Press "Enter" to skip to content

     Доброго дня, друзі! Відділ мистецтв ДОМБ ім. М. Свєтлова презентує нову книгу “Сергій Параджанов” із серії “Знамениті українці”  видавництва ДАК “Укрвидавполіграфія” автора М. Загребельного.  Впевнені, що розповідь про життєвий і творчий шлях славетного кінорежисера зацікавить шанувальників кіномистецтва та усіх небайдужих  саме до українського кінематографу!

     “Я вірменин, який народився у Тбілісі й сидів у російській в’язниці за український націоналізм”,- так  говорив про себе Сергій Параджанов.

     Сергій Параджанов став творцем візитівки українського поетичного кіно – фільму “Тіні забутих предків”. Картина отримала 39 міжнародних нагород та 24 гран-прі на кінофестивалях. Нею захоплювався весь світ та згодом картина стала класикою світового кіно того періоду. Вже у 2010 році відомий сербський режисер Емір Кустуріца назвав “Тіні забутих предків” найкращою картиною у світі.

     Вільний та відомий у всьому світі режисер сильно мозолив очі радянській владі. Коли Параджанова запроторили у в’язницю (йому інкримінували український націоналізм), то на його захист виступила міжнародна спільнота та розпочала масштабну кампанію із його звільнення. І таки свого домоглась. Сам Параджанов усе життя казав: “Україна – це моя батьківщина, це моя друга батьківщина. Там я створив свій перший шедевр “Тіні забутих предків”, там я став генієм, там у мене народився син. Україна мені подарувала все.”

     Детальніше про життя і творчість видатного кінорежисера ви дізнаєтесь, якщо завітаєте до відділу мистецтв, де на вас вже чекає ця цікава книга та ще багато літератури про кіно, театр, музику, архітектуру, образотворче мистецтво!        Проводьте літо разом з нами!

     #знамениті_українці
     #сергій_параджанов
     #українське_кіно

Поділитися у соцмережах:

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?