Press "Enter" to skip to content

«Джаз – це ми самі в кращі наші години»

30 квітня – Всесвітній день джазу.

«Джаз – це не просто музика, це спосіб життя, спосіб буття і стиль мислення». – сказала відома американська джазова співачка, піаністка, аранжувальниця Ніна Симон. Історія джазу нерозривно пов’язана з історією боротьби за людську гідність, демократію і громадські права. Джаз надав імпульсу боротьбі з дискримінацією і расизмом. День джазу був проголошений на Генеральній конференції ЮНЕСКО в листопаді 2011 року.

Джаз – один з легендарних музичних напрямів, витоки якого йдуть глибоко в афро-американську народну музику і блюз, що з’явилося десь в 1910-і роки, імовірно в Новому Орлеані (штат Луїзіана, США). Це був не просто синтез європейської та африканської культури, що отримав згодом повсюдне поширення, джаз з’явився як новітній фундамент для розвитку різних музичних напрямків, так і був абсолютно самостійний і самодостатній стиль музичного мистецтва.

Українці не відстають від світових музичних тенденцій. 1968 року у Дніпрі засновано фестиваль «Джаз на Дніпрі», який збирав кращих виконавців всесоюзного масштабу. На початку 21 століття фестиваль взяв вимушену паузу, а у вересні 2016 року пережив друге народження і почалася нова історія! Тепер це щорічний фестиваль! Щось завжди йде у минуле, поступаючись новому, але залишається головне – на сцені фестивалю виступають найкращі музиканти світового рівня.

Відеозапис фестивалю «Джаз на Дніпрі» 2019 року ви можете подивитись та прослухати за посиланнями в інформаційному списку веб-ресурсів «Джаз – це ми самі в кращі наші години» , який підготували працівники відділу мистецтв ДОБМ ім. М. Свєтлова.

Насолоджуйтесь виконанням кращих джазменів!

Відділ мистецтв має велику колекцію музичних записів на CD та вінілових дисках, книги про відомих виконавців та музикантів.

Чекаємо на зустріч з вами по завершенню карантину!

Гарного весняного настрою! Насолоджуємось життям!

Тетяна Паршина, в.о. зав. відділом мистецтв

Зображення з сайту: http://evrofilm.com/wpcontent/uploads/2014/12/2014-08-1954.jpg

Поділитися у соцмережах:

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?