Press "Enter" to skip to content

Гарного дня та мирного неба, друзі!

       Відділ мистецтв ДОБМ ім. М. Свєтлова радий повідомити, що 7 липня народився Олександр Красносельський, архітектор, поет, музикант, колекціонер, який понад тридцять років життя віддав Дніпру (Дніпропетровську) і змінив його архітектурне обличчя. Ми, дніпряни, пишаємося видатним земляком та зберігаємо пам’ять про нього! Ця пам’ять навіки збережена в історичних будівлях нашого міста!

    Коротка біографія

 Він народився 7 липня 1877 року в в родині лікаря. У 1896 році закінчив Юр’ївське реальне училище (Естонія), у 1905 році – Ризький політехнічний інститут, отримав звання інженера-архітектора. Шість років працював у Бессарабії (1908–1912 рр.). З 1912 року і до кінця життя мешкав у Катеринославі. Тут він став відомим зодчим, побудувавши велику кількість  будівель. Олександр Красносельський добре володів іноземними мовами, малював аквареллю і маслом, любив музику, добре грав на фортепіано, складав музичні твори для духового оркестру, співав. Захоплювався історією, літературою, писав вірші. Зібрав багату колекцію антикваріату, в якій були рідкісні книги, цінні картини, вироби знаменитих фарфорових заводів.

      Детальніше ознайомитися з біографією Олександра Красносельського можна тут: https://www.dnipro.libr.dp.ua/Krasnoselskiy_arhitektor

Поділитися у соцмережах:

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?