Press "Enter" to skip to content

До Дня народження Давида Бурлюка

Доброго липневого дня та бойового настрою, друзі!

   Відділ мистецтв ДОБМ ім. М. Свєтлова радий повідомити шанувальникам живопису, що 21 липня народився Давид Бурлюк (1882-1967) –  живописець, графік, художник театру, критик, поет, один із засновників українського футуризму. Навчався в Одеському художньому училищі, в Королівській академії в Мюнхені, студії Ф.Кормона в Парижі. З 1906 по 1915 роки – учасник та активний організатор виставок Товариства харківських художників, Південно-руських художників (Одеса), “Синього вершника” (Мюнхен), “Бубнового валета”. Організатор видавництва “Гілея” у Херсоні (1910-1913). У 1918-1920 роках через Сибір поїхав на Далекий Схід і влаштував виставку їхніх творів у Японії. З 1922-о року жив у США. В 1930-1966 роках видавав журнал “Колір і рима”.

 “Мій колорит глибоко національно український, – писав Давид Давидович. – Помаранчеві, зелено-жовті, червоні, сині тони б`ють Ніагарами з-під мого пензля. Коли я рисую, мені здається, що я дикун, котрий тре сук однієї фарби об іншу, щоб одержати кольоровий ефект. Ефект горіння. Ефект сластолюбства, збудження статтю однієї фарби характерних рис і особливостей іншої”.

     Пропонуємо до перегляду відеопрезентацію про життя і творчість Давида Бурлюка:  https://www.youtube.com/watch?v=-d8TggPVq1g

     Завітайте до відділу мистецтв нашої бібліотеки аби якнайкраще познайомитися з художніми біографіями видатних українських митців!

     Вивчення історії українського мистецтва і розповсюдження цих знань — це теж наш великий внесок у Перемогу над ворогом на культурному фронті! Слава Україні!

Поділитися у соцмережах:

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?