Press "Enter" to skip to content

Із Днем Європи в Україні!

 Доброго весняного дня, дорогі друзі!

    Відділ мистецтв ДОМБ ім. М. Свєтлова вітає усіх з Днем Європи в Україні! Святкуємо разом та сподіваємось на найкраще європейське майбутнє нашої країни! Пропонуємо ознайомитися з історією гімну Європейського Союзу, яким став твір славетного композитора-класика світової музики Людвіга ван Бетховена.

   У широкому значенні – це гімн не лише Євросоюзу, але й усієї Європи. Музику гімну Європи взято з Дев’ятої симфонії Людвіга ван Бетховена, написаної у 1823 році, а саме фінальна її частина, що має назву „Ода до радості” і являє собою покладений на музику вірш Фрідріха фон Шиллера, написаний у 1785 році. Головна ідея, що пронизує вірш – це ідея об’єднання народів, що була близькою і серцю Бетховена.
   У 1972 році Рада Європи (той самий орган, який розробив дизайн європейського прапора) схвалила бетховенську тему „Оди до радості” як свій гімн. Відомому диригенту Герберту фон Караяну було доручено написати три інструментальні аранжування – із соло для фортепіано, для духових інструментів і для симфонічного оркестру. Без слів, універсальною мовою музики, гімн символізує ідеали свободи, миру та солідарності, на яких тримається об’єднана Європа.

        У 1985 році гімн було схвалено президентами та главами урядів країн ЄС як офіційний гімн Європейського Союзу. Гімн ЄС – це утвердження спільних цінностей та їх поєднання в усьому розмаїтті національних відмінностей.

Поділитися у соцмережах:

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?