Press "Enter" to skip to content

Шановні поціновувачі мистецтва скульптури!

      Відділ мистецтв радий повідомити вас, що 18 серпня 1917 року народився наш земляк, видатний український скульптор Василь Захарович Бородай! Роки його дитинства пройшли у Катеринославі (Дніпропетровську) і припали на нелегкі часи перевороту в країні. Його батьки були простими людьми, батько працював листоношею. Із самого дитинства Василь Захарович мав хист до малювання, але через певні обставини він вступив до фабрично-заводського училища, щоб отримати спеціальність токаря. Закінчивши ФЗУ, він декілька років пропрацював за фахом, але потяг до художньої творчості не згасав. Тож він полишив роботу і вступив до художнього училища. Закінчивши його з відзнакою, мав право вступити до Академії художньої творчості в Ленінграді. Але цим планам не судилося збутися. Розпочалася Друга Світова війна.
     Василь Бородай був командиром роти розвідників. Але протягом всіх воєнних років він не полишав надії присвятити життя творчості. Тож по закінченню війни, 1947 року вступив до Київського художнього інституту. За роки навчання виявив себе талановитим студентом і після закінчення училища був прийнятий на творчу роботу, якій присвятив 12 років. Першою значною роботою митця став пам’ятник Олександру Невському. А потім він увійшов до авторського колективу, який створив пам’ятник Миколі Щорсу в Києві. З 1966 року художника прийняли на посаду голови правління Спілки художників СРСР. 1971 р. Василь Бородай призначений професором Київського художнього інституту, де з 1966 по 1973 роки був ректором. Але, не зважаючи на велику зайнятість в інституті, майстер ніколи не полишав творчості. Від природи він мав чудове відчуття об’єму, форму, здібності до образного мислення. Пам’ятники, створені Василем Бородаєм, стали візитними картками не лише українських міст. У Нью-Йорку та Білому Борі (Польша) встановлені пам’ятники Тарасові Григоровичу Шевченку.
     Помер відомий скульптор і художник 19 квітня 2010 року. Похований на Байковому кладовищі. Розпочату ним справу гордо продовжує нащадок Василя Захаровича – його онук Василь Бородай-молодший.

     Рекомендуємо до перегляду документальну стрічку про життя і творчість видатного майстра:
 https://www.youtube.com/watch?v=wNn9M4xt7BY

     Відділ мистецтв має у фонді багато літератури про мистецтво скульптури та художні біографії видатних скульпторів України і світу!

Чекаємо на вас!

Поділитися у соцмережах:

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?