«Танець – поема, в ній кожен рух – слово»

29 квітня уся танцювальна спільнота світу відзначає Міжнародний день танцю!

ДОБМ ім.М.Свєтлова вітає шанувальників хореографічного мистецтва, професійних танцівників та аматорів, викладачів та балетмейстерів з цим яскравим святом! Бажаємо у важкий для України час миру, творчого натхнення та плфдної праці на “культурному фронті”!        

Щороку 29 квітня по всьому світу відзначається Міжнародний день танцю (International Dance Day). Він присвячений всім стилям танцю, відзначається з 1982 року за ініціативою Міжнародної ради танцю (International Dance Council, CID) ЮНЕСКО в день народження французького балетмейстера Жана-Жоржа Новерра (Jean-Georges Noverre), реформатора та теоретика хореографічного мистецтва, який увійшов в історію як “батько сучасного балету”. Жан-Жорж Новерр (29 квітня 1727-19 жовтня 1810) — французький балетмейстер, хореограф і теоретик балету, учень балетмейстера Л. Дюпре. Виступав як танцівник і очолював балетну трупу в театрі “Друрі-Лейн” у Лондоні.

Новерр розробив принципи героїчного балету і балету-трагедії. У 1759 році вийшла його знаменита праця “Листи про танець і балети”, де Новерр обґрунтував принципи балету-п’єси, втілюваного засобами дієвих пантомім і танцю в співдружності композитора, хореографа і художника.

     Тому, за задумом засновників, головна ідея цього свята — об’єднання всіх напрямків танцю, як єдиної форми мистецтва, а сам День танцю — це привід для її вшанування, а ще — її здатності долати всі політичні, культурні та етнічні межі, можливості об’єднувати людей в ім’я дружби і миру, дозволяючи їм говорити однією мовою — мовою танцю!

Поділитися у соцмережах:

Дата

Кві 27 2023
Expired!

Час

08:00 - 18:00

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.