності, вступивши до музичного училища Чернівців на спеціальність «Хормейстер художньої самодіяльності». В подальшому вирішив дещо змінити рід діяльності. Він вступив до театру-студії при українському драматичному театрі імені Ольги Кобилянської в Чернівцях.  Більшість ролей, які зіграв Іван Миколайчук , були патріотичними, його герої любили Україну. Колеги по знімальному майданчику називали його “народним” актором. За правду в УРСР він носив тавро “неблагонадійного”. Якби Іван Миколайчук жив не у закритому суспільстві, він би став героєм світового кінематографу. Фільм “Тіні забутих предків” здобув 39 міжнародних нагород, 28 призів на кінофестивалях у 21 країні, за це він потрапив до Книги рекордів Гіннеса.  У 1979 році Іван Миколайчук відзняв фільм “Вавилон XX”, який завоював приз “За кращу режисуру” на Всесоюзному кінофестивалі в Душанбе.

     В останні роки свого життя Іван тяжко хворів на виразку шлунку. Він пішов з життя у віці 46 років. Його односельчани розповідали, що коли помер Іван, до його села прилітали лебеді, яких прозвали Івановими.

     Щороку у селі Чортория Чернівецької області, де народився Іван Миколайчук, організовують фестиваль «На гостини до Івана», тим самим вшановують  пам’ять видатного кінодіяча.

#іван_миколайчук
#знамениті_українці
#іванмиколайчук
#знаменитіукраїнці
Поділитися у соцмережах:

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?