Press "Enter" to skip to content

Мирного неба Україні, шановні друзі!

      Відділ мистецтв ДОБМ* ім. М. Свєтлова повідомляє шанувальників української естрадної пісні, що 1 вересня ми святкуємо: Микола Мозговий75  років з дня народження.

Микола Мозговий –  співак та композитор, який ще за життя став золотим  ім’ям української естради!      Народився він у 1947 році в селі Сарнів Волочинського району Хмельницької області. Він з дитинства захоплювався музикою і розвивав свій талант. У 1962 році Микола Мозговий вступив до Чернівецького музичного училища імені Сидора Воробкевича. Після його закінчення вирішив навчатися у Харківському юридичному інституті. Проте згодом забрав звідти документи, адже паралельно навчався в Республіканській студії естрадно-циркового мистецтва в Києві. Там також працював співаком в ресторані “Метро”. Згодом Микола Петрович продовжив навчання у Київській державній консерваторії імені П.І.Чайковського. Він займався улюбленою справою та виводив українську музику на новий рівень. Протягом своєї кар’єри став професійним співаком, композитором. Він написав пісні, що популярні не одне покоління.

У 1986 році Микола Мозговий вирішив зібрати власний гурт “Вересень”. Разом із колективом він гастролював батьківщиною. У тому ж році отримав почесне звання “Заслужений артист України”. Композитор брав участь у різноманітних конкурсах, де був членом жюрі. Він не лише дарував свою музику людям, а й займався менеджментом у шоу-бізнесі, допомагав молодим виконавцям. А у 1993 році був удостоєний звання “Народний артист України” за великий особистий внесок у розвиток і збагачення української культури, високу професійну майстерність.

У 2005 році співак став генеральним директором та художнім керівником Національного палацу мистецтв “Україна”. Цю роботу він поєднував із написанням дисертації на тему “Становлення і тенденції розвитку української естрадної пісні”. Захистивши її, здобув науковий ступінь кандидата мистецтвознавства. На жаль, 30 липня 2010 року композитор пішов з життя. Але залишив нам назавжди свої пісні — золотий фонд української естради! Ось далеко не повний перелік його найвідоміших хітів:

        “Край, мій рідний край”; “Ти пригадай”; “Спомин”; “Горянка”; “Вперше”;”Материнська любов”.

Послухати пісні Миколи Мозгового можна тут:  https://www.youtube.com/watch?v=SONWRI4762I

Шануємо та співаємо українське!

Поділитися у соцмережах:

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?