Press "Enter" to skip to content

Мирного та сонячного дня, друзі! Відділ мистецтв ДОБМ ім. М. Свєтлова вітає усіх громадян України з Днем народження Європейського Союзу! Сподіваємось, що незабаром і наша держава буде відзначати це свято вже як повноправна  складова спільноти країн Європи!

     1 листопада день свого заснування відзначає Європейський союз – економічний та політичний союз, що об’єднує 27 незалежних держав-членів, розташованих у Європі. ЄС бере свій початок від утворення Європейської спільноти з вугілля та сталі (ЄСВС) і Європейської економічної спільноти (ЄЕС), які сформувалися з шести країн у 1957 році.  

23 червня 2022 року Лідери Європейського союзу на саміті в Брюсселі затвердили рішення надати Україні та Молдові статус кандидата на вступ. Україна подала заявку за кілька днів після вторгнення росії на територію у лютому 2022 року, і процес йшов із рекордною швидкістю. Вступ до ЄС може тривати певний час, однак, статус кандидата – це перший офіційний крок до членства в ЄС. Цей крок, безперечно, став важливим моментом для України, адже майбутнє України – в ЄС!

Традиційно, починаючи з перших зустрічей європейських країн в 1950-х роках, на політичних або пам’ятних заходах звучала частина “Оди до радості” з заключної частини симфонії № 9 Бетховена. Тому, як тільки ЄС був створений, і прийшов час прийняти для нього офіційний гімн, було вирішено, що головна і найвідоміша мелодія Дев’ятої бетховенської буде грати велику роль. Текст є частиною вірша Фрідріха Шиллера (1759-1805) «До радості», написаного 1785 року. Майже через три десятиліття Людвіг ван Бетховен (1770-1827) написав музику, яка стала частиною його Дев’ятої симфонії. Існує декілька перекладів тексту “Оди до радості”з німецької на українську.. Пропонуємо ознайомитись з перекладом Миколи Лукаша  (1919-1988).

 

Радість, гарна іскро Божа!
Несказанно любо нам
Увійти, царице гожа,
В твій пресвітлий дивний храм.
Все, що строго ділить мода
В’яжеш ти одним вузлом,
Розцвітає братня згода
Під благим твоїм крилом.

Кого доля ощастила
Тим що другові він друг,
Кого любить лада мила, –
Йди до нас в веселий круг.
Йдіть усі, хто зве своєю
В світі душу хоч одну!
Хто ж весь вік черствів душею –
Йди у іншу сторону.

Радість – всесвіту пружина,
Радість – творчості душа,
Дивна космосу машина
Нею живиться й руша.
Радість квіти розвиває
І розгін дає сонцям,
Їх в простори пориває
Невідомі мудрецям.

Слухаємо гімн Євросоюзу, дякуємо за підтримку у боротьбі проти російських загарбників та бажаємо миру і процвітання країнам Європи!

Відео – https://www.youtube.com/watch?v=Glpat1xjL90

Поділитися у соцмережах:

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?