Press "Enter" to skip to content

Гарного мирного дня, друзі!

Відділ мистецтв ДОБМ ім. М. Свєтлова вітає вас із Всесвітнім днем оригамі! На вас чекає виставка посібників з мистецтва оригамі, користуючись якими ви зможете самостійно створювати паперові шедеври! Долучайтеся до світу прекрасного, з радістю чекаємо на вас!

11 листопада у всьому світі відзначають Всесвітній день оригамі, який запровадила Японська Асоціація оригамі у 1980 році. Це свято пов’язане з важливою історичною датою – днем закінчення Першої світової війни, яка офіційно припинилась об 11 годині 11 листопада 1918 року. Чотири одиниці, які склали цю дату, символізують чотири сторони квадрату, з яких складаються різноманітні паперові фігурки. Символами цього свята стали птахи миру – білі журавлі.

Ми звикли до класичних видів мистецтва: живопис, музика, театр, архітектура, танець, фотографія, література… Це вічні, безцінні загадки культури, що творяться поєднанням нот, слів, глини, людської фантазії, пластичності рухів і навіть …паперу! З такого звичайного, на перший погляд, примітивного матеріалу теж можна творити справжнє мистецтво. А зветься воно оригамі. Саме слово японського походження і складається з двох слів: «ори» – «папір» і «камі» – «складання». Де з’явилися перші майстри оригамі? Ну, звичайно ж, у Японії. Можна сказати, що для кожного японця опанування мистецтвом оригамі – це обов’язок, неписане правило. Такий досвід передається з покоління в покоління у кожній родині. Сьогодні оригамі – це мистецьке явище, актуальне для всього світу.

Поділитися у соцмережах:

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?