Press "Enter" to skip to content

Шановні друзі!

     Раді нагадати вам, що 27 серпня ми святкуємо день народження одного з найвидатніших українців — поета, прозаїка, народознавця та фольклориста Івана Франка. Відділ мистецтв ДОМБ ім. М. Свєтлова пропонує вашій увазі дуже цікаве нотне видання  “Народні пісні з батьківщини Івана Франка” видавництва Львів Каменяр. У збірці представлені пісні, які надихали Івана Франка до творчості ще з самого дитинства, які він збирав та записував вже у дорослому віці.

       Франко був не тільки письменником, вченим, громадським діячем, він досліджував літературу, народну творчість й такі галузі мистецтва, як театр, малярство, архітектуру і навіть музику. Усі томи літературно-критичних його праць об’єднані під загальною назвою «Література і мистецтво» (дослідження, статті, огляди, рецензії).

     Будучи різнобічно творчим, Іван Франко дуже любив музику. За час свого життя він зробив чималий внесок у розвиток пісенно-народної творчості. На його творчість впливали дивовижні музичні твори того часу, в якому він жив. Поетична спадщина Івана Франка і музика є настільки цікавими і захоплюючими, що стали предметом для розгляду. Іван Франко мав неабияке музичне обдарування, цьому сприяла народно-пісенна традиція. Не випадково він став одним з поборників народності в музичному мистецтві України останньої чверті XIX і початку XX ст. Він постійно спрямовував композиторів і дослідників до народних мелодій. Виростав у народному середовищі у Нагуєвичах на Галичині, в атмосфері мистецтва і народної естетики, віками їй притаманній, кожною клітинкою відчував свою землю. Бо як можна співати на землі, якої ми не чуємо своїм серцем і не віримо в неї. Любов до народної пісні зародилася у Франкові ще в ранньому дитинстві. Тоді його мама співала йому народні пісні. Саме це зародило в ньому таку любов. З раннього дитинства він почав розуміти, наскільки надихаючою може бути пісня і як сильно вона може впливати на різні життєві процеси.

  Завжди раді зустріти вас у відділі мистецтв нашої бібліотеки! Приходьте до нас, щоб поринути у чарівний світ літератури та мистецтва!

#знамениті_українці
#іван_франко

Поділитися у соцмережах:

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?