Press "Enter" to skip to content

Дорогі шанувальники українського кіномистецтва!

       Відділ мистецтв ДОБМ ім. М. Свєтлова радий повідомити, що 3 липня народився український кінооператор і кінорежисер Вадим Герасимович Іллєнко, відомий відзнятою комедійною картиною “За двома зайцями”. Завдяки їй він став лауреатом Державної премії України ім. О. Довженка. Дивимось і шануємо українське!

     I

  Народився Вадим Герасимович Іллєнко 3 липня 1932 року в місті Новомосковськ Дніпропетровської області в сім’ї інженера-будівельника. Мав двох молодших братів Михайла та Юрія, які також відомі в Україні як кінорежисери. Три брати Іллєнки в радянські часи знімали якісне українське кіно, яке актуальне навіть сьогодні, і яке несе в собі зародки професійного національного продукту. Найстарший брат, Вадим Іллєнко, започаткував у родині любов до кіно. Його вибір професії став вибором усієї сім’ї. Свого часу Вадим закінчив операторський факультет Всесоюзного державного інституту кінематографії, який розташований у Москві. Під час Другої світової війни родина Іллєнків жила в Сибіру. Пізніше, в 1946 році, батько братів Іллєнків, демобілізований з фронту інженер-будівельник, завербувався на шкідливе виробництво скловати в Москві аби дати дітям освіту. Хоч усі троє братів навчалися і жили в Москві, працювати вони поїхали до Києва. Вони говорили, що Україна – держава їхніх предків, тому українське в них закладено генетично.

II

У 1955 році Вадим Іллєнко прийшов до Київської кіностудії ім. О. Довженка. Пізніше працював на Одеській кіностудії та студії “Укртелефільм”. У 1961 році відзняв свою найвідомішу операторську роботу – кінокомедію “За двома зайцями”. Вадим Іллєнко часто згадував як відбувалися зйомки у павільйоні кіностудії ім. О. Довженка, як проходила робота з акторами. За свою кінокар’єру був нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора, і став членом Національної спілки кінематографістів України. За життя Вадим Іллєнко як оператор відзняв 19 кінокартин, та як режисер поставив 7 стрічок, серед яких: “Повернення Вероніки” (1964), “Над нами Південний хрест” (1965), “Зозуля з дипломом” (1971), “У синьому небі посію ліс” (1986), “Передай далі…” (1988), “Останні бункер” (1990), “Геллі і Нок” (1995). Помер Вадим Іллєнко 8 травня 2015 року.

      Пропонуємо переглянути одну з найвідоміших українських кінострічок, що увійшла до “золотого фонду” української кінокласики “За двома зайцями” українською мовою! Все буде Україна!

Відео – https://www.youtube.com/watch?v=HRY-PQQVboU

Поділитися у соцмережах:

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?