Мирного неба та яскравого літнього дня, друзі!
“Культурний фронт” України продовжує боротьбу за нашу національну ідентичність, збереження пам’яті про видатних українських митців та діячів культури задля майбутніх поколінь справжніх українців! Відділ мистецтв ДОБМ ім. М. Свєтлова вітає шанувальників та майстрів живопису з днем народження нашого земляка Володимира Падуна!
Падун Володимир Макарович (25 червня 1942, с. Плавні, Запорізька область — 21 вересня 2016, Дніпро, Дніпропетровська область) — український художник – живописець, член Національної спілки художників України і митець з великої літери. За своє життя він встиг неабияк змінити погляди своїх сучасників на мистецтво, виховати в них нові почуття, показати з середини всю красу оточуючого нас світу. Його твори – насичені, барвисті, наскрізь переплетені глибоким підтекстом, віддзеркалювали в собі таку ж яскраву натуру художника, його нескінченну любов до природи та Батьківщини. Незвичайна людина з надзвичайним світоглядом, що уподібнювався до погляду мудреця (волхва), він дивився на речі очима науковця – вивчаючи та запам’ятовуючи все: «від малого до великого». Не випускаючи з рук сопілки він місяцями подорожував по селах та степах, збираючи в свою колекцію здобутки української культури (рушники, глечики, розписи, предмети побуту, одяг…) Досліджуючи навколишній світ, митець не просто бачив готову зовнішню красу, він вдивлявся в іі структуру, внутрішню форму, від цього в його картинах присутній особливий своєрідний стиль письма.
Більш за все художник любив свободу, тому весь його творчий шлях лежав крізь самопізнання та власні відкриття в галузі не тільки живопису, а й особистого світосприйняття. Всі свої висновки та незвичайні техніки виконання Володимир Падун винайшов для себе сам, опираючись на власний досвід та унікальне бачення. І він постійно ділився ними зі світом.
Виховавши не одне покоління студентів і написавши не один десяток робіт В.М. Падун зробив безсмертний вклад в українську культуру. Його внесок відіб’ється на нашій історії не лише зараз, а й роками по тому, коли одне покоління змінить інше – а знання, що були посаджені ним, – проростуть, і будуть давати все нові й нові плоди. Пропонуємо послухати розповіді Володимира Падуна про своє життя і творчість:
Відео – https://www.youtube.com/watch?v=UeqyyInUiyA
Будьте першим, хто прокоментує