Press "Enter" to skip to content

Гарного дня, шановні друзі!

    10 вересня ми відзначаємо день народження одного з найяскравіших діячів української культури і мистецтва Олександра Довженка! Про його життєвий та творчий шлях ви завжди можете дізнатися у відділі мистецтв ДОМБ ім. М. Свєтлова! До вашої уваги видання від #український_інститут_книги  “Олександр Довженко” авторки Тетяни Панасенко.

     Олександр Петрович Довженко ( 1894-1956 ) по праву вважається класиком українського кіно, одним з найвпливовіших кінематографістів Європи. Фігура  Олександра Довженка в українській культурі багатовимірна — він  не тільки режисер, але й прозаїк, драматург, наставник для багатьох поколінь кінопостановників. Легендарна картина Довженка “Земля” (1930), що принесла йому світову славу, вважається справжнім гімном праці і людині. Автор зняв дуже драматичну історію селянської родини у часи колективізації, за цю стрічку закордонні кінокритики назвали його “Гомером кінематографу”, а в СРСР фільм був під забороною до 1958 року.

     Не менш вражає нас як читачів літературна творчість Олександра Петровича.  Широко відомі його твори:  оповідання “Воля до життя” “Мати” “Сон”, кіноповість “Зачарована Десна”, безсмертна “Поема про море”.

     Цікаво, що свій шлях у мистецтві Олександр Петрович починав як художник-карикатурист,  та й потім створив багато кумедних шаржів на своїх колег та друзів.

     Він був закоханий у красу й гармонію, захоплювався усім, що відбувається у житті, — уже зрілий митець занотував у своєму щоденнику цитату Анатоля  Франка: “Якщо вибирати між красою і правдою, я  обираю красу. У ній більше глибокої істини, ніж в одній лише голій правді!” Ці слова повністю відповідали його світогляду.

     Особливо корисною ця книга буде для студентів і викладачів творчих коледжів та вишів! Ласкаво просимо до відділу мистецтв нашої бібліотеки! Також пропонуємо переглянути цей цікавий документальний фільм про Олександра Довженка: https://www.youtube.com/watch?v=BwbTqt6g9os

#Олександр_Довженко
#знамениті_українці
#відділ_мистецтв

Поділитися у соцмережах:

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?