Press "Enter" to skip to content

      До уваги читачів! Дуже приємна новина! Відділ мистецтв ДОМБ ім. М. Свєтлова отримав від Українського інституту книги  декілька видань серії “Знамениті українці”.

Раді презентувати вам  книгу

авторів Ігоря Коляди, Сергія Вергуна та Юлії Коляди

“Микола Лисенко”

     Видатний композитор, піаніст, хоровий диригент Микола Віталійович Лисенко (1842-1912) здобув блискучу освіту, закінчивши спочатку природничий факультет Київського університету. Він захистив кандидатську дисертацію з біології, але обрав собі інший життєвий шлях, пов’язавши усе своє життя із музикою. Микола Лисенко став справжнім піаністом-віртуозом, закінчивши Лейпцизьку консерваторію по класу фортепіано, вчився композиції у Петербурзькій консерваторії в Римського-Корсакова, однак усю творчість присвятив виключно українській музиці, її пропагуванню та поширенню.

      Микола Лисенко залишив величезну творчу спадщину: написав 10 опер, вокальні твори, сонати, рапсодії, сюїти для фортепіано, безліч обробок українських народних пісень. Композитор ще був відомим громадським діячем. Він створив товариство любителів музики та співу, працював у Південно-Західному відділенні Російського географічного товариства. Написав декілька наукових праць з української фольклористики, за що Миколу Лисенка називають гетьманом української музики! Чекаємо на вас у відділі мистецтв!

#український_інституг_книги

Поділитися у соцмережах:

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?