Press "Enter" to skip to content

Доброго липневого дня та бойового настрою, друзі!

   Відділ мистецтв ДОБМ ім. М. Свєтлова радий повідомити шанувальникам живопису, що 21 липня народився Давид Бурлюк (1882-1967) –  живописець, графік, художник театру, критик, поет, один із засновників українського футуризму. Навчався в Одеському художньому училищі, в Королівській академії в Мюнхені, студії Ф.Кормона в Парижі. З 1906 по 1915 роки – учасник та активний організатор виставок Товариства харківських художників, Південно-руських художників (Одеса), “Синього вершника” (Мюнхен), “Бубнового валета”. Організатор видавництва “Гілея” у Херсоні (1910-1913). У 1918-1920 роках через Сибір поїхав на Далекий Схід і влаштував виставку їхніх творів у Японії. З 1922-о року жив у США. В 1930-1966 роках видавав журнал “Колір і рима”.

 “Мій колорит глибоко національно український, – писав Давид Давидович. – Помаранчеві, зелено-жовті, червоні, сині тони б`ють Ніагарами з-під мого пензля. Коли я рисую, мені здається, що я дикун, котрий тре сук однієї фарби об іншу, щоб одержати кольоровий ефект. Ефект горіння. Ефект сластолюбства, збудження статтю однієї фарби характерних рис і особливостей іншої”.

     Пропонуємо до перегляду відеопрезентацію про життя і творчість Давида Бурлюка:  https://www.youtube.com/watch?v=-d8TggPVq1g

     Завітайте до відділу мистецтв нашої бібліотеки аби якнайкраще познайомитися з художніми біографіями видатних українських митців!

     Вивчення історії українського мистецтва і розповсюдження цих знань — це теж наш великий внесок у Перемогу над ворогом на культурному фронті! Слава Україні!

Поділитися у соцмережах:

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?