Press "Enter" to skip to content

Єшкілєв, Володимир.

Каїн : роман про гетьмана Павла Тетерю-Мошковського та його добу / В. Єшкілєв ; іл. Ю. Німітіна ; худож.-оформ. М. Мендор. – Х. : Фоліо, 2020. – 614 с. : іл. – (Прокляті гетьмани)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: «Саме в наш час визначається майбутнє держав та династій на прийдешні століття», — каже молодому шляхтичу Павлу Мошковському (майбутньому гетьману Тетері) шпигун кардинала Мазаріні. Й має рацію — середина XVII ст. не лише відкрила браму Нової доби європейської історії, але й накреслила апокаліптичні конту­ри того світу, у присмерках якого ми нині живемо. Темна тінь первістка Праматері Єви підноситься над останніми чотирма століт­тями, стверджує Володимир Єшкілєв в історичному романі «Каїн», другому з трилогії «Прокляті гетьмани». Серед героїв роману читач зустріне й тих, з якими познайомив­ся на сторінках «Унії», й багатьох нових, котрим довелося жити і діяти за років Руїни. На ці буремні часи припадає гетьманство Те­тері, одного з найбільш обмовлених та знеславлених правителів України. Єшкілєв пропонує власне — неканонічне й несподіване — бачення цієї історичної постаті. А ще доповнює художню розповідь своєрідною «енциклопедію» політичних, дипломатичних та окультних процесів та подій XVII ст. Й не лише тих, які знайомі читачеві завдяки літописам, мемуарам і підручникам.   

.

 

 

Іваничук, Роман.

Танго. На межі з потойбіччям: остання книга : повісті / Р. Іваничук ; худож.-оформ. М. Мендор. – Х. : Фоліо, 2019. – 85 с. : іл. – (Зібрання творів Романа Іваничука)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Роман Іваничук — відомий український письменник, громадський діяч, лауреат багатьох літературних премій, серед яких Національна премія України ім. Тараса Шевченка, Герой України. У його творчому доробку — близько двадцяти історичних романів, якими письменник заповнював білі плями в нашій історіографії. У пропонованому виданні — дві короткі повісті Р. Іваничука, написані в останній рік життя й опубліковані в журналах «Дзвін» та «Кур’єр Кривбасу». «Танго. Дотик любові» — зворушливі й несподівані спогади з дитячих літ. Враження, яке справило на письменника виконання танго, лірика композитора Богдана Весоловського та його доля, закарбовані в пам’яті, проникливо відтворені у тексті. «На межі з потойбіччям» — сповідь людини, яка, перенісши складну операцію, балансує між життям та смертю. І що ж урешті переможе — любов чи жах потойбіччя?.   

.

 

 

Азімов, Айзек.

Фундація : роман / А. Азімов ; пер. з англ. Р. Клочка. – 2-е вид. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2020. – 224 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Серія романів Айзека Азімова «Фундація», один із шедеврів наукової фантастики, є неперевершеною завдяки своєму унікальному поєднанню невпинної дії, сміливих ідей і широкомасштабної картини світу. Історія нашого майбутнього починається з історії Фундації та її найвидатнішого психоісторика – Гарі Селдона. Галактична Імперія на шляху до занепаду. Попереду тисячоліття варварства і війн. Уникнути цього страхіття неможливо, але є шанс скоротити період руїни. Психоісторик Гарі Селдон знає, як це зробити. Саме він переконує імператора створити Фундацію – скарбницю надбань людства, з якої розпочнеться народження нової величної імперії. «План Селдона» спрацьовує, але жага влади і грошей стає перепоною у розвитку суспільства. Чи вдасться наступникам вченого скерувати рух історії у потрібному напрямку? Про автора Айзек Азімов розпочав свою серію романів «Фундація», коли йому було 21, не усвідомлюючи, що її будуть вважати наріжним каменем наукової фантастики. Під час своєї легендарної кар’єри Азімов написав понад 470 книг на різні теми, включно з науковими дослідженнями, однак найбільшу популярність та нагороди йому принесли науково-фантастичні саги, у тому числі серії «Робот», «Імперія», «Фундація». Названий Американською асоціацією письменників-фантастів гросмейстером наукової фантастики, майже п’ять десятиліть Азімов працював для своїх читачів.   

.

 

 

Аллен, Девід.

Getting Things Done, або Як навчитися контролювати власне життя у мінливому світі : поради для підлітків : наук.-популяр. вид. / Д. Аллен, М. Вільямс, М. Воллес ; пер. з англ. М. Восковнюк. – К. : КМ-БУКС, 2020. – 288 с. : іл.

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Автор світового бестселера “Як упорядкувати справи” Цей посібник стане в пригоді підліткам, які хочуть творити плідне й ефективне майбутнє. Відкрий для себе потужні методи досягнення успіху в школі, на позакласних заняттях та в повсякденному житті, завдяки яким ти не відчуватимеш стресу. Книжка “Getting Thing Done. Мистецтво продуктивності без стресу” розійшлася мільйонними накладами та стала однією з найвпливовіших книжок про бізнес своєї епохи й вершиною особистої організації. “Getting Thing Done, або Як навчитися контролювати власне життя у мінливому світі. Поради для підлітків” пропонує свіжий погляд на класичний текст Девіда Аллена, адаптуючи його для молодого покоління. Ця нова книжка покликана допомогти підліткам у всьому світі витримувати неймовірний тягар зайвої інформації, яка щодня вривається у їхнє життя, надавши набір інструментів для зниження стресу та концентрації уваги. Водночас у них зросте прагнення до креативу, впевненість у собі, що даватиме радість від досягнень. Ви навчитеся: – Застосовувати прості правила для класифікації всього розмаїття діяльності у вашому житті; – Планувати і запускати проєкти як у школі, так і поза навчання; – Визначати свої цілі й бути готовим(-ою) до змін у них; – Почуватися впевненим(-ою) в тому, що робите, і в тому, чого не робите. Девіда Аллена було названо одним із найвпливовіших теоретиків продуктивності. Він є мотиваційним спікером і фасилітатором страхової компанії New York Life, Фундації Форда, компанії L.L. Bean, BMC США і проводить індивідуальні та колективні майстер-класи по всій країні. Він — президент David Allen Company і має понад тридцять п’ять років досвіду як консультант і персональний тренер із менеджменту. Його статті друкуються у Fast Company, Fortune, The Los Angeles Times, The New York Times, The Wall Street Journal та багатьох інших періодичних виданнях.   

.

 

 

Американська поезія у перекладах Валерія Кикотя : збірка поезій. – К. : Кондор, 2020. – 180 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Книга вибраних творів видатних американських поетів ХІХ–ХХ століття знайомить читача з кращими зразками поезії США та їх українськими перекладами. Видання орієнтоване на всіх шанувальників світової поезії.   

.

 

 

Андерсон, Лорі Голс.

Говори : роман / Л. Г. Андерсон ; пер. з англ. О. Голуб. – Х. : Віват, 2019. – 192 с. – (Художня література)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Гостросоціальний роман Лорі Голз Андерсон «Говори» написаний у формі щоденника тринадцятирічної дівчинки. На перший погляд, у ньому показано звичайне шкільне життя американського підлітка, який не надто добре комунікує з учителями, батьками й друзями. Та на цьому тлі перед читачами постає страшна реальність, у якій панує лицемірство, байдужість, егоїзм, емоційне й фізичне насильство. У школі інколи відбувається будь-що — і оточенню байдуже. А в складному підлітковому віці так важко віднайти в собі впевненість, щоб домогтися уваги, навчитися говорити й не боятися. Ця книжка допоможе юнакам та дівчатам розібратися в собі та уникнути помилок, а батькам — зрозуміти власну дитину. Приголомшливий роман Андерсон засновано на її власних спостереженнях та яскравих образах, завдяки чому авторці вдається привернути увагу до роздумів ображеного підлітка…  Publishers Weekly, Starred Review   

.

 

 

Антологія сучасної австрійської прози : зб. / упор. В. Мюллер-Функ,  В. Фабер, І. Мегела ; пер. з нім.: І. Мегела, М. Іваницька, М. Ліпісівіцький. – Чернівці : Книги – ХХІ, 2020. – 256 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Твори, зібрані в антології, здатні задовольнити смаки різної читацької авдиторії: і тих, хто у людському житті шукає психологізм і драматизм; і тих, кого цікавить сюжетна проза, базована на взаєминах у сучасному суспільстві, суспільно-політичних конфліктах, проблемах глобалізації, еміграції, травмах історичного минулого і такому багатозначному австрійському комплексі, як “ненависть-любов”; і тих, хто захоплюється красою художнього слова та прихильний до мовно-інтенсивної експериментальної прози й еротично забарвлених фантазувань.   

.

 

 

Аппельфельд, Агарон.

Квіти пітьми : роман / А. Аппельфельд ; пер. з івр. В. Радуцького, О. Пендерецької. – Чернівці : Книги – ХХІ, 2020. – 288 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: «Квіти пітьми» – вже другий, після «Катерини», роман відомого ізраїльського письменника Агарона Аппельфельда, що виходить в українському перекладі. Події роману розгортаються в рідних для автора Чернівцях і їхніх околицях на тлі Голокосту. Головних героїв двоє: єврейський хлопчик Гуго й українська повія Мар’яна. Досить простий на сюжетному рівні, цей роман здатен підштовхнути читача до аж ніяк не простих роздумів про природу добра і зла, про перше й останнє кохання, про вірність даному слову і про ціну, яку в часи найбільшої пітьми доводиться платити за намагання врятувати бодай одне чуже життя.   

.

 

 

Арчер, Джеффрі.

Гріхи батьків. Кн. 2 : роман / Дж. Арчер ; пер. з англ. Є. М. Тарнавського ; худож.-оформ. М. С. Мендор. – Х. : Фоліо, 2020. – 300 с. – (Бест, Хроніки Кліфтона)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Джеффрі Арчер (нар. 1940 р.) — постать досить неоднозначна. Англійський політик з оксфордською освітою, який кілька разів полишав політичну арену через скандали, благодійник, лорд, котрий потрапив до в’язниці за лжесвідоцтво та перешкоду в здійсненні правосуддя, людина, яка почала писати книжки, щоб хоч якось виправити своє матеріальне становище. Уже перший його роман став у США бестселером і дав авторові змогу розплатитися з боргами. Й Арчер так захопився письменництвом, що створив понад 20 книжок. У видавництві «Фоліо» 2019 року вийшли друком романи письменника «Каїн і Авель» та «Лише час підкаже». «Гріхи батьків» (2012) — друга книга серії «Хроніки Кліфтонів», події якої охоплюють період 1939—1945 років і розгортаються на двох континентах — в Європі та Америці. Гаррі Кліфтон, намагаючись втекти від свого минулого й змінивши ім’я, волею долі опиняється в Америці. Проте чужа країна зустрічає його не гостинністю, а в’язницею. Та навіть там Гаррі не тільки зміг вижити, а й написав книжку, яка незабаром стала бестселером… Що сталося далі, читайте в романі «Надійно прихована таємниця».   

.

 

 

Арчер, Джеффрі.

Лише час підкаже. Кн. 1 : роман / Дж. Арчер ; пер. з англ. Є. М. Тарнавського ; худож.-оформ. М. С. Мендор. – Х. : Фоліо, 2020. – 347 с. – (Бест, Хроніки Кліфтона)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Джеффрі Арчер (нар. 1940 р.) — постать досить неоднозначна. Англійський політик з оксфордською освітою, який кілька разів полишав політичну арену через скандали, благодійник, лорд, котрий потрапив до в’язниці за лжесвідоцтво та перешкоду в здійсненні правосуддя, людина, яка почала писати книжки, щоб хоч якось виправити своє матеріальне становище. Уже перший його роман  став у США бестселером і дав авторові змогу розплатитися з боргами. Й Арчер так захопився письменництвом, що створив понад 20 книжок. У видавництві «Фоліо» 2019 року вийшов друком роман письменника «Каїн і Авель». «Лише час підкаже» (2011) — перша книга серії «Хроніки Кліфтона», сімейної саги, що розповідає про життя кількох поколінь однієї родини, головний герой якої — Гаррі  Кліфтон. Син простого робітника бристольських доків, що загинув через нещасний випадок, Гаррі завдяки своєму ангельському голосу і допомозі друзів та рідних стає учнем елітної школи, потім — студентом престижного коледжу й нарешті, змушений тікати від примх долі, — людиною з чужим ім’ям і чужою батьківщиною на іншому континенті…  Продовження історії Гаррі Кліфтона читайте в романі «Гріхи батьків».   

.

 

 

Ахерн, Сесілія.

Де закінчуються веселки : роман / С. Ахерн’йй ; пер. з англ. Н. Трохим. – К. : Рідна мова, 2019. – 464 с. – (Двоє ±1)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Романтика незнищенна. Дарма, що надворі ХХІ сторіччя. Люди так само радіють, сумують, закохуються. Так само пишуть одне одному листи. Нехай тепер здебільшого електронні! Що з того? І так само западає дивовижна тиша, коли два закохані серця починають битися в унісон. Про все це, а найперше про вірну дружбу довжиною в життя між Роузі Дюнн та Алексом Стюартом читайте в захопливому романі Сесілії Ахерн.   

.

 

 

Базів, Василь.

Антихрист. Справжня історія Орди-Росії: у 3 т. Т. 2: Престол сатани (1917-наші дні) : наук.-популяр. вид. / В. Базів : худож.-оформ. М. С. Мендор. – Х. : Фоліо, 2020. – 283 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Василь Базів — знаний в  Україні та за її межами письменник, політик, дипломат, учений, візіонер. Фундаментальна трилогія есе-досліджень «Антихрист. Справжня історія Орди-Росії» — вулканічна версія-заперечення усіх відомих ідеологічних міфів про походження Московії та її стосунків із Руссю-Україною. Пошук крізь духовно-релігійну оптику приводить до карколомного висновку, що у Росії витворилася антихристиянська версія християнства. З-під варварської маски прозирає смертоносний оскал антихриста, що оселився на північних околицях Євразійського континенту. Полярний антропогенез витворив несумісні між собою ідентичності Русі-України і Орди-Московії, що призвело до війни ординської Росії проти християнської України. Трилогія подає велетенську панораму із тисячами маловідомих подій, невідомих фактів, імен — від короля (князя) Русі-України Володимира Рюрика до президента України Петра Порошенка. Другий том «Престол сатани», що охоплює період від 1917 року і до проголошення на руїнах «Імперії зла» незалежної України, — це багатомільйонний мартиролог найкривавішої у вселюдській історії антихристиянської держави, яка пішла війною проти Бога.   

.

 

 

Бардуго, Лі.

Королівство шахраїв : [роман] : підліткам / Л. Бардуго ; пер. з англ. Є. Даскал. – Х. : Віват, 2020. – 592 с. – (Художня література)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Лі Бардуґо — авторка трилогії про орден Гриша, що стала бестселером The New York Times. Народилася в Єрусалимі, виросла в Лос-Анджелесі. Закінчила Йельський університет. Займалася рекламою, журналістикою, візажем та спецефектами. Нині живе й пише в Голлівуді, де іноді можна почути виступи її гурту. Кримінальний геній Каз зі своєю бандою провернули смертельно небезпечне викрадення і мали б уже ділити чималі бариші, але ж їм знову випало виборювати свої життя, адже тепер тільки лінивий не прагне вивідати таємницю небезпечного наркотику «юрди парем» — власне, саме задля цього в Кеттердамі звідусіль зібралися могутні сили. Тож шістці покидьків знову доводиться ставати до боротьби, яка вирішить їхню долю і долю магії у світі Гриша.   

.

 

 

Бардуго, Лі.

Шістка воронів : роман : підліткам / Л. Бардуго ; пер. з англ. Є. Даскал. – Х. : Віват, 2020. – 544 с. – (Художня література)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Шість небезпечних покидьків. Одне неможливе викрадення. Казова команда — мабуть, єдине, що залишилося між світом і його руйнацією, — якщо вони, звісно, не повбивають одне одного раніше.   

.

 

 

Баркетт, Елінор.

Голда : [біогр. окремої особи] / Е. Баркетт ; пер. з англ. Р. Сторожук. – Х. : Віват, 2020. – 512 с. – (Біографії та мемуари)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Ґолда Меїр була першою жінкою — очільницею держави в новітній історії, однією із засновників Ізраїлю, успішною політикинею, справжньою «залізною леді». Її відданість створенню й захисту єврейської батьківщини від лютих ворогів та підступних союзників сформувала політику Близького Сходу наступних десятиліть. Вона стала «аномальним явищем» для тодішньої патріархальної влади, зокрема через свою залізну рішучість у поєднанні з шармом, доброзичливістю, безкомпромісністю та цілковитою відданістю своїй країні. У цій захопливій біографії авторка знайомить читача з маловідомими фактами життя Ґолди Меїр, пояснюючи її складну мотивацію та ідеали, розповідаючи про особисті перемоги та розчарування цієї легендарної персони. Ґолда була справжньою супержінкою: дещиця від Емми Ґолдман, щось від Нельсона Мандели. Її неймовірна впевненість та сила волі змотивує вас на нові звершення.   

.

 

 

Баскомб, Ніл.

Зимова фортеця. Чому Гітлер не зміг першим створити атомну бомбу : роман / Н. Баскомб ; пер. з англ. М. Гоцацюк. – К. : КМ-БУКС, 2017. – 416 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Історичний роман про те, як було зірвано плани фашистської Германії щодо створення атомної бомби – так званої супербомби Гітлера. Події, що розгорталися навколо найбільшого у світі заводу з виробництва важкої води «Норск Гідро», по праву можна вважати найдоленоснішими і водночас найменш відомими широкому загалу сторінками історії Другої світової війни. Страшно подумати, що сталося б із людством, якби у Гітлера таки з’явилася атомна бомба. А нацистська Німеччина перебувала за крок до завершення її розробки. Та завдяки мужності й героїчним зусиллям норвезьких командос і бійців британської спецслужби плани зі створення найпотужнішої зброї, на яку фюрер покладав стільки сподівань, були зруйновані. Роман, написаний за мотивами реальних подій, безперечно, зацікавить і шанувальників історичної та документальної літератури, і тих читачів, які віддають перевагу гостросюжетним творам. Цікаві факти про книгу: • Роман визнано бестселером за версією газети “Нью-Йорк Таймс”. • Право на його екранізацію ще до виходу видання у світ виборола північноамериканська кінокомпанія “Парамаунт Пікчерз”, продюсер картини – Майкл Бей, один із найкасовіших режисерів планети. Ніл Баскомб – відомий американський журналіст і письменник – має у своєму доробку сім тематичних книг, що стали свого часу бестселерами й отримали багато нагород. Працює переважно у жанрі нон-фікшн. Його спеціалізація – історичні романи, присвячені маловідомим для широкого загалу сторінкам Другої світової війни.   

.

 

 

Бату, Дорж.

Моцарт 2.0 : роман / Д. Бату ; іл. Ю. Самелюк. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2020. – 464 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Автор українських бестселерів «Франческа. Повелителька траєкторій» та «Франческа. Володарка офіцерського жетона» написав новий роман! В епіцентрі подій – Вольфганг Амадеус Моцарт, що опинився у Нью-Йорку ХХІ. Дорж Бату у книжці «Моцарт 2.0» вигадливо переплітає реальні факти з вигадкою, елементи детективу з філософськими роздумами. Геніальний композитор Моцарт потрапив у сучасне місто. Його вражає і дивує усе: метро та галас, одяг, особливо жіночий, спосіб життя, звички й манери людей та навіть вбиральні тут такі пахучі й красиві, наче у цісарському палаці. А ще, виявляється, сучасний рояль суттєво відрізняються від звичного Моцартові клавікорду… Та доведеться пристосовуватися, адже видатному композиторові хоч і випав шанс на нове життя, дещо залишається незмінним — музика і Моцарт нероздільні.   

.

 

 

Бейкон, Лі.

Остання людина : роман : підліткам / Л. Бейкон ; пер. з англ. Ю. Підгорної. – Х. : Віват, 2020. – 272 с. : іл. – (Книжкова полиця підлітка)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Настав день, коли світ захопили роботи. Людство занепало. Планета Земля змінилася до невпізнанності. Кібермайбутнє з коміксів стало реальністю. Дванадцятирічний робот XR_935 вважає, що це ідеальний світ ніяких війн, злочинів, екологічних катастроф. Ніщо й ніколи не виходить із ладу. Аж доки XR_935 не стикається з нею — дівчинкою на ім’я Емма. Хоча це неможливо, проте Емма — цілком реальна… людина. І вона дещо шукає загадкову точку на карті. Їй конче потрібно туди дістатися. От тільки як це зробити у світі, де бути людиною заборонено? Може, допомога дівчинці — це шанс дізнатися про те, чому Емма — та людина, якій удалося вижити…   

.

 

 

Белочкина, Юлия.

Все о Крыме : научно-популярная литература / Ю. Белочкина. – 2-е изд., испр. и доп. – Х. : Фолио, 2018. – 249 с. : ил.

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Крым – это совершенно уникальное место, созданный самой природой шедевр. Крым люди заселили в глубокой древности, и его письменная история является самой долгой и самой насыщенной не только в Украине, но и во всей Восточной Европе к северу от Дуная. Полуостров был пристанищем множества народов, принадлежавшим к разным государствам и даже цивилизациям.

.

 

 

Беннетт, Джессіка.

Бійцівський клуб феміністок : популяр. вид. / Дж. Беннетт ; пер. з англ. І. Савюк. – Х. : Віват, 2020. – 336 с. – (Саморозвиток)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Це був бійцівський клуб, але без кривавих боїв. Щомісяця його членкині збиралися в тісному помешканні, ділячись переживаннями щодо панування сексизму на роботі. Роками ці зустрічі були таємними — дотепер. Ця книжка містить історії жінок, які зіткнулися з ґендерною нерівністю, і дієві лайфхаки, як зарадити собі в таких ситуаціях. Опанувавши їх, ви знатимете, що робити, коли бос повсякчас позирає на декольте або колега-чоловік змушує робити йому каву. Авторка наголошує: наша сила — у кількості. Тепер як ніколи жінки й чоловіки повинні об’єднатися та навчитися не нехтувати власними досягненнями через ґендерні стереотипи. Завдяки слушним порадам Джессіки Беннетт ви здобудете впевненість і рішучість, щоб зрештою змінити упередження стосовно жінок як у сім’ї, так і на робочому місці.   

.

 

 

Берджис, Стефані.

Дракон із шоколадним серцем : [роман] : підліткам / С. Берджис ; пер. з англ. Д. Березіної. – Х. : Віват, 2020. – 288 с. – (Книжкова полиця підлітка)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Перед вами чарівна й наснажлива пригода, сповнена добра й справжньої дружби, заради якої варто долати всі перешкоди. Усі знають, що дракони люті й могутні. Юна Авантюрина вважає себе саме такою, але дорослі родичі не відпускають її саму з печери. Тож якось рішуче дитинча крадькома тікає з печери — і тут-таки потрапляє в пастку. Запашний трунок підступного мага перетворює войовничу драконку на беззахисну дівчинку. І вже немає гострих іклів, широких крил і вогню, що вивергається з пащі. Байдуже, наскільки сильнішою за людей була Авантюрина, — тепер вона одна з них. Неймовірні пригоди чекають попереду, адже тепер у її житті, окрім слабкого тіла, є нове пристрасне захоплення — шоколад.   

.

 

 

Береженська, Євгенія.

І в пустелі ростуть квіти : роман / Є. Береженська. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2020. – 288 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: У свої сорок два Наталя вповні пізнала гіркий присмак несправедливості. Зґвалтування на власному випускному, одруження із деспотичним Степаном, втеча, робота нянею на багатія, який просто скористався нею та викинув геть. Душа перетворилася на пустелю. Аж раптом обставини зіштовхують жінку із загадковою пенсіонеркою пані Олександрою та глухонімим Андрієм. Здається, Наталине життя починає налагоджуватися. Та минуле повертається: її знаходить син і повідомляє, що вона — остання надія на рятунок Степана. Тепер від вибору Наталі залежить життя того, хто приніс їй стільки болю. Яким буде рішення жінки? Як повернеться її життя далі?.   

.

 

 

Бйоркелід, Андерс.

Зла зима. Оповідь про Кровних. Кн. 1 : роман : підліткам / А. Бйоркелід ; пер. зі швед. С. Волклвецька. – Чернівці : Книги – ХХІ, 2019. – 336 с. : іл.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Перша частина фантастичної тетралогії «Оповідь про Кровних». Насувається Зла зима, поширюючи холоднечу, яка проникає в серця і розум людей. Тепер невідомо, хто вже опинився в її полоні, а над ким Зимовий Король ще не владний і кому можна довіряти.   

.

 

 

Блек, Голлі.

Жорстокий принц : [роман-фентезі] : для підліт. / Г. Блек ; пер. з англ. М. Пухлій. – Х. : Віват, 2020. – 400 с. – (Книжкова полиця підлітка)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Граційні й величні фейрі — неземні створіння, прекрасні й довершені, як смертоносний меч тонкої роботи. Та водночас вони підступні й жорстокі, особливо до людського роду. Джуд знає про це, бо один з них посиротив її з сестрами й відвіз до Краю Фейрі. Вона — смертна, яка протягом десяти років зростала під опікою вбивці у суспільстві, де людей зневажають і ненавидять. Дівчина ладна на все, щоб знайти своє місце під сонцем. Навіть протистояти цькуванню юних фейрі під проводом принца Кардана. Коли план Джуд провалюється, інший нащадок короля пропонує їй захист напередодні змін у Краю Фейрі, але не задарма. От-от спалахне полум’я палацового перевороту — і саме вона опиняється в центрі зрад та інтриг. На карту поставлено долю не тільки Джуд та її сестер, а й усього Краю Фейрі. Велика гра королів і принців, королев і корон починається.   

.

 

 

Бо, Татуся.

Екопригоди суперкомпанії : книжка-гра : для діт. мол. та серед. шк. віку / Т. Бо (Т. Комлик) ; іл. А. Сарвіра. – Х. : Ранок, 2020. – 48 с. : іл.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: У Метушливому місті біда: через купи відходів помирає остання Деревоквітка. Хто врятує її та мешканців міста? Команда супергероїв-прибиральників знає свою справу: тут прибрати, те відсортувати, а це переробити. Їм під силу очистити не лише нашу планету, а й увесь космос! Вирушай у пригоди разом з веселою компанією супергероїв та врятуй Всесвіт, сортуючи відходи.   

.

 

 

овен, Джеймс.

Вуличний кіт на ім’я Боб : повість / Дж. Бовен ; пер. з англ. В. Панченко. – К. : Рідна мова, 2020. – 208 с. – (Світовий бестселер рідною мовою)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Ця історія сталася в Лондоні, хоч могла трапитися в будь-якому сучасному великому місті. Два випадкові знайомі — вуличний музикант Джеймс і вуличний рудий кіт Боб — стають друзями на все життя і дарують один одному надію на щастя…   

.

 

 

Богатиренко, Олена.

Не моя Мія : роман / О. Богатиренко. – К. : Кондор, 2020. – 168 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Молода жінка Ялинка живе у двох вимірах: в одному вона заміжня, в неї син Бо і чоловік Алекс. В іншому в неї є коханий чоловік на ім’я Птах і донька Мія. Яке життя справжнє? Чи дійсно кохання вміє рятувати, лікувати і долати усі перешкоди, навіть тоді, коли здається що зміни неможливі? Ця книжка повертає віру в те, що справжнє кохання існує.   

.

 

 

Бомарше

Севільський цирульник. Одруження Фігаро : комедії / Бомарше ; пер. з фр. Є. Годило-Годилевської, О. Пивоварової, В. Самойленка. – К. : Знання, 2019. – 238 с. – (Скарби)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Вершиною літературної творчості П’єра-Оґюстена Карона де Бомарше (1732—1799) стали комедії “Севільський цирульник” і “Одруження Фігаро”. Головний персонаж обох комедій, пройдисвіт і балакун Фігаро, за жодних обставин і негараздів не втрачає самовладання та доброго настрою. Ці бунтарські твори мали неймовірний вплив на маси, адже автор у сатирично-гумористичній манері відверто засудив суспільні закони, притаманні його добі. Динамічність дії, чудова словесна гра і майстерно закручені інтриги стали запорукою популярності комедій Бомарше в усі часи.   

.

 

 

Брижак, Марта.

Шльондра : [повість] / М. Брижак ; літ. ред. Ю. Винничук ; худож.-оформ. Л. Раштанова. – Х. : Фоліо, 2019. – 187 с. – (Студентська серія)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: В центрі уваги авторки – її складний внутрішній світ, який вона намагається вберегти від втручання різноманітних залицяльників. Але зовні її підстерігає розбещений світ коханців і придурків, світ збоченців, інфантильних істот і дивацьких персонажів з сайту знайомств, які вимагають до себе уваги і любові. Увесь цей строкатий паноптикум описаний із гумором та іронією. Доволі сміливе письмо Марти Брижак підкуповує своєю відвертістю в описах еротичних сцен. В пошуках людини, якій направду можна довірити свою душу, їй доводиться пережити безліч розчарувань. Але вона не втрачає віри. Це пристрасна і яскрава сповідь.   

.

 

 

Бушнелл, Кендіс.

Чи є ще секс у місті? : роман / К. Бушнелл ; пер. з англ. Н. Гайдай. – К. : КМ-БУКС, 2020. – 288 с. – ( Non-fiction)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: За двадцять років по тому, як гостра й новаторська книжка “Секс і місто” змінила ландшафт поп-культури й мистецтва побачень завдяки прискіпливому погляду на ритуали парування мангеттенської еліти, Кендіс Бушнелл представляє новий твір про плюси й мінуси сексу, коли тобі вже стукнуло п’ятдесят. На власному досвіді письменниця будує мудру й сатиричну історію життя і кохання, розглядаючи їх під різними кутами: шлюб і діти, розлучення й утрати, а ще тиск, який відчувають жінки, прагнучи зберегти молодість й отримати бажане.    Кендес Бушнелл – американська письменниця і успішний оглядач, автор великої кількості творів, якими зачитуються у всьому світі. Багатьом відомий серіал “Секс у великому місті”!

.

 

 

Вікрі, Карен.

Нетворкінг для інтровертів. Поради для комфортної та ефективної комунікації : популяр. вид. / К. Вікрі ; пер. з англ. К. Чучко. – Х. : Віват, 2020. – 224 с. – (Бізнес)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Значущість комунікації важко переоцінити. Корисні знайомства у будь-якій сфері, здатність швидко знаходити спільну мову з діловими партнерами та одразу ставати «своїм» у компанії незнайомців — ось воно, мистецтво нетворкінгу. Для інтровертів, які панікують лише від думки про нетворкінг та необхідності покинути зону комфорту, книжка Карен Вікрі — як глибокий, заспокійливий ковток повітря. Цей посібник допоможе вам по-новому осмислити, як створювати й підтримувати важливі ділові та особисті стосунки і як перетворити спілкування на необтяжливий, природний та приємний елемент вашого життя. У книжці ви знайдете настанови, як спрямувати свої інстинкти в правильне русло, щоб створити мережу контактів так, як це властиво саме вам.   

.

 

 

Віллінгем, Білл.

Казки. Кн. 1 : Легенди у вигнанні : графічний роман : підліт. / Б. Віллінгем ; іл.: Л. Медіна, С. Леялога, К. Гамільтон ; пер. з англ. Я. Стріха. – К. : Рідна мова, 2019. – 152 с. : іл. – (Комікси DC та Vertigo)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Хто вбив Рожинку? У Казкополі, де легендарні герої казок живуть пліч-о-пліч зі звичайними мешканцями Нью-Йорка, тільки й розмов, що про це запитання. Але розв’язати справу зуміє тільки Сірий Вовк. Лише він і сестра Рожинки, Білосніжка, зможуть зберегти єдність казкової громади. «Казки: Легенди у вигнанні» об’єднує перші п’ять випусків серії «Казки» від компанії VERTIGO (з досконалими ілюстраціями Лана Медіни, Стіва Леялоги та Крейґа Гамільтона), що вже зібрала чимало нагород. До тому увійшло ілюстроване оповідання пера Віллінґема і заново розфарбований уривок із роману «Пітер & Макс», дія яких відбувається у світі «Казок».   

.

 

 

Віллінгем, Білл.

Казки. Кн. 2 : Хутір Тварин : графічний роман : підліт. / Б. Віллінгем ; іл.: С. Леялога, М. Бакінгемпер. з англ. Я. Стріхи. – К. : Рідна мова, 2019. – 136 с. : іл. – (Комікси DC)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Казки всіх країн, єднайтеся! Відколи Ворог вигнав казкових персонажів із рідних домівок, нелюдиноподібні казки живуть на Хуторі — величезному маєтку на півночі штату Нью-Йорк, вдалині від допитливців із прозаїчного світу. Але після кількасот років ізоляції на Хуторі закипає революція, підживлювана підривними гаслами Золотоволоски і трьох поросят. Коли Сніжка й Рожинка викривають їхній план звільнити рідні землі, комісари з Хутора вирішують змусити їх мовчати — будь-якою ціною!   

.

 

 

Віллінгем, Білл.

Казки. Кн. 3 : Кохання як у казці : графічний роман : реком. вік 18+ / Б. Віллінгем ; іл.: Л. Медіна, М. Бакінгем, Л. Медлі ; пер. з англ. Я. Стріха. – К. : Рідна мова, 2020. – 200 с. : іл. – (Комікси DC)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: І житимуть довго і щасливо? Це навряд чи. Світ «Казок» не надто щедрий на казкові фінали. Персонажі казок — вигнанці з вигаданих земель, втікачі зі світів байок — змушені влитися в нашу непросту прозаїчну реальність. Але це не значить, що в їхньому світі не знайдеться місця для кохання — а також незмінних супутників романтичних історій: болю, зрад і запеклих ревнощів. Скидається на те, що між двома найпрагматичнішими і найтверезішими казками розквітло кохання. Тільки що їм судилося: щастя чи   

.

 

 

Вінман, Сара.

Рік Марвелос Вейз : роман / С. Вінман ; пер. з англ. О. Негребецький. – К. : Рідна мова, 2020. – 320 с. – (Таке життя)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Це неспішна історія про те, який тісний цей світ, якими близькими можуть стати зовсім різні люди, і як мало насправді потрібно їм, щоб підтримати одне одного і вижити. Він — той, що по крихтам мусить збирати своє життя після війни, з усіма її жахіттями і страхами. Він — Дрейк. Вона — літня жінка, чи то відьма, чи то ясновидиця, але вона точно знала, що він до неї прийде, і що вони потрібні одне одному. Вона — Марвелос. Розмови, спогади та мрії, сповнені запахом морського вітру і свіжого хліба, перенесуть читача у світ, де магія переплітається з реальністю. Що тут правда, а що вигадка — вирішувати вам. «Рік Марвелос Вейз» — дивовижна сповідь про життя, любов, красу і силу розказаних історій.   

.

 

 

Вайльд, Оскар.

Жінка, не варта уваги . Віяло леді Віндермір : комедії / О. Вайльд ; пер. з англ. О. Ломакіної, Е. Євтушенко. – К. : Знання, 2020. – 190 с. – (English Library)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: “Жінка, не варта уваги” і “Віяло леді Віндермір” — соціально-побутові комедії, що стали гострою сатирою на тогочасне суспільство і ще за життя принесли славу автору. Оскар Вайльд (1854—1900) як визнаний майстер парадоксу закладає парадоксальність вже в саму назву своїх драматичних творів, розгортаючи її потім у сюжеті. Попри сарказм, іронію, висміювання сімейних і суспільних звичаїв, комедії Вайльда значно серйозніші, ніж може здатися на перший погляд. За блискучою дотепністю автора прихована глибина порушених проблем.   

.

 

 

Вайс, Елена.

Все сбудется! Я исполняю желания : научно-популярная литература / Е.  Вайс. – К. : Форс Україна, 2020. – 304 с. – (Елена Вайс. Путь счастливой женщины. Книги известного практикующего психолога, топ-блогера)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Эта книга – волшебная инструкция по исполнению желаний. Все, что ты хочешь: квартиру, повышение по службе, замужество или машину VIP-класса – все сбудется! Елена Вайс, практикующий клинический психолог и немного волшебница перевернет твое сознание и научит творить реальность, в которой для тебя возможно все! На страницах этой книги ты: Поверишь в свои силы и наполнишь свой мир любовью и светом. Узнаешь, что блокирует исполнение твоих желаний, и избавишься от этих препятствий. Научишься правильно формировать свои желания и направлять свою энергию так, чтобы желания осуществлялись. Поймешь, что способна на большее и нет границ для твоих возможностей. Твое пространство начнет меняться с первой же страницы. Уже во время чтения этой книги ты проработаешь 10 своих сокровенных желаний, которые обязательно сбудутся!   

.

 

 

Веа, Рут.

Поворот ключа : роман / Р. Веа ; пер. з англ. О. Дятел. – К. : Рідна мова, 2020. – 384 с ; Психологічний детектив)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Ровен Кейн випадково натрапляє на вакансію — сім’ї з чотирма дітьми потрібна досвідчена нянька — і надсилає резюме. Отримавши роботу, жінка вражена розкішшю, в якій живе родина Елінкортів. «Розумний будинок», вражаючі панорами Шотландії, щаслива сім’я… Все здається надто бездоганним, щоб бути правдою. І вже наступного дня Ровен потрапляє у справжній кошмар — жахіття, що не піддається логічним поясненням і закінчиться смертю дитини. Пишучи своєму адвокату з тюрми, Ровен розплутує химерні події, що привели її до в’язниці. Жінка визнає, що помилялася, зізнається в брехні й розкриває всі свої таємниці, але переконує — вона не вбивала. Вона не винна. Принаймні, не в убивстві. А це означає, що винний на волі… «Поворот ключа», неперевершений психологічний детектив від Рут Веа — Агати Крісті нашого часу, триматиме читача в напрузі аж до останньої сторінки!   

.

 

 

Вега, Лопе де.

Собака на сіні . Овеча Криниця : п’єси / Л. Вега ; пер. з ісп. М. Лукаш. – К. : Знання, 2017. – 303 с. – (Скарби)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: П’єси Лопе де Вега (1562-1635) вражають широтою охоплення життя і різноманітністю тем та персонажів. “Собака на сіні” – одна з найталановитіших комедій драматурга, в якій справжня любов перемагає всі забобони. Головна героїня комедії графиня Діана де Бельфлор покохала свого секретаря Теодоро, розумну й талановиту людину. Проте на їхньому шляху до щастя стоїть перешкода – станова нерівність. В основу сюжету “Овечої Криниці” покладено історичний факт – повстання селян у 1476 р. проти жорстокого й свавільного феодала. Працюючи над цією п’єсою, драматург використовував хроніки і фольклорні джерела, але всі події інтерпретував згідно з власним задумом.   

.

 

 

Вейд, Марк.

Арчі. Т. 1 : комікс : підліт. / М. Вейд, Е. Ву, Ф. Стейплз, В. Фіш ; пер. з англ. І. Савюк. – К. : Форс Україна, 2020. – 156 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: ВІТАЄМО В НОВОМУ РІВЕРДЕЙЛІ! Улюблений Підліток Америки, Арчі Ендрюс, відроджується на сторінках цього графічного роману, що об’єднує перші шість випусків серії, про яку говорять усі. Познайомтеся з учнем старшої школи Рівердейла Арчі, його дивакуватим, ласим до їжі найкращим другом Джаґгедом, сусідкою Бетті й заможною снобкою Веронікою Лодж, у сучасному переосмисленні улюбленого читачами світу «Арчі» . Тут є все: любовний трикутник, дружба, гумор, шарм і вдосталь веселощів, але з рішуче сучасним підходом. Створений майстрами жанру коміксів: письменником МАРКОМ ВЕЙДОМ і зірковими художницями ФІОНОЮ СТЕЙПЛЗ, ЕННІ ВУ та ВЕРОНІКОЮ ФІШ перший том «АРЧІ» представляє читачам новий погляд на вже улюблену концепцію «Арчі Комікс», зберігаючи найкращі елементи із 75-річної історії серії.   

.

 

 

Вейд, Марк.

Арчі. Т. 2 : комікс : підліт. / М. Вейд, Е. Ву, Ф. Стейплз, В. Фіш ; пер. з англ. І. Савюк. – К. : Форс Україна, 2020. – 152 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Пригоди оновленого Арчі тривають! Рудий герой, якого так любить Америка, повертається у наступному томі захопливого нового коміксу. Невловима заможна Вероніка Лодж штурмом узяла Рівердейл — і це змусило всіх обирати чиюсь сторону, але Арчі Ендрюс застряг десь посередині. Романтика старшої школи й політичні інтриги — це Арчі, якого ви ще ніколи не бачили! Надзвичайний автор коміксів МАРК ВЕЙД працює в команді з майбутньою зіркою ВЕРОНІКОЮ ФІШ, а також новоприбулими ТОМАСОМ ПІТІЛЛІ й РАЯНОМ ДЖЕМПОУЛОМ, аби виразити новий погляд на легендарну плеяду персонажів Рівердейла.   

.

 

 

Верба, Юлия.

Одесская сага . Ноев ковчег. Кн. 2 : роман / Ю. Верба ; худож.-оформ. М. С. Мендор. – Х. : Фолио, 2020. – 411 с. – (Сага)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: «Ноев ковчег» – вторая книга «Одесской саги». События ее разворачиваются с зенита НЭПа до беспросветного 1942-го. Пятеро повзрослевших, таких разных детей Фиры и Вани Беззуб строят, рушат и складывают заново свои судьбы. Женьку, Котьку, Аню, Ксеню, Лиду расплескает с дворика на Молдаванке до Хабаровска и до польской границы. Как они будут выплывать из исторического цунами? Поможет ли им выжить и сохранить себя хваленое одесское жизнелюбие? Каждый из Беззубов будет выживать по− своему − цепляясь за любовь, плывя против течения или вылавливая прибыль в мутной воде. Но двор на Молдаванке − как Ноев ковчег − до последнего будет оберегать своих жителей…   

.

 

 

Винк, Таня.

Нет ничего сильнее любви : роман / Т. Винк. – Х. : Книжный Клуб “Клуб Семейного Досуга”, 2020. – 256 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: аля и Юра планировали свадьбу. Вот только не сложилось. Семьи влюбленных стали врагами, и жизнь разделила их, разбросав по разным городам. Проходят годы, но Галка все еще не может забыть свою любовь. Она отчаянно хочет заполнить душевную пустоту. Встреча с невестой брата, Катей, одинокой мамой двух малышей, наполняет ее жизнь новым смыслом. И снова все рушится — Катя умирает. Галя оформляет опеку над детьми. Теперь Настя и Тимоша — смысл ее жизни. Галя свыкается с одиночеством и принимает свою судьбу. Но вдруг Настя, маленькое звено в запутанной цепи, закручивает вихрь событий, давно истлевших от времени. И ставит Галку перед выбором, от которого она убежала в прошлом: идти навстречу любви или потерять ее навсегда…   

.

 

 

Власенко, Ірина.

Синдром зародка : роман / І. Власенко. – К. : Кондор, 2020. – 236 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Чи можна винайти правила існування, які зробили б тебе щасливим, навіть якщо на лобі з дитинства написано слово «невдаха»? Дещо дивакувата самотня мамочка двох дітлахів, яка живе в сучасному перенаселеному Києві, намагається це зробити. Ставши свідком самогубства незнайомої жінки, Ліза несподівано розуміє, що пов’язана з нею незбагненною спільністю долі. Щоденник самогубці приводить її у дитячий будинок і відкриває рятівний сенс дивної генетичної аномалії людства — синдрому зародка — хвороби, тотальне зараження якою і здатне зробити нас щасливими.   

.

 

 

Водотика, Тетяна.

Історії успіху: видатні українські бізнесмени ХІХ ст. : наук.-популяр. вид. / Т. Водотика ; худож.-оформ. Г. Проніна. – Х. : Фоліо, 2020. – 235 с. : іл. – (Справжня історія)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Ця книжка про історії людей, вдача та праця яких надихають і сьогодні. Маючи різні освіту й походження, багато хто з них пішов наперекір долі. Вони були з різних куточків України: Харкова, Херсона, Києва, Одеси, Катеринослава, Єлисаветграда — заробити можна було всюди, а на історіях побудови бізнес-імперій можна й сьогодні навчатися у таких підприємців ХІХ ст., як Ізраїль Бродський, брати Роберт і Томас Ельворті, Стефан Кульженко, Олексій Алчевський. Підприємці нової генерації, що самі себе зробили, змінюючи світ довкола себе, творили не лише промислові підприємства чи потужні фінансові імперії, а й традиції меценатства та доброчинності, нехай і політично вмотивовані. Особисті історії покажуть ці масштабні процеси зсередини, допоможуть зрозуміти реальних людей, які помилялися, були слабкими, обирали негідних партнерів, неправильно оцінювали власні можливості й перспективи. Так, деякі з них побачили крах своїх дітищ. Не всі історії мають щасливий кінець, але всі вони про віру, успіх, натхнення та спадок. Спадок бізнесменів ХІХ ст. ми бачимо й сьогодні: старі корпуси фабрик і заводів у Харкові, Києві, Дніпрі. Це їхні музейні колекції й будівлі громадських споруд, які вони профінансували. Врешті, успіх цих підприємців став успіхом і надбанням України в історичній ретроспективі. Саме тому їх іменами названо вулиці в різних куточках нашої держави — це повернення після незаслуженого забуття в радянську добу.   

.

 

 

Волш, Розі.

Сім щасливих днів : роман / Р. Волш ; пер. з англ. Ю. Максимейко. – Х. : Віват, 2020. – 320 с. – (Художня література)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Сара тільки-но розлучилася, і доля одразу звела її з Едді. Спонтанне знайомство переросло у щире та сильне почуття, яке стало взаємним. Здається, таке трапляється лише у мелодрамах. Дивовижний тиждень разом, обіцянки та плани на спільне майбутнє. Хепіенд? Прощання перед відпусткою і, як гадала Сара, коротка розлука. Едді обіцяв потелефонувати з аеропорту. День, другий, тиждень — дзвінка немає. Кинув, захворів, загинув — Сара перебрала всі можливі варіанти. Друзі радили забути. Але кохання неможливо видалити із серця, як номер з телефона. Жінка береться шукати правду. Але є речі, про які ліпше не знати. Особливо про тих, кого ми любимо…    

.

 

 

Вон, Браян.

Сага. Кн. 1 : графічний роман / Б. К. Вон ; пер. з англ. Я. Стріхи. – К. : Рідна мова, 2019. – 176 с. : іл. – (Комікси Image)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Відзначений нагородами Браян К. Вон (телесеріал «Загублені») та визнана критиками Фіона Стейплз («Таємна Спільнота», «Північ-40») створили сагу — захопливу історію молодої сім’ї, що виборює власний куточок у Всесвіті. Двоє солдат, що воюють за протилежні боки у нескінченній галактичній війні, закохалися одне в одного, тож ризикують всім, щоб принести нове, тендітне життя у небезпечний, старий світ. Як ніколи раніше фентезі й наукова фантастика сплітаються у першому томі цієї підривної історії.   

.

 

 

Вон, Браян.

Сага. Кн. 2 : графічний роман / Б. К. Вон ; пер. з англ. Я. Стріхи. – К. : Рідна мова, 2020. – 152 с. : іл. – (Комікси Image)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: «Сага» — розлога історія про молоду родину, яка з боєм намагається знайти своє місце у всесвіті. Автори комікса — письменник-лауреат багатьох премій Браян Вон («Прайд Багдаду», «Ex Machina») і художниця-улюблениця критиків Фіона Стейплз («Таємне товариство», «До оскоми»). Молоді батьки Марко й Алана, що колись були по різні боки барикад, тепер рятують свою новонароджену доньку Ліщину від найманих убивць, ошалілих армій і страшних чудовиськ. А тепер на дівчинку чекає найхимерніша пригода у нескінченному холодному космосі — зустріч із дідусем і бабусею.   

.

 

 

Вон, Браян.

Сага. Кн. 3 : графічний роман / Б. К. Вон ; пер. з англ. Я. Стріхи. – К. : Рідна мова, 2020. – 160 с. : іл. – (Комікси Image)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: «Сага» — захоплива історія про молоде подружжя, яке з боєм намагається знайти своє місце у світі, від лауреатів премії Г’юґо Браяна К. Вона («Приватний детектив», «Y: Останній чоловік») і Фіони Стейплз («Норт 40», «Руда Соня»). Юні батьки Марко й Алана прибувають на космічний маяк на планеті Затишшя в пошуках свого літературного кумира, а їхні численні переслідувачі нарешті наближаються до мішені.   

.

 

 

Воронель, Нина.

Секрет Сабины Шпильрайн : документальный роман, вольная реконструкция / Н. Воронель ; худож.-ил. Е. А. Гугалова-Мешкова. – Х. : Фолио, 2020. – 460 с. – (Готический роман)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Нина Воронель, известный литератор, на чьем счету почти два десятка опубликованных книг, в том числе и «Былое и дамы», вышедшая в издательстве «Фолио», продолжает знакомить читателей с яркими личностями прошлого. Ее документальный роман посвящен Сабине Шпильрайн – женщине с удивительной и трагической судьбой. В 19 лет она стала пациенткой Юнга, потом его ассистенткой, любовницей и одной из первых женщин-психоаналитиков. Странный «треугольник» объединил Сабину с Юнгом и Фрейдом. История отодвинула ее в тень, сделала ее работы лишь иллюстрацией их трудов. Ростовчанка и погибла в Ростове: в 1942 году вместе с другими евреями была расстреляна нацистами в Змиевской балке. Ее история полна загадок, и Нина Воронель, реконструируя события ее жизни, бережно воссоздает, отчасти домысливая, ее печальное существование и трагическую смерть.   

.

 

 

Воронина, Леся.

Таємне товариство Блазнів, або Балансування на краю прірви : повість : для діт. серед. шк. віку / Л. Воронина ; іл. В. Штанко. – К. : Знання, 2019. – 143 с. : іл. – (Про таємні товариств)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Хіба можна було уявити, що головний герой цієї книжки Клим Джура та його друзі з Таємного Товариства Блазнів потраплять у пастку під час циркової вистави? Підступні прибульці-синьоморди, які хочуть підкорити Землю, цього разу замаскувалися під клоунів та відволікають увагу публіки фокусами й дивовижними виступами дресированих тварин. І ніхто з глядачів не підозрює, що їх збираються перетворити на слухняних зомбі, готових виконувати будь-які накази чужопланетних хижаків. Єдина людина, котра володіє мовою прибульців і може читати їхні думки, — це Клим. Однак для того, щоб перемогти космічних монстрів, хлопцеві доведеться використати надприродні властивості, які він здобув, опинившись під час грози на вершечку гори Треп у магічному кам’яному лабіринті-кромлеху. І щоразу, долаючи все нові й нові небезпеки, члени Таємного Товариства Блазнів почуваються так, ніби балансують на краю прірви.   

.

 

 

Воронина, Леся.

Таємне Товариство Близнюків, або Чудисько озера Лох-Ойх та інші страховища : повість : для серед. шк. віку / Л. Воронина Іл. В. Штанко. – К. : Знання, 2019. – 143 с. : іл.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Хижі космічні прибульці-синьоморди, які володіють універсальною зброєю, хочуть перетворити Землю на власну колонію. Адже на нашій планеті існують місця сили — стародавні споруди-мегаліти, що можуть наділити будь-яку живу істоту надприродними властивостями. Однак Клим Джура, хлопець, який розуміє мову синьомордів і вміє читати їхні думки, збирається перемогти ворога його власною зброєю. Здійснити небезпечну операцію «Антижаб-4», від успіху якої залежить доля людської цивілізації, Климові допомагають не лише члени Таємного Товариства Близнюків,а й загадкове чудисько озера Лох-Ойх…   

.

 

 

Вортон, Едіт.

Пора невинності : роман / Е. Вортон ; пер. з англ. Г. Гнедкової. – К. : Знання, 2019. – 414 с. – (American Library)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: “Пора невинності” — найвідоміший роман американської письменниці Едіт Вортон (1862—1937), за який вона отримала Пулітцерівську премію. Дія роману розгортається у 70-х роках ХІХ ст., і за визнанням авторки, це була її втеча у дитячі спогади про давно зниклу Америку, намагання примирити той старий світ із новим, що постав після Першої світової війни. Письменниця щемливо й водночас іронічно розповідає історію кохання молодого адвоката Ньюленда Арчера та графині Оленської, екстравагантної кузини його нареченої. Її герої страждають, прагнуть щастя, але чи вистачить у них моральних сил, щоб відстояти своє почуття?   

.

 

 

Воскобойников, Олег Сергеевич.

Средневековье крупным планом : научно-популярная литература / О. С. Воскобойников. – К. : Форс Україна, 2020. – 240 с. – (Путешественники во времени)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Кому в Средние века жить хорошо? И почему все это может быть интересно современному человеку? Профессор НИУ ВШЭ Олег Воскобойников станет вашим проводником по завораживающему миру Средневековья и расскажет, чем же люди, жившие много веков назад, отличались от нас, а чем – были похожи, откуда черпали вдохновение, как любили, как выстраивали иерархию власти, как воевали и что служило причиной конфликтов, как и почему одни события оказались предпосылками перемен, а другие — ничуть не меняли ход истории. Вы отправитесь в средневековый храм и узнаете, как найти частички Средневековья в современных музеях, сможете посмотреть на историю под новым углом и найдете ответы на множество любопытных вопросов.   

.

 

 

Гілл, Джо.

Пожежник : роман / Дж. Гілл ; пер. з англ. Є. Гіріна. – К. : КМ-БУКС, 2017. – 704 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Ніхто не знає, як все почалося. Жахлива пандемія захоплює місто за містом, її причина — загадковий вірус Draco Incendia Trychophyton — нікого не щадить. Не змилувався він й над колишньою медсестрою Гарпер Ґрейсон, яка доглядала за хворими. Бути зараженим «Драконом» означає весь час боятися за власне життя, адже якщо хворого не знайдуть фанатики, що вбивають заражених, то рано чи пізно він просто згорить живцем. Але Гарпер Ґрейсон сподівається зберегти життя якщо не собі, то хоча б своїй майбутній дитині. Допомогти в цьому може Пожежник — загадкова людина в жовтому костюмі, яка навчився контролювати хворобу. Чи встигне Гарпер оволодіти його секретами перш ніж спалахне полум’я?.   

.

 

 

Гірш, Алекс.

Загублені легенди : графічний роман : підліт. : пер. з англ. / А. Гірш. – Х. : Ранок, 2020. – 144 с. : іл. – (Гравіті Фолз. Комікси)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Чи вас колись цікавило, куди діваються істоти, що населяють Гравіті Фолз, коли ви не дивитесь? Як почуваєшся, коли загубився в мультивсесвіті? Що там у тих повідомленнях, якими обмінюються Діппер та Пасіфіка? Зараз ви все дізнаєтесь із «Загублених легенд», збірки історій, що є занадто дивними для телебачення, але цілком згодяться для коміксів. Родина Пайнз, чекає на вас, щоб разом вирушити назустріч черговій пригоді… Вам лише потрібно взяти книжку й перегорнути сторінку…   

.

 

 

Галбрейт, Роберт.

Убивчий білий : роман / Р. Галбрейт ; пер. з англ. Н. Ференс. – К. : КМ-БУКС, 2020. – 704 с. – (Детектив Корморан Страйк)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Серія-бестселер світового рівня! Четверта частина!  Коли в офіс до приватного детектива Корморана Страйка приходить дивний юнак на ім’я Біллі Найт і просить розслідувати давнє вбивство дитини, свідком якого він начебто став. Стайк не може вирішити, як йому вчинити. Вірити чи не вірити юнакові, адже він явно не при собі? Та не встигає Страйк як слід розпитати Біллі, коли той налякано втікає. Намагаючись докопатися до правди, Страйк і Робін — колишня помічниця, а нині повноправна партнерка в детективній агенції — виходять на плутаний слід, який через лондонські задвірки приводить їх у святая святих британського парламенту й у чарівний, але зловісний сільський маєток, де на них чекають небезпеки, таємниці й несподівані відкриття.   

.

 

 

Гарбер, Стефані.

Каравал : [роман] / С. Гарбер ; пер. з англ. О. Дятел. – К. : КМ-БУКС, 2017. – 400 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Каравал — це магічне дійство, гра, в якій беруть участь не лишень актори, а й спеціально запрошені гості. Скарлет з дитинства мріяла потрапити на цю гру, аж раптом за тиждень до власного весілля отримує запрошення від самого магістра Каравалу Легенди. Шлюб — єдиний спосіб полишити ненависний острів, на якому править її жорстокий батько. Гра — мрія всього її життя. Що обере Скарлет: ризикнути й повірити у неможливе чи підкоритись долі?   

.

 

 

Гарді, Дженніфер.

Воно заразне. Інфекційний світ патогенів та мікробів : наук.-популяр. вид. : для діт. шк. віку / Дж. Гарді ; пер. з англ. Я. О. Головченко. – Х. : Віват, 2020. – 64 с. : іл. – (Енциклопедiї)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Добряче придивись. Уважніше. УВАЖНІШЕ… Що ти бачиш? Власну шкіру? Дверну ручку? Склянку води? Свіже повітря? Далебі, так, та заразом ти бачиш домівки — житло мільйонів крихітних, манюніх істоток. Мікробів. Чого вони хочуть? Подібно до тебе, мікроби прагнуть жити мирно й займатися своїми справами. І то було б непогано, якби… їхні справи не ставали причиною твоїх НЕДУГІВ! Власне, отакі хвороботворні мікроби називаються патогенами… І знайти їх можна геть усюди. Що робити? Не панікувати! Книга «Воно заразне» стане твоїм провідником у химерному мікроскопічному світі патогенів — ти дізнаєшся, як вони живуть, зростають, змінюють людство і що ми робимо для того, аби зупинити їхнє поширення. То чому зволікаєш? Зроби крок до світу патогенів. Тільки не забудь спершу вимити руки! Обов’язки самопроголошеного епідеміологічного детектива виконує Дженніфер Ґарді — доктор наук, старший науковий співробітник Центру боротьби з хворобами Британської Колумбії і доцент Школи населення та громадського здоров’я, яка входить до складу Університету Британської Колумбії. Дженніфер проживає у канадському місті Ванкувер з одним музикою, численними тваринами і незліченною кількістю мікробів. Викладає, читає публічні лекції, проводить наукові дослідження, а ще бере участь у створенні документальних фільмів для телеканалів CBC і Discovery Channel Canada. Ти тримаєш у руках її першу дитячу книгу!   

.

 

 

Гарріс, Томас.

Карі Мора : роман / Т. Гарріс ; пер. з англ. Б. Превіра. – Х. : Віват, 2020. – 224 с. – (Художня література)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Чужі гроші завжди приваблюють покидьків. Жага наживи править для них за компас. Убивця та продавець «живого товару» Ганс Петер Шнайдер дізнається про золото в будинку наркобарона Пабло Ескобара, яке після смерті господаря лишилося нічийним. Злочинець має ідеальний план викрадення. Єдина перепона — Карі Мора, наглядачка будинку, колишня біженка, душа якої пошматована болісними спогадами. Шнайдер одержимий ідеєю заволодіти золотом, тож йому треба вбити цю жінку. Але Карі не така проста, як здається. Її не лякає смертельний двобій зі звіром, бо вона пройшла крізь пекло. Шнайдер гадає, що він єдиний кат у цій моторошній історії, проте завжди є хтось сильніший…   

.

 

 

Гаузер, Фран.

Міф про милу дівчинку. Як побудувати казкову кар’єру і не перетворитися на чудовисько : наук.-популяр. вид. / Ф. Гаузер у співавт. з Дж. Ліппер ; пер. з англ. Л. Гребенюк. – Х. : Віват, 2019. – 224 с. – (Бізнес)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: У світовому бестселері «Міф про милу дівчинку» авторка спростовує чимало кар’єрних стереотипів і руйнує міф про те, що успіху на роботі досягають лише «залізні леді». Фран Гаузер позиціонує риси милої дівчинки як ефективну стратегію досягнення успіху, створюючи новий образ жінки-лідерки. Вона доводить, що у таких якостях як емпатія, доброта та милосердя, що недооцінюються у світі бізнесу, криється справжня сила. «Міф про милу дівчинку» навчить переконливо вести переговори, викликати довіру в бізнес-партнерів, самостійно ухвалювати рішення та розв’язувати конфлікти, не перетворюючись при цьому на чудовисько. Час запустити невикористаний потенціал сили і доброти, амбітності і привабливості, чуйності і рішучості. З ним вам під силу змінити усталений спосіб сприйняття жінок на роботі і побудувати блискучу кар’єру.   

.

 

 

Гемінґвей, Ернест.

Мати і не мати : роман / Е. Гемінґвей ; пер. з англ. В. Морозова. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 224 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Роман Ернеста Гемінґвея «Мати і не мати» — драматична історія рибалки Гаррі Морґана, чесного чоловіка, якому довелося порушити власні принципи і стати контрабандистом, щоб прогодувати сім’ю. Низка рішень приводить Гаррі у світ багатих розпусних яхтсменів, і він наважується взятися за дуже небезпечну справу. Цей гранично реалістичний роман Ернеста Гемінґвея висвітлює наслідки потужної економічної кризи — «Великої депресії», у його центрі — протиставлення багатства і бідності, людей, котрих злидні змушують ставати злочинцями, і тих, хто безтурботно насолоджується життям.   

.

 

 

Генлон, Еббі.

Дорі та реальна справжня подруга : повість : Від 6 до 8 років, Від 9 до 12 років / Е. Генлон ; пер. з англ. М. Пухлій. – К. : КМ-БУКС, 2020. – 160 с. : іл. – (Фантасмагорія Дорі)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Дорі-шкода готується до школи! Що саме їй допоможе знайти реального справжнього друга? Дорі йде до школи. Старші брат і сестра, Люк і Вайолет, попереджають, що вигадану подружку Мері їй слід залишити вдома, а ще краще залишити вдома геть усю свою уяву! Дорі рішучо налаштована поводитися як “нормальна доросла дівчинка, що ніколи не встрягає в халепи”, але в перший же день знайомиться з новою подружкою, дівчинкою з такою самою нестримною уявою та стилем. От як тільки переконати брата з сестрою, що вона все це не вигадує?   

.

 

 

Генлон, Еббі.

Фантасмагорія Дорі. Кн. 1 : повість : Від 6 до 8 років, Від 9 до 12 років / Е. Генлон ; пер. з англ. М. Пухлій. – К. : КМ-БУКС, 2020. – 160 с. : іл. – (Фантасмагорія Дорі)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Знайомтесь, це Дорі і вона має уяву. Вона кумедна, смілива і неабияка вигадниця! Дорі як наймолодша дитина в сім’ї дуже хоче уваги до себе, а понад усе бажає, щоб із нею гралися брат і сестра. Але вона для них занадто мала, й тому лишається самотою – сам-на-сам зі своєю нестримною уявою та невичерпною енергією. Хоча її брат і сестра закочують очі, дивлячись на її дитячі ігри, в Дорі безліч справ: вона обводить круг пальця монстрів по всьому будинку, тікає з в’язниці (тобто від покарання) та мститься улюбленій ляльці сестри. Коли ж відважна Дорі знадобиться їм по-справжньому, вона доведе свою хоробрість і нарешті отримає саме те, чого шукала.   

.

 

 

Геральнік, Пітер.

Сем Філліпс: винахідник рок-н-ролу : популяр. вид. / П. Геральнік ; пер. з англ. Ю Гриценко, Ю. Чернати. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 776 с. : іл.

 Примірники: всього:1 – ВМ

Анотація: Сем Філліпс – це геній-візіонер, продюсер, який із середини ХХ століття власноруч проклав революційний шлях лейблу Sun Records. Музіка, що її він творив у крихітній мемфіській студії зі своїми підопічними – Елвісом Преслі, Айком Тернером, Гаулін Вулфом, Джеррі Лі Льюїсом, Джонні Кешем та багатьма іншими – перевернула світ. Філліпс популяризував винятковий сплав голосів чорних та білих виконавців, які черпали життєву силу американської простонародної музичної традиції і в той же час утверджували, раз і назавжди, нове музичне майбутнє. Це найґрунтовніше анотоване біографічне дослідження засноване на безпосередньому знайомстві автора з героєм книги, що тривало більш ніж 25 років, а також на обширних інтерв’ю практично з усіма легендарними артистами Sun Records. Геральнік пропонує палкий та автентичний портрет американського самородка, що справив надзвичайний вплив на світову культуру.   

.

 

 

Герберт, Френк.

Діти Дюни : роман / Ф. Герберт ; передм. Б. Герберта ; пер. з анг. Н. Михайловскої. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2020. – 464 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Настав час, і старий Пол Атрід, таємничий Муад’Діб, володар Арракіса, покинув Галактику назавжди. Роки його правління сплинули, як і роки життя. Почалася епоха дітей Дюни — близнят Лето та Ганіми. У них зосереджена грізна сила — завдяки пам’яті своїх предків вони не по-дитячому мудрі й мають дар передбачення. Вороги кидають виклик імперії Атрідів. Зрадники династії розставляють капкани інтриг. Арракісу загрожує економічна криза. Тим часом планетою шириться чутка про таємничого Проповідника. Кажуть, що це повернувся сам великий Муад’Діб… Про автора: Френк Герберт — автор масштабної фантастичної саги «Хроніки Дюни», яка давно вже стала культовою. Перекладена десятками мов, вона здобула мільйони шанувальників у всьому світі, обігнавши в рейтингах навіть “Володаря перснів”. Тепер це вже класична, еталонна сага, в якій ідеться про вічну боротьбу і жагу до перемоги, про вірність і зраду, про ціну справедливості і вибір шляху.   

.

 

 

Геррітсен, Тесс.

Смертниці : роман / Т. Геррітсен ; пер. з англ. О. Оксенич. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2020. – 336 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Мертва дівчина в морзі виявляється… живою. Патологоанатом Мора Айлз помічає це випадково і рятує її. Проте смертниця не квапиться дякувати. Вона вбиває охоронця й бере у заручники працівників та пацієнтів лікарні. Серед них — вагітна детектив Джейн Ріццолі. Мора і чоловік Джейн, ФБР-івець Гебріел, намагаються з’ясувати, кому і за що мститься незнайомка. Але вашингтонський спецзагін, який вривається до лікарні, розстрілює смертницю. В останню мить дівчина встигає шепнути Джейн одну-єдину фразу. Це — ключ, за допомогою якого можна відімкнути двері від злочинних секретів найвищих владних ешелонів США.   

.

 

 

Гласенко, Симор.

Дім чистого світла : роман / С. Гласенко. – Чернівці : Книги – ХХІ, 2020. – 304 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Події роману «Дім чистого світла» відбуваються в наш час на Поділлі, у вигаданому селищі Крутояр, що розкинулось на скелястих берегах Дністра. Сюди, на заміну сільському лікареві, який загинув при загадкових обставинах, прибуває новий фельдшер. Намагаючись з’ясувати, що ж насправді сталося з його попередником, він запускає ланцюг трагічних подій. На чисте світло вийдуть усі темні таємниці, що так довго таїлися в царстві тисячолітніх товтр. Автор визначив жанр свого третього роману як «подільська готика», головною темою в якому є спокута.    

.

 

 

Гнатко, Дарина.

Притулок семи вітрів : роман / Д. Гнатко. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2020. – 336 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Лиха вдача була у пана Яна Давидова. Мав він слабкість до власних кріпачок. Не втаїлося це від дружини його — пані Маришки. Невдовзі кріпачку, що була таємною пристрастю пана, знайшли загризеною панськими псами. Казали, то справа рук пані Маришки. Утім, сама жінка незабаром померла за дивних обставин. Минув час, та нащадкам Давидових немов поробили. Спадкоємця Григорія Яновича не оминула батьківська пристрасть до кріпацького дівоцтва. Палазя стала його забороненим коханням. Проте Григорій одружився з донькою заможного генерала, і безмежно закохана дружина невдовзі дізналася про згубну пристрасть чоловіка… Невже історія повториться знов? І пекельна жага згубить чуже життя? Чи древній маєток «Притулок семи вітрів», що чув стільки плачів та бачив стільки крові, нарешті діждеться, що його господарі стануть щасливими?    

.

 

 

Голдінг, Софі.

Як залишатися позитивним і визволити свого внутрішнього оптиміста : наук.-популяр. вид. / С. Голдінг ; пер. з англ. М. Козиренко. – Х. : Фабула, 2020. – 160 с. : іл. – (#PROMe)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Софі Ґолдінг переконана, що наше життя залежить від наших думок, а отже, позитивне мислення притягує добрих людей і радісні події. Цим варто скористатися! Ця книжка — своєрідний путівник, який навчить кожного помічати все хороше навколо себе і створювати світ, сповнений позитиву. Тут є поради від авторки, «рецепти» гарного настрою, висловлення відомих людей, а ще — неймовірні яскраві ілюстрації   

.

 

 

Гонік, Ларрі.

Матан : наук.-популяр. вид. / Л. Гонік ;  пер. з англ. С. Попадюк ; худож. Л. Гонік. – К. : Рідна мова, 2020. – 240 с. : іл. – (Наука в коміксах)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Математический анализ – мощнейший инструмент, который находит широкое применение в физике, информатике, инженерном деле, технике, экономике, бизнесе, финансах, медицине, биологии, демографии, статистике и других областях, в которых для решения проблемы можно построить математическую модель и найти ее оптимальное решение. Его идеи развивались многими поколениями математиков, начиная с Ньютона и Лейбница. На страницах этой книги знаменитый автор научно-популярных комиксов Ларри Гоник виртуозно разложит для вас по полочкам основы матанализа и осветит фонариком самые темные их уголки. Функции, пределы, производные, интегрирование – любые задачи решаемы! Готовьте зачетки для пятерок!   

.

 

 

Горицька, Галина.

Крижане кохання ГУЛАГу : роман / Г. Горицька ; худож.-оформ. Т. Калюжна. – Х. : Фоліо, 2020. – 348 с. – (Ретророман)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Навесні 1953 року Геннадія Петровича, колишнього майора держбезпеки, відрядять у «відпустку» за політичною статтею 58 Кримінального кодексу УРСР. Раптом дорогою до місця призначення, куди його везли в «столипінському» вагоні, він почне співати улюблену пісню бандерівців «Ще не вмерла України ні слава, ні воля…» Цієї пісні його навчили на Закарпатті, де він працював під глибоким прикриттям. Чи справді він став українським патріотом, чи через загрозу, що на нього чатує на етапі, він затягуватиме щосили гімн Карпатської України?.   

.

 

 

Горицька, Галина.

Ліля. Париж. Кохання : роман / Г. Горицька. – Х. : Фоліо, 2019. – 156 с. – (Жіноча проза)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Макс була з Лілею вже досить довго — цілу вічність. Це дуже не просто пояснити. Вона навіть собі зізналася не відразу, що любить її — жінку. І сама вона також жіночої статі, однак свято вірить, що не існує якогось певного кохання між чоловіком і жінкою. Є просто кохання загалом: як між чоловіком і жінкою, так і між жінкою й жінкою, і між чоловіком і чоловіком. Однак, чи все так однозначно?. Ліля переконана, що в житті головне зрозуміти — хто ти є. І задля цього їй знадобиться значно більше, ніж пройти пів Європи в пошуках свого замку — пізнання справжнього призначення і прийняття себе…   

.

 

 

Горицька, Галина.

Марічка. Київ. Зрада : роман / Г. Горицька ; худож.-іл. М. Юрчак ; худож.-оформ. Т. Калюжна. – Х. : Фоліо, 2019. – 124 с. – (Жіноча проза)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: …Вона — красива й розумна. До цього треба додати, що більшість жінок віддали б усе що завгодно, аби поміняти своє життя на життя Марічки Богданівни — дружини впливового бізнесмена, до того ж наближеного до політичного бомонду України. Її чоловік — молодий, добрий, красивий — обожнює свою дружину. Однак цю ідилію руйнує випадкова зустріч… Проте, чи є щось випадковим у цьому світі? Цей роман не про божевільне кохання, не про психопатію та навіть не про дружбу. Він — про жіночу дружбу, котру шукає кожна дівчина, а знаходять — одиниці.   

.

 

 

Горицька, Галина.

Надія. Гонконг. Катарсис : роман / Г. Горицька ; худож.-оформ. Т. Калюжна. – Х. : Фоліо, 2020. – 156 с. – (Жіноча проза)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Один із головних героїв роману «Надія. Гонконґ. Катарсис» — місто. І невідомо, чи могла б взагалі статися ця історія поза Гонконґом. Імовірно. Напевно відомо тільки одне — ця історія відбувається поза межами звичної нам лінійності часу. Це роман про чоловіка і жінку, котрі зустрічаються в Гонконзі через багато років і не пам’ятають одне одного. Вони існують у паралельних вимірах і тільки непевність цих вимірів і їхніх хитких рамок дозволяє їм зустрітися. Бо у цьому світі все можливо…   

.

 

 

Грін, Генк.

Ну просто нереальна штука! : роман / Г. Грін ; пер. з англ. М. Дубини. – К. : КМ-БУКС, 2020. – 392 с. – (Сучасна проза)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Карли просто з’явилися. Блукаючи Нью-Йорком о третій ночі, молода дизайнерка Ейпріл Мей натикається на гігантську статую. Захоплені її масштабом та детальною пропрацьованістю, Ейпріл та її друг Енді знімають про неї відео — і ще до ранку воно набирає мільйони переглядів. Карли з’явилися у десятках міст по всьому світу — від Пекіна до Буенос-Айреса — а Ейпріл, як перша їх документаторка, опиняється в потужному коловороті світових медіа. Ейпріл вхопилася за можливість залишити свій слід в історії, але тепер їй доведеться розібратися з впливом своєї новоспеченої слави на власні особисті стосунки, безпеку та ідентичність. А людство чекає від Ейпріл відповіді не лише на питання, що таке ці Карли, але й чого вони від нас хочуть.   

.

 

 

Грін, Джон.

Провина зірок : роман / Дж. Грін ; пер. з англ. В. Назаренко. – К. : КМ-БУКС, 2020. – 288 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Пронизлива історія кохання двох підлітків, невиліковно хворих, які не знають, що чекає їх завтра, не мають майбутнього, змушених щодня здійснювати подвиг, щоб жити, дихати, любити, знайшла відгук у душах мільйонів читачів. При цьому Хейзел і Огастус — звичайні молоді люди, вони бувають різкими, образливими, ревнивими, навіть злопам’ятними. Їм нема кому зігнати всю свою біль від того, що життя виявилося занадто жорстоким до них. Винних немає. Хіба що тільки зірки? Як протистоять злій долі двоє закоханих, ви прочитаєте в чудовій книзі Джона Гріна “Провина зірок”.   

.

 

 

Грінченко, Світлана.

Я підліток. Відверта розмова з батьками : наук.-популяр. вид. / С. О. Грінченко. – Х. : Видавнича група “Основа”, 2020. – 144 с. : іл. – (Для турботливих батьків)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Ця книга — звернення підлітка до своїх батьків із запрошенням вивчити його внутрішній світ, спосіб думок, логіку вчинків. У книзі є пояснення, ЧОМУ підліток так поводиться, і запропоновано рекомендації батькам, ЯК їм вчинити і ЩО робити, щоб допомогти своїй дитині впоратися із труднощами дорослішання та віковими особливостями розвитку. Мета книги — дати батькам можливість через розуміння та усвідомлення утвердитися в любові та відчутті близькості зі своїм цікавим підлітком. Підлітковий вік — складний період, як для батьків, так і для самих підлітків. Непорозуміння, образи, втрата довіри. Ця книга — це відверте послання підлітка до батьків. Від першої особи він розповідає, як сприймає реальність, чому йому так складно зрозуміти дорослих, чому йому так важливо інколи побунтувати. Авторка книги — психолог-практик. Працює з дітьми, підлітками, дорослими, надаючи послуги індивідуальної та сімейної терапії. Книга розподілена у відповідності до стадії дорослішання дитини: 10-11 років, стадія бути; 12-13 років, стадія робити; 13-14 років, стадія думати; 15-16 років, стадія індивідуальність.   

.

 

 

Гунель, Лоран.

Людина, що хотіла бути щасливою : роман / Л. Гунель ; пер. з фр. Ю. Кузьменко. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2020. – 208 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Жуліан почувався цілковито нещасним, хоча мав молодість та здоров’я. Незадоволений життям, молодик палко бажає віднайти щастя. Доля скеровує його до загубленого селища, що розташовано в самому серці балійських лісів. Там, подалі від гамірного світу, мешкає мудрий цілитель душ Самтьян. Йому відома істина, якої так прагне Жуліан. Це знання могло б змінити реальність та мільйони життів, обернути нещасних на щасливців. Але його так легко не отримаєш, не купиш і не забереш силою. Бо справжнє щастя можна лише збагнути…   

.

 

 

Гупта, Суніл.

Цифрова стратегія. Посібник із переосмислення бізнесу : наук.-популяр. вид. / С. Гупта ; пер. з англ. І. Ковалишиної. – К. : КМ-БУКС, 2020. – 320 с. : іл. – (Бізнес)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Посібник із переосмислення бізнесу! Цифрова трансформація — уже не просто нова цікавинка. Це — необхідність. Протягом останнього десятиліття професор Гарвардської школи бізнесу Суніл Ґупта вивчав компанії зі списку Fortune 500 і те, як вони трансформувалися в цифрову епоху. Він знає, що працює, а що ні. Багато компаній поки що лише пробує сили в цифрових технологіях, або створює нові незалежні підрозділи — цього недостатньо. Деякі з цих компаній, які вже здобули успіх у традиційних галузях виробництва, наважилися повністю переформатувати та оцифрувати свій бізнес, повністю його переосмисливши попри страх поразки і краху — і досягли успіху. Ґупта наводить детально розбирає їхні приклади, щоб надати практичні і дієві поради на шляху неминучої діджиталізації, які дають змогу сповна скористатися всіма можливостями, що їх надає сучасн   

.

 

 

Дінгл, Едріан.

Як створити всесвіт із 92 хімічних елементів : наук.-популяр. вид. : Від 6 до 8 років, Від 9 до 12 років / Е. Дінгл ; пер. з англ. Р. Фещенко. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 96 с. : іл. – (Хочу все знати)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Змістовні статті, просте викладення тексту, безліч чудових ілюстрацій, на яких усе детально показано, дозволяють легко засвоїти матеріал. Багато інформації подано у вигляді схем, порівняльних таблиць, графіків, діаграм. Із книжки можна дізнатись багато цікавого про мінерали, живу природу, їжу і ще цілу низку речей. Розглянуто склад мила, бензину, сірників, металевих монет; розповідається, наприклад, що таке телевізор з хімічної точки зору, чому феєрверк виходить кольоровим, чому ртуть рідка. У деяких розділах пропонується зробити дослід. Можна самотужки виготовити електромагніт, гоночну машину, настільний вулкан. Книжка написана з гумором, в ній повно дотепних рецептів. Один із рецептів розповідає, як власноруч зробити людину. Ця книжка призначена не лише для дітей 8-12 років, але й батьків, чиї діти ще у віці «чомучок».   

.

 

 

Діппер і Мейбл і прокляті скарби піратів часу : повість : Підліткам, Від 9 до 12 років. – Х. : Ранок, 2020. – 288 с. : іл. – (Гравіті Фолз)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Діппер і Мейбл разом з Блендіном Бландіном, мандрівником у часі, вирушають на пошуки скарбів Піратів Часу. Їх чекають запаморочливі та небезпечні пригоди в майбутньому і в минулому: на Дикому Заході і в Середньовіччі. Але саме ти вибираєш, куди друзі вирушать далі і що робитимуть, чи будуть вони грабувати поїзд, як справжні бандити з вестерна, або зустрінуться з драконом у печері. Тільки обережніше, адже ти можеш привести близнюків не тільки до скарбів, а й туди, звідки немає виходу, наприклад, у глухий кут.   

.

 

 

Дашвар, Люко.

#Галябезголови : роман / Л. Дашвар. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2020. – 400 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Благими намірами вимощений шлях до пекла. Галя сповна відчула сенс цього вислову. Її життя перевернулося лише через те, що вона прагнула допомогти іншій людині. Дівчина втратила все: роботу, чоловіка, друзів, віру в людей. Та що, як усе найбільш значуще і неймовірне починає відбуватися з нами саме тоді, коми ми намагаємося видряпатися з пекла? Це непросто, бо людина по-справжньому втрачає голову лише від двох речей: від страху і від кохання. Однак що робити, коли тебе одночасно накривають і страх, і кохання?.   

.

 

 

Девиль, Александра.

Чужой клад : роман / А. Девиль. – Х. : Книжный Клуб “Клуб Семейного Досуга”, 2020. – 448 с. – (Любовь сквозь века)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Середина XVIII века, Глухов – столица Гетманщины. Балы, театры, кафе, английские парки … К очередному приезду гетмана готовится театральная постановка. И вдруг одна за другой погибают две молодые актрисы. Опасность грозит и Анастасии Криничной, которая выполняет в пьесе главную роль. Решить зловещую загадку берется человек, который в начале знакомства показалась Насте очень подозрительной.   

.

 

 

Джіо, Сара.

Фіалки в березні : роман / С. Джіо ; пер. з англ. Т. Скрипник. – Х. : Віват, 2020. – 320 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Успішна молода письменниця Емілі Вілсон вирушає з Нью-Йорка на острів Бейнбридж, щоб навідати двоюрідну бабусю Бі. Дівчина пережила розлучення та творчу кризу, тож сподівається, що за межами мегаполісу зуміє опанувати свої думки й почуття. Однак життя на березі океану вже не таке безтурботне, яким здавалося в дитинстві під час канікул. Деякі мешканці острова неначе перебувають у мовчазній змові. Емілі захоплюється новим знайомим Джеком, але бабуся Бі всіляко виказує щодо цього невдоволення.   

.

 

 

Джеймс Е.Л.

Містер : роман / Е. Л. Джеймс ; пер. з англ. Ю. Підгорної. – К. : Форс Україна, 2020. – 496 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: У нього було усе. У неї — нічого. Він не вірив у стосунки, щоночі обіймаючи іншу жінку. Вона — втекла від нареченого-тирана до іншої країни. Граф Максим і заробітчанка Алессія… Між багатством й убогістю, розпусністю й цнотливістю, поміж різних країн і соціальних становищ народжується нова історія кохання. У ній — пригоди й переживання, чуттєвість і пристрасть, секс і єднання, здавалося б, неможливого. А ще — багато музики… Для тих, хто вірить у кохання, і тих, котрі — ні. Бо одні віднайдуть у книзі тріумф найтепліших почуттів, інші — замисляться, чи не помиляються, бува.   

.

 

 

Джонсон, Беа.

Дім-нуль відходів : наук.-популяр. вид. / Б. Джонсон ; пер. з англ. Т. Євлоєва. – К. : Рідна мова, 2020. – 320 с. : іл. – (EKOBook)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Перед вами книга, яка поєднує в собі надихаючу історію Беа Джонсон про те, як вона змінила життя своєї сім’ї на краще скоротивши кількість відходів до одного літра в рік і також, це практичне, поетапне керівництво, що дає читачеві поради та методи які дозволяють спростити їхнє життя. Ця книга містить найважливіші поради, інструменти і рецепти, засновані на досвіді Беа. Вона демонструє процес перетворення в «Нульові відходи» з сотнями легких у виконанні порад зі спрощення життя, які буде легко інтегрувати навіть самим зайнятим людям: від приготування домашньої гірчиці і пакування обідів для дітей без вживання пластика, до скорочення пошти, що надходить і свят без надмірного вживання вина. У своїй книзі Беа Джонсон ділиться порадами про те, як вона спростила своє життя, скоротивши кількість відходів. На даний час Беа та її сім’я виробляють лише один літр відходів щороку, а їх життя змінилося в кращу сторону: вони стали набагато більше часу проводити всією родиною, вони домоглися скорочення своїх щорічних витрат на неймовірні сорок відсотків і вони стали більш здоровими, аніж були раніше.  «Дім – нуль відходів» – це стильне і зрозуміле поетапне керівництво, яке дасть вам практичні інструменти, здатні допомогти вам зміцнити ваше здоров’я, значно економити фінанси і час, а також домогтися більш світлого майбутнього для всіх членів сім’ї і екології в цілому. Почніть змінювати своє життя і життя вашої родини вже зараз!   

.

 

 

Добрянський, Василь.

Помилка капітана Жеграя : роман / В. Добрянський. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2020. – 288 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Травень 1918 року. Капітана поліції Клима Жеграя запрошують на зустріч із гетьманом Павлом Скоропадським. У штаб-квартирі на сищика чекають сам ясновельможний гетьман та його підлеглі. Вони доручають слідчому розслідувати три злочини у повітовому місті Радомислі, де з невідомих причин зникають німці. І особисте прохання гетьмана — розшукати юну дружину його приятеля генерала Савицького. Аврора вийшла з маєтку ясної днини прогулятися й зникла. За розслідування цих справ Климові Жеграю обіцяють посаду начальника розшукового відділу столиці. Він береться за слідство, бо скучив за справжнім ділом. У Радомислі йому доведеться пережити полон і бій з золотошукачами, гонки і переслідування, влаштовувати засади і розпалювати нічні багаття для посадки аероплана. Та чи вдасться йому виконати доручення і чи потрібна йому нова посада?   

.

 

 

Доленга-Мостович, Тадеуш.

Кар`єра Нікодема Дизми : роман / Т. Доленга-Мостович ; пер. з пол. А. Павлишина. – К. : Знання, 2015. – 383 с. – (Скарби)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: На сторінках роману відомого польського письменника Тадеуша Доленга-Мостовича (1898-1939) постає чоловік посередніх здібностей, без належної освіти, культури, досвіду, який приїз­дить із провінційного містечка до столиці, щоб знайти бодай якусь роботу, за короткий час стає одним із провідних діячів держави. Перед ним схиляються, про нього пишуть у газетах, президент навіть пропонує йому стати прем’єр-мініст­ром, сподіваючись, що він зможе врятувати країну від кризи. Чи може таке бути? Виявляється, може, якщо це комусь вигідно. Роман цікавий, легко читається. Вперше був опублікований у 1932 р. і мав сенсаційний успіх. Майже всі персонажі твору мали реальних прототипів. Він і сьогодні у Польщі належить до найбільш популярних творів. Події в романі мають багато спільного із сучасним життям в Україні.   

.

 

 

Дорі, Мартін.

Діти проти пластику : для мол. та серед. шк. віку / М. Дорі ; пер. з англ. Т. Євлоєва ; худож. Т. Вессон. – К. : Рідна мова, 2020. – 128 с. : іл. – (Дитячий нонфікшн)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Хочеш стати супергероєм? Супергероєм, який рятує океани, який дбає про майбутнє — і своє, і цілої планети? Тоді ця книжка саме для тебе. Письменник і активіст Мартін Дорі розповідає, як піклуватися про планету, і радить, як щодня боротися з шкідливим пластиком у побуті. Тож виконуй цікаві і легкі Мартінові рекомендації — і ти станеш справжнім супергероєм, а на планеті буде менше пластикового сміття!   

.

 

 

Друкер, Пітер.

Виклики для менеджменту ХХІ століття : наук.-популяр. вид. / П. Ф. Друкер ; пер. з англ. Т. Літенської. – К. : КМ-БУКС, 2020. – 240 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Ця надзвичайно розумна книжка від Пітера Ф. Друкера — гуру менеджменту XX століття — не втрачає своєї актуальності і в наші дні. На її сторінках автор аналізує проблеми у сфері управління, використовуючи приклади з реального життя, визначає оптимальні шляхи їх розв’язання, формує нове розуміння індивідуально-корпоративної ефективності, пояснює, як можна передбачити глобальні трансформації, як в умовах невідворотних змін управляти собою, колективом та установою і як, зрештою, стати лідером найвищого ґатунку. Кожен, хто прагне зрозуміти, як може бути влаштований його бізнес і як краще вибудовувати кар’єру, неодмінно відкриє у цій оригінальній концепції майбутнього щось корисне для себе. Пітер Ф. Друкер розповідає, як нові парадигми менеджменту вже змінили і продовжуватимуть змінювати наші основні переконання про практики і принципи управління. Ця прогресивна книга засвідчує широту знань і великий практичний досвід автора, його глибоке розуміння різноманітних процесів, здатність до глибокого аналізу та здоровий глузд. Саме такими мають бути, згідно з уявленнями самого Друкера та за словами одного з авторів статті у Harvard Business Review, “орієнтири управлінської професії менеджмента”.   

.

 

 

Дэвенпорт, Кристиан.

Космические бароны. Илон Маск, Джефф Безос, Ричард Брэнсон, Пол Аллен: крестовый поход во имя колонизации космоса : научно-популярная литература / К. Дэвенпорт ; пер. с англ. И. Лисова. – К. : Форс Україна, 2020. – 384 с. : цв. вкл. – (Герои космоса. Лучшие книги о космонавтике)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: «Космические бароны» — это рассказ о группе предпринимателей-миллиардеров, которые воспользовались своим богатством для эпического восстановления американской космической программы. Илон Маск и Джефф Безос, Ричард Брэнсон и Пол Аллен возглавили смелый поход по строительству новой космической транспортной системы — частной пилотируемой космонавтики.   

.

 

 

Еггерс, Дейв.

Голограма для короля : роман / Д. Еггерс ; пер. з англ. Е. Рабінович. – Х. : Фабула, 2020. – 320 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: В Аравійській пустелі біля затяжного довгобуду майбутнього міста Алан Клей, не найуспішніший підприємець, чекає на призначену зустріч із королем саудитів, щоби продемонструвати йому передову голографічну технологію та укласти вигідний контракт. Алан терплячий і в очікуванні намагається осягнути світ, у якому живе і який різко змінився за останні десятиріччя. Тут ніщо більше не має значення — лише вигода і дешевизна. Тут більше не важливі дружба, доброта, гідність — тільки комфорт. Це світ, у якому для Алана надто мало шансів, — тому що завжди знайдуться ті, хто молодші, успішніші, нахабніші… Дейв Еґґерс буквально увірвався в перші лави сучасних американських письменників. Його називають спадкоємцем Д. Селінджера, і кожен його роман — воістину подія і для літератури, і для читача.   

.

 

 

Ефиминюк, Марина.

Квест Академия : роман / М. Ефиминюк. – К. : Форс Україна, 2020. – 416 с. – (Академия Магии)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Мечта сбылась! Я поступила в лучшую академию королевства. Казалось бы, учись и радуйся. Постигай законы высшей магии, изучай тонкости мироустройства, а новые друзья не позволят заскучать. Они у меня такие замечательные… можно и врагов не заводить. Хотя один враг нашелся сам: белобрысый столичный сноб. Бесит страшно! И, главное, ни в коем случае нельзя забывать, каким подчас коротким бывает шаг от ненависти до любви.

.

 

 

Жаботинський, Володимир (Зеєв).

П’ятеро : роман / В. Жаботинський ; пер. з рос. В. Білявського ; худож.-оформ. О. Гугалова-Мєшкова. – Х. : Фоліо, 2019. – 219 с. – (Зарубіжні авторські зібрання)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Володимир (Зеєв) Євгенович Жаботинський (1880—1940) — єврейський письменник і публіцист, лідер сіоніст­ського руху, один із засновників Держави Ізраїль. Його фейлетони, критичні статті були дуже популярними, п’єси ставили в театрах. Жаботинський вільно володів сімома мовами, публікував роботи з проблем єврейства і сіоністського руху, статті та фейлетони різними мовами, перекладав на іврит твори класиків європейської й американської літератури. Роман «П’ятеро» був уперше виданий у Парижі. Автор зображує історію єврейської родини в Одесі 1905 року, впро­ваджуючи думку про безвихідне становище асимільо­ваних євреїв у Російській імперії. Герої книги — молоді, повні життя і надій, але долі їхні сумні, а часом і трагічні.   

.

 

 

Жадан, Сергій.

Список кораблів : вірші / С. Жадан ; іл. К. Косьяненко. – Чернівці : Меридіан Черновіц, 2020. – 160 с. : іл.

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Шістдесят віршів про пам’ять, що народжується з любові, та про вогонь, по якому лишається ніжність. Шістдесят спроб окреслити світло й розповісти про повітря над містом. Шістдесят уривків чужих розмов, шістдесят голосів, якими наповнюються весняні сутінки. «Список кораблів» – це список тих, хто пішов, але кого не можна забути. Список імен, які супроводжують тебе протягом життя. Список міст, де на тебе завжди чекають. Мабуть, найінтимніша і найболючіша книга автора.   

.

 

 

Завалій, Євгенія.

Це всі ми : повість : Підліткам, Від 9 до 12 років / Є. Завалій ; іл. М. Фоя. – Чернівці : Книги – ХХІ, 2020. – 96 с. : іл.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: «Це всі ми» – повість про те, як звичайні підлітки можуть змінити своє місто на краще. Одного дня Андрій та його друзі знаходять на березі моря багато мертвої риби. Вони намагаються з’ясувати причини екологічної катастрофи і знайти шляхи її вирішення. Читачі дізнаються про дельфінів і забруднення морів, про волонтерів і сортування відходів, як збирати підписи під петиціями і формувати громадську думку. Це книга про любов до тварин і природи, справжню дружбу і прагнення змінювати світ   

.

 

 

Заржицька, Еліна.

Пригоди динозавриків : повість-казка : для діт. дошк. та мол. шк. віку / Е. Заржицька ; худож. Л. Барді. – [б. м.] : Талант, 2020. – 96 с. : іл. – (Найкращий подарунок)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Щирі і добродушні динозаврики – Досвіт і його друзі – мріють створити команду рятувальників До-Ла-До.                                                                                                                       Разом з героями цієї книжки читачі переживуть дивовижні пригоди, у яких найголовніше – вірна дружба. А також дізнаються багато цікавого про світанок нашої планети.

.

 

 

Зелинский, Сергей.

Ноутбук, компьютер для тех, кому за… : самоучитель / С. Зелинский. – Х. : Книжный Клуб “Клуб Семейного Досуга”, 2020. – 384 с. : ил.

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Технологиям все возрасты покорны. И даже если вам «немного за…», не стоит отчаиваться, бояться внуков и знакомых, убеждая себя, что компьютер осваивать поздно. Если вы считаете себя новичком, но хотите учиться, или же имеете базу знаний, но стремитесь развиваться — автор книги поможет вам. Он собрал основные правила работы за компьютером, описав наиболее доступную и пошаговую схему ознакомления с ключевыми программами и приложениями. Никакой сложности, все легко, понятно и доступно.   

.

 

 

Игнатьева, Ольга.

Загадки древних символов. Невероятные истории о тайнах земли : научно-популярная литература / О. Игнатьева. – Х. : Виват, 2019. – 224 с. – (Полезная книга)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: В сокровищнице духовной культуры человечества хранятся тысячелетние знания о Вселенной. И когда возникает необходимость соединить прошлое, настоящее и будущее, человек прибегает к удивительному языку символов, которым зашифрованы многие тайны нашей планеты. В этой книге собраны интереснейшие факты о древних символах Египта и Индии, Тибета и Руси, а также о символике знаков Зодиака, цветов и чисел. Вы узнаете о том, о чем еще не знали! Это действительно интересно.   

.

 

 

Кінг, Стівен.

Інститут : роман / С. Кінг ; пер. з англ. А. Рогози, В. Куча. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2020. – 608 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Тієї ночі почався кошмар. Батьків Люка вбили, а самого хлопця закинули в позашляховик та повезли в невідомому напрямку. Він приходить до тями в місці, яке називають Інститутом. Таке собі гетто для дещо… незвичайних дітей. Їх викрадають і тримають тут, наче піддослідних щурів. Директорка місіс Сіґсбі та співробітники цієї зловісної установи безжально «викачують» з дітей їхні телепатичні й телекінетичні здібності. Нова знайома Люка каже, що звідси неможливо втекти. Але він має спробувати…   

.

 

 

Кінг, Стівен.

Що впало, те пропало : роман / С. Кінг ; пер. з англ. В. Михалюка. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2020. – 448 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Це піднесене і моторошне закінчення містичної трилогії про детективні розслідування Білла Ходжеса, розпочаті в романах «Містер «Мерседес» та «Що впало, те пропало», від всесвітньо відомого американського письменника і майстра хорору Стівена Кінга. Один за одним здійснюють самогубство люди, що дивом вижили у натовпі, роздавленому божевільним «Мерседесом», та врятовані детективом Ходжесом на дитячому концерті. Але ж вбивця містер «Мерседес» знаходиться у психіатричній лікарні… Чий таємничий голос нашіптує страшні слова, після яких жити несила? Білл Ходжес шукає відповідь на це питання, а наввипередки з ним іде невблаганна смерть…   

.

 

 

Кавасакі, Гай.

Мистецтво змінювання сердець, умів, дій: шлях зачарування в бізнесі : наук.-популяр. вид. / Г. Кавасакі ;  ; пер. з англ. В. Ярмольчук. – Х. : Віват, 2020. – 224 с. – (Бізнес)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Пригадайте, які емоції у вас виникають, коли берете до рук новенький iPad. Або торкаєтеся керма BMW. Або міряєте взуття від Chanel. Що ви відчуваєте? Зачарування і досконалість. І річ не лише в популярності бренду. Не в рекламі та маніпулюванні свідомістю покупця через психологічні тригери. А саме в переживанні чару та мистецтві викликати його у клієнта. Ця фішка — musthave брендівфлагманів ринку. Зачаровування в бізнесі — це процес, завдяки якому людина в захваті від продукту, послуги, організації або ідеї. Його наслідком є добровільна й довготривала підтримка, взаємовигідна для обох сторін. І тепер ви маєте змогу досконало опанувати це мистецтво, яке збільшить вашу клієнтську базу, розширить сфери впливу компанії й перетворить її на мегауспішну та прибуткову. Від зовнішнього вигляду персоналу до оформлення банерів на Facebook та YouTube — Ґай Кавасакі знає, як використати навіть найменшу деталь, щоб зачарувати кожного.   

.

 

 

Казковий дивосвіт. Дитяча українська казка ХХІ століття : зб. / автор проєкту Уляна Княгинецька ; іл. О. Гембик. – Будапешт : Самоврядування українців Уйбуди, 2019. – 120 с. : іл.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Сподіваюся, що “Казковий дивосвіт” відкриє можливість гуртувати українців і живити їхню національну свідомість”, – сказала Уляна Княгинецька.

.

 

 

Камберленд, Найджел.

100 правил для майбутніх мільйонерів. Стислі уроки зі створення багатства : наук.-популяр. вид. / Н. Камберленд ; пер. з англ. Л. Лебеденко. – К. : КМ-БУКС, 2020. – 232 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Переважній більшості людей, незалежно від того, в якій країні вони проживають, на шляху до багатства доводиться долати схожі перепони, застосовувати подібні підходи, ухвалювати ті самі рішення. Про що йдеться, ви дізнаєтесь із цієї книги. Автор докладно пояснює, з чого слід починати розбудову власної фінансової бази, як визначити кращі для себе можливості, як розпорядитися навіть незначними коштами, застерігає від необачних кроків та підводного каміння, що чатує на недосвідчених підприємців; певна увага приділяється питанням законодавства. У кожному розділі цієї книги міститься порада з певного питання: з чого можна розпочати створення власної матеріальної бази, як краще розпорядитися наявними коштами, куди і коли доречно інвестувати, до кого звернутися по допомогу в разі невдачі тощо.   

.

 

 

Кан-Натан, Жаклін.

Енциклопедія статевого життя. 10-13 років : довід. вид. для підліт. / Ж. Кан-Натан, Ж. Коен, К. Верду ; пер. з фр. К. Завсеголови ; худож. Адежі, Рей Брет Кох. – Х. : Видавнича група “Основа”, 2020. – 67, [5] с. : іл. – (Для турботливих батьків)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Третю книгу серії енциклопедій уклали лікарі-гінекологи, видатні фахівці й учені, які надзвичайно відповідально ставляться до збереження здоров’я молодого покоління. Ілюстрації та пояснення до них сприяють об’єктивному сприйняттю дітьми фізіологічних особливостей жінки й чоловіка та стосунків між статями. Як розповісти підліткам про статеве життя неупереджено, тактовно, в доступній формі та з наукової точки зору? Знають автори цієї енциклопедії! Їхня мета: надати молодшим підліткам не тільки інформативні матеріали, а й просвітницькі. Як відбувається статеве дозрівання у хлопців? Що таке менструація та навіщо вона? Як люди займаються коханням? Які методи контрацепції існують? Як відбувається зачаття дитини? Які інфекції, що передаються статевим шляхом, існують? А ще багато інформації про перебіг вагітності, народження дитини, захист від насильства і т. ін. Уся інформація гарно проілюстрована, аби полегшити дітям її розуміння. Для дівчаток і хлопчиків 10–13 років та їхніх батьків, які бажають ознайомити дітей зі статевим життям у доступній формі, тактовно та неупереджено.   

.

 

 

Карвер, Реймонд.

Про що ми говоримо, коли говоримо про любов : [роман у розповідях] / Р. Карвер ; пер. з англ. Ю. Паустовського. – Чернівці : Книги – ХХІ, 2020. – 128 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Для американської літератури Реймонд Карвер — майстер короткої прози №1, одне з найважливіших імен ХХ століття. Його називали «американським Чеховим», сам він надихався Гемінґвеєм, Фолкнером та Буковскі. «Про що ми говоримо, коли говоримо про любов» — класика американської літератури, що не надто відома нашим читачам. Карвер свій непростий життєвий досвід трансформував в унікальний літературний ландшафт із уламків розбитих мрій «містечкової» Америки. Цей «ландшафт» став класикою літератури США, великою мірою надихнувши американське мистецтво, яким ми маємо змогу насолоджуватися зараз. Збірка оповідань «Про що ми говоримо, коли говоримо про любов» — апогей мінімалістичного стилю Карвера, де важить кожне слово, кожна пауза й кома. Надлаконічність текстів цієї збірки — ще й результат вимушеної співпраці Реймонда Карвера з редактором Гордоном Лішем, який «порізав» і без того мінімалістичний оригінальний текст, значно скоротивши його та змінивши частину сюжетних ліній. Незважаючи на невдоволення автора, саме в такому надлаконічному вигляді збірка вперше потрапила до читачів і стала культовою.   

.

 

 

Керівництво  Діппера і Мейбл з таємниць і нестримних веселощів : графічний роман : Від 6 до 8 років, Від 9 до 12 років / перекл. Є. Осьмачко. – Х. : Ранок, 2020. – 160 с. : іл. – (Гравіті Фолз)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Тому, хто знайде цю книжку: мене звуть Діппер Пайнз, і я хочу вас попередити про деякі таємниці містечка, сповненого жахів і надприродних речей! Я записав спеціально для вас кілька важливих порад. Ці хитрощі допоможуть вам вижити серед чаклунського безладу. І коли вже мова зайшла про дива… Неймовірний, яскравий, цікавий щоденник близнюків — Діппера та Мейбл. 160 сторінок таємниць, секретних шифрів і нестримних веселощів. Деякі сторінки можна доповнити та вписати свої власні пригоди. А наприкінці книжки двосторонній постер (360х210 мм).   

.

 

 

Кишеньковий мандруарій. Подорожі фантастичним транспортом : оповідання / упорядн. О. Сілін. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 320 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Розумні автомобілі й зорельоти, дивовижні засоби дослідження інших планет і паралельних світів, портали й часові парадокси, химерні й магічні засоби пересування… а також халепи, що трапляються під час користування фантастичним транспортом, — усе це читач знайде в збірці «Кишеньковий мандруарій», написаній з гумором і любов’ю до відважних мандрівників. Збірка фантастичних оповідань сучасних українських письменників укладена літературним об’єднанням «Зоряна фортеця».   

.

 

 

Клір, Джеймс.

Атомні звички : наук.-популяр. вид. / Дж. Клір ; пер. з англ. А. Акуленко. – К. : КМ-БУКС, 2020. – 304 с. : іл. – (Психологія (КМ-Букс))

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Незначні зміни, значні результати! Дізнайтеся секрет тривалих результатів! Нашпигована заснованими на фактах стратегіями із самовдосконалення, книга «Атомні звички» навчить, як набути манер і навиків, що працюватимуть на вас, а не проти вас. У книзі Джеймс Клір ділиться надзвичайно цікавою і по-справжньому продуктивною методикою напрацювання корисних звичок. В її основі лежить поняття чотириступеневої моделі звичок (подразник, прагнення, відгук, винагорода), а також чотири породжені цією моделлю закони зміни поведінки. Викладений матеріал підтверджується результатами наукових досліджень, проте книгу слід трактувати не як наукову розвідку, а як посібник з експлуатації, що містить мудрі практичні поради та пояснення механізмів створення і змінювання власних звичок. Єдиного правильного способу набуття корисних звичок, звісно, не існує, але автор пропонує найкращий із відомих підхід, який спрацює незалежно від того, з чого саме ви починаєте і що саме намагаєтеся змінити. Викладені стратегії стануть у пригоді всім, хто потребує покрокової інструкції з покращення незалежно від того, що мається на меті — покращення здоров’я чи добробуту, продуктивності праці чи стосунків, а можливо, всього переліченого разом.   

.

 

 

Коблінер, Бет.

Зробіть із дитини фінансового генія : наук.-популяр. вид. / Б. Коблінер ; пер. з англ. А. Куйбіди. – Х. : Віват, 2019. – 320 с. – (Саморозвиток)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Фінансову грамотність треба формувати в дитини змалку. У цій книжці розповідається про найважливіші фінансові поняття та створення середовища, яке допоможе вам і вашій дитині знайти спільну мову в обговоренні фінансів. Це треба робити незалежно від того, скільки їй років – 3 чи 23. Ви дізнаєтесь, як навчити дитину:  розпоряджатися грошима;  убезпечити покупки в інтернеті;  заощаджувати в будь-якому віці.  Використовуйте цю книжку як путівник складним світом фінансів!

.

 

 

Кові, Стівен.

7 звичок надзвичайно ефективних сімей. Як створити сімейний затишок у нашому буремному світі : наук.-популяр. вид. / С. Р. Кові ; пер. з англ. Є. Мірошниченка. – К. : Форс Україна, 2020. – 544 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Книжка про принципи, які зміцнюються сім’ю. Стівен Кові взяв за основу сім принципів ефективності людини і пояснив, які їх використовувати у сімейному житті. Так, однією із найважливіших звичок людини є постановка цілей. Автор переконаний, що сім’ї збудують щасливе майбутнє тільки тоді, коли матимуть однакове бачення майбутнього і спільні цілі. В ідеалі кожна сім’я має мати місію. Кожному із семи принципів присвячений окремий розділ. В кінці кожного розділу — запитання для спільного обговорення (Які сімейні зустрічі допоможуть вирішити наші проблеми? Чи важливими є для вас час, проведений із кожним членом сім’ї окремо?) і завдання або різні приклади проведення часу разом (зберіться всі разом і заплануйте загальносімейні події на найближчі 1-2 місяці). Завдяки цій книзі ви дізнаєтеся: як поставити спільну для всіх членів сім’ї ціль, що таке мислення за принципом «виграш/виграш», чому емпатія і розуміння важливі, як в сім’ї розставити пріоритети і сформулювати сімейну місію.   

.

 

 

Ковалевський, Олексій.

Бунтівне-бо чисте. Філософія бунту і філософія серця у творчості Ліни Костенко : біографія / О. Ковалевський. – К. : Кондор, 2020. – 260 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: У книзі на широкому художньому, літературознавчому, історичному матеріалі досліджується творчість видатної сучасної поетеси Ліни Костенко. З’ясовуються філософсько-світоглядні підвалини цієї творчості, індивідуально-стильові особливості, опертя на традиції, глибинна змістова наповненість, вплив на цілі генерації українського письменства, на українського й зарубіжного читача. Ґрунтовний і послідовний аналіз, сміливі узагальнення — визначальні ознаки цієї книги. Вона буде цікавою й корисною вчительству, студентам, школярам, усім, хто вивчає й цінує справді високі надбання новітньої української літератури.   

.

 

 

Коваль, Володимир.

Коли квітне сакура : історична повість : для ст. шк. віку / В. Коваль ; іл. Д. Дюндіна. – К. : КМ-БУКС, 2018. – 224 с. : іл.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Давним-давно жив собі в Японії юнак на ім’я Котаро Норінага, навчався, грав на флейті й писав вірші. Одного разу він почув, що в далекій провінції живе юна красуня Ханако Мінамото, про чию вроду ходять легенди. Щовесни дівчина чекає, коли в неї на подвір’ї розквітне сакура, віщуючи кохання. От тільки свою руку й серце Ханако воліє віддати справжньому самураю, а не романтичному юнакові. І тоді Котаро вирішив стати таким, яким хоче його бачити красуня. Але дорога самурая довга й непроста, й поки Котаро віддавав усі сили тренуванню, над Японією нависла загроза монгольської навали. Кохання до жінки здатне перетворити слабкого юнака на мужнього чоловіка, а любов до батьківщини — на безсмертного героя. Що ж обере Котаро? Чи розквітне нарешті сакура на подвір’ї Ханако Мінамото? Для старшого шкільного віку.   

.

 

 

Кокотюха, Андрій.

Голова з площі Пігаль : роман / А. Кокотюха ; худож.-оформ. М. Мендор. – Х. : Фоліо, 2020. – 314 с. : іл. – (Ретророман)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Париж, весна 1923 року. Місто Сонця, як і вся Європа, поволі приходить до тями після Великої війни. Вона змінила світовий порядок, забрала мільйони життів, скалічила долі людей. Відчув на собі зміни й Клим Кошовий. Бойові дії, поразка, табір, і ось тепер — сумне життя емігранта, особи без громадянства та майбутнього. Але одного разу в двері комірчини Клима постукали — і все враз помінялося. Париж сколихнула страшна подія: на площі Пігаль знайшли відтяту голову. Справа стає для Кошового особистою — у вбивстві підозрюють Магду Богданович, кохану Клима, яку він вважав утраченою. Климові знайти справжнього вбивцю та всього за три дні. На шляху Клима — багаті аристократи, божевільні бандити та озлоблені на весь світ, скалічені війною ветерани. Чи зупинять вони Клима Кошового?   

.

 

 

Кокотюха, Андрей.

Полнолуние : роман / А. Кокотюха. – Х. : Книжный Клуб “Клуб Семейного Досуга”, 2020. – 384 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Осень 1944 года. Поселок Сатанов устал от фашистского террора. Но на смену ему пришли лишь карательные операции советского НКВД, набеги банд, а также загадочные нападения на людей. Несколько человек были найдены загрызенными, им в глотки вцеплялся дикий зверь… Пошел слух об оборотне, ведущем жуткую охоту в сатановском лесу. Милиционер Андрей Левченко, Игорь Вовк, сбежавший из сталинского концлагеря, капитан НКВД Виктор Сомов, дезертир Жора Теплый и командир куреня УПА Гром — всех их судьба объединяет вокруг загадки сатановского оборотня. Старые враги вынуждены противостоять опасности плечом к плечу. Но с кем им предстоит вступить в схватку: с кровожадных зверем или… с человеком, прячущимся за маской монстра?   

.

 

 

Коломійчук, Богдан.

Експрес до Галіції : роман / Б. Коломійчук. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2020. – 352 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: «Експрес до Ґаліції» — новий детективний роман Богдана Коломійчука, в якому на читача чекають заплутані справи та небезпечні розслідування. Весна 1906 року. Під час відпустки у Швейцарії комісар львівської поліції Адам Вістович несподівано втягується у небезпечну шпигунську гру, в якій на карту поставлено не лише людські життя, але й долі імперій. Розшифрувавши секретний документ, Вістович дізнається занадто багато, як на звичайного детектива з далекого австрійського Львова. У цей же час з клініки в курортному Бадені зникає дивний російський пацієнт, якого розшукують розвідки одразу кількох країн, а у Венеції стається вбивство непримітного перекладача з німецької. Вістовичу доведеться з’ясувати, як пов’язані ці події і чому сліди, здавалося б, непов’язаних справ ведуть до Львова.  

.

 

 

Коляда, Ігор.

Квітка Цісик : [біогр. нарис] / І. Коляда, Ю. Коляда, П. Юрчишин ; худож.-оформ. О. Гугалова-Мєшкова. – Х. : Фоліо, 2019. – 121 с. – (Знамениті українці)

 Примірники: всього:1 – ВМ

Анотація: Чарівною квіткою України, «легендою за океаном» називають представницю української діаспори Квітку Цісик, незабутній голос якої пронизує до глибин душі. Недарма ж бо весь американський шоу-бізнес захоплювався її неповторною манерою, адже з нею працювали Майкл Джексон, Вітні Г’юстон та інші світові зірки. Дивна, багато в чому трагічна доля випала маленькій симпатичній жінці, яку в 1998 році назвали найбільш упізнаваним голосом США: завдав болю ранній розрив із Батьківщиною, який Квітослава гоїла українськими піснями, а невиліковна хвороба привела за собою ранню смерть. Однак мрія усього життя чудової Квітки, яка могла би стати окрасою будь-якої сцени, все-таки здійснилася. Далекий голос України досі лунає між нас і продовжує зігрівати серця та душі людей на всій планеті.   

.

 

 

Коупленд, Дуглас.

Гравець 1: Що з нами станеться. Роман за п’ять годин : роман / Д. Коупленд : пер. з англ. С. Орлова. – Х. : Фабула, 2020. – 256 с. – (Бестселер)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Скільки потрібно часу, щоб життя людини повністю змінилося? А кількох людей? А всього людства? Дуглас Коупленд пропонує свій варіант і показує, що може статися лише за п’ять годин. Рік — бармен-невдаха. Люк — пастор-утікач. Рейчел намагається знайти когось, хто може стати батьком її дитини. Карен приїхала на інтернет-побачення з Ворреном, який нікому не подобається. Ще є сучасний проповідник, що вміє красиво говорити і спритно виманювати гроші. І є неймовірна, жахлива катастрофа, яку неможливо пояснити з невеличкого коктейльного бару, де зникли Інтернет, електрика і вода. І від усіх небезпек захищають лише поспіхом забарикадовані двері. За ці п’ять годин герої переосмислять усе своє життя, відкриють у собі нові, ще досі невідомі почуття і, можливо, Бога. Зрештою, що таке Бог для купки людських створінь перед обличчям кінця світу? Дуглас Коупленд у романі «Гравець 1: що з  нами станеться» досліджує сучасні кризи часу, людську ідентичність, суспільство, релігію та загробне життя. Книга задає стільки запитань, скільки відповідей,  тим самим читачі розуміють,  що ми перебуваємо в новій фазі існування як вид — і що немає повороту назад.    l

.

 

 

Кралюк, Петро.

Історія України “без брому”. Розвиток державності на українських землях : наук.-популяр. вид. / П. Кралюк ; худож.-оформ. О. Гугалова-Мєшкова. – Х. : Фоліо, 2020. – 424 с. : іл. – (Великий науковий проект)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Книга Петра Кралюка «Історія України “без брому”. Розвиток державності на українських землях» розкриває історію державних змін на теренах України від прадавніх часів до нашого сьогодення. Усупереч висловлюванню відомого українського письменника і політика початку ХХ ст. Володимира Винниченка, мовляв, не можна українську історію читати без брому, тобто заспокійливого, автор акцентує увагу на тому, що бездержавність — явище, характерне для багатьох народів. Тому українці у своєму прагненні створити власну державу були далеко не одинокі. Проте, проживаючи в різних країнах і обіймаючи високі посади, вони зробили чимало для становлення, зокрема Угорського королівства, Речі Посполитої, Російської імперії, Османської імперії, і врешті-решт здобули свою державу.   

.

 

 

Красовицький, Олександр.

Справа зниклої балерини : історичний детектив / О. Красовицький, Є. Кужавська. – Х. : Фоліо, 2020. – 380 с. : іл.

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Хіба може безслідно зникнути балерина посеред театрального велелюддя? Сотні глядачів і — жодного свідка. Вочевидь, хтось добре продумав усі деталі. В поліції не поспішають шукати представницю київської богеми, тому сестра зниклої звертається до слідчого у відставці. Тарас Адамович Галушко, поціновувач розміреного життя і праці в яблуневому саду, давно відмовився від метушні розслідувань. Він не надто прагне братися за цю справу, та одна з версій не дає йому спокою. Можливо, банда «збирачів гіацинтів» знову розгорнула свою діяльність у Києві? Роман започатковує серію «Історичний детектив» — його сюжет побудовано на основі реальних подій. Розслідування, що розгортається в Києві 1916 року, розкриває чимало таємниць і дає змогу повністю зануритися в атмосферу міста періоду Першої світової війни.   

.

 

 

Крауч, Блейк.

Возвращение : роман / Б. Крауч ; пер. с англ. А. Пузанов, П. Кодряной. – К. : Форс Україна, 2020. – 384 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: 2018 год. Кажется, это начало новой неслыханной эпидемии. Людей сводят с ума воспоминания, им не принадлежащие. Детектив Барри Саттон расследует самоубийство: женщина покончила с собой из-за тоски по мужу и сыну, которых у нее никогда не было. Откуда взялся этот синдром ложной памяти? 2007 год. Каждый имеет право заново как наяву пережить первый поцелуй, рождение ребенка – в общем, лучшие моменты жизни. Одержимая этой мечтой, нейробиолог Хелена Смит упорно работает над технологией, которая позволит сделать это. И не только… ???? год. Игры с памятью, оказывается, невероятно опасны. Один неосторожный или злонамеренный шаг – и мир затрещит по швам. Барри и Хелена убедились в этом на собственном жутком опыте. Они не единственные, кто все понимает. Но единственные, кто способен предотвратить катастрофу. Нужно только правильно выбрать воспоминание…   

.

 

 

Кудафудра : збірка оповідань / упорядн. М. Іванцова. – К. : Кондор, 2020. – 228 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: «Coup de foudre» французькою означає «удар блискавки», або кохання з першого погляду. Назва збірки «КУДАФУДРА» походить саме від цього виразу, дещо адаптованого в розмовній українській, хоч і декому скидається на чупакабру. Під такою чудернацькою назвою й було проведено конкурс оповідань про кохання з першого погляду, а твори його фіналістів склали цю збірку. В ній живуть дуже різні історії від дуже різних авторів. І смішні, і серйозні, але всі про те почуття, яке зненацька вражає прямо в серце, і нема на то ради, а варіантів наслідків удару цієї блискавки — безліч. Збірка оповідань – не роман. Її можна читати «уздовж та впоперек», не раз повертаючись до улюблених сюжетів та героїв за настроєм. Можна читати вдома і в дорозі, зберегти собі або подарувати друзям, можна залишити в потязі, в літаку, в готелі або на полицях із написом «буккросінг» для невідомого читача. Під обкладинкою цієї збірки багато чудесних історій. Вони варті бути прочитаними, відчутими, пережитими й обдуманими Вами, дорогий Читачу!   

.

 

 

Кужавська, Євгенія.

Зеров. Поховальний промовець : роман / Є. Кужавська ; худож.-оформ. О. Гугалова-Мєшкова. – Х. : Фоліо, 2020. – 188 с. – (Мистецькі біографії)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Соля — магічна істота, Перехресниця, опиняється у Києві 1917 року в пошуках того, кого має захищати. Перехрестя Києва приводять її до таємничої «ложі» Георгія Нарбута, знайомлять з Миколою Зеровим, викладачем гімназії, який часто виголошує поховальні промови, та Павлом Тичиною, помічником хормейстера в театрі Садовського. Київ відкриває їй страшну таємницю: Зеров небезпечний для того, чиє життя вона має берегти. Соля вирішує відвернути небезпеку за будь-яку ціну. Однак вона поки не знає, що магії Перехресників протистоїть жорстока реальність сталінського тоталітарного режиму. «Зеров. Поховальний промовець» — перший роман Євгенії Кужавської, яка дебютувала  у збірці моторошних історій «Дотик зачаєного жаху» 2017 року з оповіданням «Кальвадос».   

.

 

 

Ліан, Турюн.

Аліса Андерсен. Принцеса на лаві запасних : повість : для підліт. / Т. Ліан ; пер. з норв. Н. Іліщук. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2020. – 168 с. – (Дитячі книги для читання)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: «Аліса Андерсен. Принцеса на лаві запасних» — перша книж­ка з трилогії відомої норвезької письменниці Турюн Ліан. 2015 ро­ку вона відзначена Премією Браґі — за найкращу дитячу і підліткову книжку. Восьмирічна Аліса дуже тішиться завершенню шкіль­ного року. Попереду тільки випускний та вистава, у якій дів­чинка грає дуже непомітну роль. Але вона також запасна виконавиця ролі принцеси. Тож коли Гелен — зірка вистави — несподівано травмується, Алісі доведеться виконувати головну роль і говорити на публіку. Та ще й Алісин однокласник Івар, який теж грає у виставі, більше з нею не розмовляє. Що може бути гірше? Схоже, Алісі треба пошукати в собі приховані таланти…   

.

 

 

Ліндгрен, Астрід.

Міо, мій Міо : казкова повість : для мол. і серед. шк. віку / А. Ліндгрен ; пер. зі швед. О. Сенюк ; худож. В. Анікін. – К. : Рідна мова, 2019. – 160 с. : іл. – (Невигадані історії про доброту)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Добре, коли в дитини є і тато, і мама. А якщо дитина — сирота? Коли вона самітна і нестерпно самітна, як-от дев’ятирічний Буссе, головний герой казкової повісті Астрід Ліндґрен? Тоді уява може запросто перенести хлопчика в Країну Далеку, де король — це його тато, а сам Буссе, як з’ясувалося, — справжній принц, Міо. Тепер хлопчик, навіть коли йому загрожує небезпека і доводиться битися з підступним лицарем Като, здатний подолати будь-який страх, будь-які перепони, бо він уже не самітний.   

.

 

 

Лепкий, Богдан.

Мишка : казки, оповідання : Від 3 до 5 років / Б. Лепкий ; іл. К. Лавра. – К. : Знання, 2020. – 158 с. : іл. – (Скарбничка)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Богдан Лепкий (1872—1941) — письменник та літературознавець, який залишив досить велику й різножанрову спадщину, що замовчувалась у радянські часи. Особливе місце серед його творів належить казкам. Письменник прагнув допомогти дітям пізнати, що таке добро, правда і справедливість. Так, у казці “Мишка” він показав життя людей та їхні вчинки з погляду маленької, але дотепної й мудрої мишки, порушивши важливі моральні проблеми — жорстокості та милосердя, жадібності й щедрості, лицемірства і порядності. До пропонованої збірки також увійшли оповідання “Цвіт щастя” і “Не до пари” та казки у віршах.   

.

 

 

Леся Українка у світі перекладу (вибрані переклади європейськими мовами) : навч. посіб. / за заг. ред. Н.О. Данилюк. – К. : Кондор, 2019. – 272 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: До навчального посібника увійшли статті про переклади творів Лесі Українки європейськими мовами, вибрані переклади англійською, німецькою, французькою, іспанською, польською, російською мовами та мовою есперанто, а також оригінали і завдання для аналізу. Його матеріали можна використати в курсах із теорії та практики перекладу художніх текстів, літературного редагування перекладів, лінгвістичного аналізу тексту, зіставного мовознавства, інтерлінгвістики, міжкультурної комунікації та інших. Для студентів, магістрантів, аспірантів, науковців, учителів та всіх, кого цікавить поетичне слово Лесі Українки.   

.

 

 

Лобусова, Ирина.

Дневник призрака : роман / И. Лобусова ; худож.-оформ. Е. Гугалова-Мешкова. – Х. : Фолио, 2020. – 412 с. – (РЕТРОДЕТЕКТИВ)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Согласившись не по своей воле сотрудничать с НКВД, Зинаида Крестовская прекрасно осознает, что спокойной жизни у нее больше не будет. Однако реальность оказывается страшнее любых ее предположений. Пытаясь понять происхождение старинной книги, страница из которой случайно попадает ей в руки, Зина с изумлением обнаруживает, что за ней охотится не только она, но и НКВД. А еще не менее страшная организация… Что же такого в этом манускрипте? Почему при его поисках гибнут люди? Эта тайна не дает покоя Крестовской.   

.

 

 

Лобусова, Ирина.

Змей Сварога : роман / И. Лобусова ; худож.-оформ. Е. Гугалова-Мешкова. – Х. : Фолио, 2020. – 410 с. – (РЕТРОДЕТЕКТИВ)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Простив Виктора Барга, Зинаида Крестовская начинает вести спокойную, почти семейную жизнь. Работа в институте, пусть и нелюбимая, рядом мужчина, за которого она так боролась, – разве этого мало? Но Зина вдруг начинает понимать, что это все не для нее, что ей нужен риск, адреналин. И неожиданно она это получает с избытком. Новое дело, которое Крестовская расследует уже как полноправный сотрудник НКВД, не просто опасно, оно смертельно опасно. Ей предстоит снова столкнуться с секретными разработками НКВД, который, как известно, не останавливался ни перед чем…   

.

 

 

Логвиненко, Богдан.

Ukraїner . Ukrainian Insider : путівник / упор. О. Кузема ; перекл.: Я. Білинець, О. Вавшко, В. Сорочук, Е. Фоїнська. – Lviv : The Old Lion Publishing House, 2020. – 320 с. – (Альбоми та арт-буки)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: «Ukraïner. Ukrainian Insider» — is the print edition of the ambitious digital media project Ukraïner (ukrainer.net) based on our 2016–2018 expedition throughout all the historic regions of Ukraine: from Sloboda Ukraine in the east to Podillia in the southwest, and Volyn in the northwest to Tavriia in the south. In this book we feature the most striking and memorable moments of our exploration as we intend to share with the world many unique places within Ukraine and the stories of the remarkable Ukrainians who live there. Evocative photography both showcases these stories and reveal Ukraine as authentic, surprising, and exciting country. Bogdan Logvinenko is the initiator of the project.   

.

 

 

Лотоцький, Антін Львович.

Кужіль і меч : повість / А. Л. Лотоцький. – К. : Кондор, 2020. – 160 с. – (Історичний роман)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: ЛОТОЦЬКИЙ Антін Львович (1881–1949) — письменник, журналіст, видавець, педагог, громадський діяч. Історична повість «Кужіль і меч» — твір, в якому описується боротьба народу за свої національні та людські права. Для широкого кола читачів.   

.

 

 

Лущик, Петро.

Галицька сага. Велика війна. Кн. 1 : роман / П. Лущик ; худож.-оформ. М. Мендор. – Х. : Фоліо, 2020. – 315 с. – (Сага)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: «Велика війна» — перша книга «Галицької саги», події якої розпочинаються у 1914 році. У галицькому селі Перетині життя протікає неквапно й навіть нецікаво. Можливо, єдиним винятком посеред сірої буденщини є протистояння між прихильниками української «Просвіти» та москвофілами, яке іноді переростає у бійку. Однак спокійне буття раптово закінчується погожого липневого дня 1914 року, коли мешканці Перетина дізнаються про початок війни. У кожного з них відтепер свій шлях і своя доля. На москвофілів чекає перший в Європі концентраційний табір Талергоф; дорослих чоловіків призивають до австрійської армії; патріотично налаштована молодь вступає до лав Українських січових стрільців. Селяни, що залишилися вдома, уповні насолодилися «принадами» російської окупації та свавіллям «своїх», авст­рійських, жандармів. Коли ж ті, кому належало загинути, загинули, а щасливці повернулися додому, стало зрозуміло, що все тільки починається…   

.

 

 

Лущик, Петро.

Галицька сага. Тінь незалежності. Кн. 2 : роман / П. Лущик ; худож.-оформ. М. Мендор. – Х. : Фоліо, 2020. – 316 с. – (Сага)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: «Тінь незалежності» — друга книга «Галицької саги». Вона охоплює події, що відбувалися у 1918—1922 роках, у час, про який Вінстон Черчилль потім скаже: «Війна велетнів закінчилася, почалася війна пігмеїв». Коли зранку 1 листопада 1918 року на міській ратуші львів’яни побачили синьо-жовтий прапор, вони ще не знали, що це лише початок довгої збройної боротьби за те, кому має належати Галичина. Коли на її теренах точилися криваві бої, у далекому Парижі країни-переможці «війни велетнів» вирішували її долю, як і долю всієї Європи. Молох війни знову закружив у своєму кривавому танці жителів села Перетин: одні стали на захист молодої Західноукраїнської Народної Республіки, другі воювали на боці поляків, треті бачили своє майбутнє разом з Червоною армією; дехто, передчуваючи неминучу поразку, готувався до інших методів боротьби…   

.

 

 

Львів. Шоколад. Кам’яниці : збірка оповідань / уклад. Н. Нікалео. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2020. – 256 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: «Львів. Шоколад. Кам’яниці» — збірка, яка привідкриє таємниці історії творення галицької столиці. Це десять зворушливих оповідань від знаних письменниць, овіяні романтикою та чарами міста, де колись цокотіли підковами коні, шаруділи шатами львівські пані, пливучи по бруківці, а згодом — дзеленчав старий трамвай. Сучасне місто тут переплітається з давнім, часом упізнаваним, а часом і не дуже, але таким же цікавим і звабливим, як і колись. Каплиця Боїмів і Чорна кам’яниця, вілла на Хресті й будинок на площі Ринок… Усі вони поволі розкриватимуть вам свої таємниці, про які, найімовірніше, ви ніколи не чули й навіть не здогадувалися.   

.

 

 

Мєлех, Агнєшка.

Емі і Таємний Клуб Супердівчат. Кн. 1 : повість : для мол. шк. віку / А. Мєлех ; пер. з пол. В. Міщук. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2020. – 176 с. : іл.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: «Емі і Таємний Клуб Супердівчат» — перша книжка з серії польської письменниці Агнєшки Мєлех про допитливу шестилітку, яка обожнює таємниці. На дошкільній підготовці Емі разом з подружками засновує Таємний Клуб Супердівчат. Що ж таємничого може трапитися в житті дошколярок? Невже загадкові люди в аеропорту настільки підозрілі, що дівчаткам доводиться шпигувати за ни­ми навіть в оперному театрі? Таємний Клуб просто-таки полює на таємниці, а якщо їх нема — дівчата вигадують їх самі.   

.

 

 

Мєлех, Агнєшка.

Емі і Таємний Клуб Супердівчат. Кн. 2: Гурток іспанської : повість : підліт. / А. Мєлех ; пер. з пол. Д. Матіяш. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2020. – 152 с. : іл.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: «Емі і Таємний Клуб Супердівчат. Гурток іспанської» — друга книжка з серії польської письменниці Агнєшки Мє­лех про допитливу шестилітку, яка обожнює таємниці. Пригоди Емі і Таємного Клубу тривають! Навчання у підготовчій групі добігло кінця — і дівчата пішли у перший клас. Там на них чекають нові пригоди й нові загадки. Куди зникла папуга Базіка зі шкільного звіринця і як її розшукати? Чому вчителька іспанської мови так підозріло поводиться? А її веле­тенська коробка, яку вона притягла до школи, здається… розмовляє! Щоб розплутати всі таємниці, Емі разом із подружками доведеться виявити неабияку кмітливість. Буде весело!   

.

 

 

Міллер, Медлін.

Цирцея : роман / М. Міллер ; пер. з англ. О. Гладкого. – Х. : Віват, 2020. – 400 с. – (Художня література)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Це історія кохання і втрат, рішучості й невтомної боротьби. Перед вами постане грецький пантеон очима Цирцеї — хитрої чарівниці, підступної красуні-спокусниці. Але це також історія жінки, яка виборює собі місце у світі чоловіків, адже іноді під знайомою поверхнею прихована й інша, глибша історія. Цирцея, дочка бога Сонця Геліоса, виявилася незвичайною навіть за міркою богів — з рідкісною чаклунською силою, що здатна перекинути світ догоридриґом. Навіть Зевс відчув у ній загрозу, тому відіслав дівчину на безлюдний острів. Тепер Цирцея — вигнанка, яка ще дужче вдосконалює свою магію. У її житті з’являються славнозвісні Дедал з Ікаром, Мінотавр, Медея та легендарний Одіссей. Але зрештою Цирцея розуміє, що самотня — і поміж богів, і поміж смертних. Жорстока доля чатує на неї, тож їй треба раз і назавжди визначитися, належить вона до богів, від яких народилася, або ж до смертних, яких полюбила понад усе.   

.

 

 

Мілн, Лаура.

Як бути розслабленим : популяр. вид. / Л. Мілн ; пер. з англ. М. Козиренко. – Х. : Фабула, 2020. – 160 с. : іл. – (#PROMe)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Стрес став невід’ємною частиною нашого життя. Надто тривалий стрес може серйозно позначитися як на фізичному, так і на психологічному здоров’ї. Але з цим можна впоратись, треба лише навчитися розслаблятися. Викладені методи розслаблення тіла й розуму, прийоми боротьби зі стресами й внутрішньою напругою дозволять вам подолати стрес і напруження в житті й досягти стану цілковитого спокою, якому притаманні ясність думок і умиротворення. Безліч корисних порад, цікавих ідей, мотивуючі висловлювання й думки відомих людей, що зібрані на сторінках цієї книжки, допоможуть відчути себе підготовленим до зустрічі зі світом, повним різних несподіванок.   

.

 

 

Мак-Кінті, Едріан.

Ланцюг : роман / Е. Мак-Кінті ; пер. з англ. Є. Даскал. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2020. – 304 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Якщо хочеш порятунку рідної людини — викради і віддай натомість когось у пащу зла. Коли тринадцятирічна Кайлі зникає, її мати-одиначка Рейчел впадає в розпач. Виявляється, їй доведеться не просто заплатити викуп: аби врятувати власну доньку, вона мусить викрасти іншу дитину. Цього хоче Ланцюг, а будь-яке порушення правил означатиме смерть для Кайлі. Рейчел не має вибору і приймає умови злочинця. Хто стоїть за таємничим Ланцюгом, скільки їх і які вони мають наміри? Наразі Рейчел відомо одне: хай що станеться, Ланцюг повинен жити й продовжувати свою гру. Інакше загинуть усі.   

.

 

 

Маккейн, Джон.

Буремна хвиля. Добрі часи, праведні справи, великі битви та інші звитяги : [біогр. нарис] / Дж. Маккейн, М. Солтер ; пер. з англ. Я. Примаченко, Є. Даскал, Є. Голобородько. – Х. : Віват, 2020. – 432 с. – (Біографії та мемуари)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Його «хрестові походи» заради демократії та прав людини у Східній Європі й на Близькому Сході стали легендою. Яскравий політичний лідер, який пройшов війну, п’ять років перебував у в’єтнамському полоні й повернувся звідти геть сивим. Він відкрито виступав проти президентства Трампа, брав активну участь у припиненні війни на Донбасі й називав Путіна «гіршим і небезпечнішим за ІДІЛ». Однак про що міркував Джон Маккейн, коли виходив із Сенату? Ці спогади — підсумок не лише його політичної кар’єри, а й глибокі роздуми про життя, родину, друзів, ціну перемог і тягар поразок. Ця книжка — пересторога для Західного світу й водночас путівник для кожного, хто зійшов на манівці. Це заклик ніколи не забувати про демократичні цінності та обстоювати свободу особистості в часи, коли тінь диктатури блукає цивілізованим світом.   

.

 

 

Мамчич, Олеся.

Ким працюватиме Яся : оповід. : для дітей дошк. та мол. шк. віку / О. Мамчич ; іл. О. Ребдело. – Х. : Ранок, 2019. – 32 с. : іл.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Героїня книжки Олесі Мамчич «Ким працюватиме Яся» замислилася про свою майбутню професію. Не так просто визначитися в цьому питанні, а надто — маленькій дівчинці. Тож Яся випробовує власний вибір на практиці: спочатку вона працює деревом, потім — ніччю, а ще песиком, холодильником і пензликом. І Яся таки знаходить професію до душі   

.

 

 

Мараєв, В.

Україна, 1918 : хроніка / В. Мараєв ; худож.-оформ. М. Мендор. – Х. : Фоліо, 2020. – 295 іл. – (Великий науковий проект)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: «Україна, 1918: Хроніка» — це огляд найбільш значущих для історії нашої Батьківщини подій, що трапилися у скорочений календарною реформою рік. Проголошення самостійності Української Народної Республіки, укладення Брест-Литовського миру з Центральними державами, гетьманський переворот і проголошення Української Держави під керівництвом Павла Скоропадського, заснування Української Академії наук, антигетьманське повстання під проводом Директорії та відновлення Української Народної Республіки — такої «програми» цілком могло вистачити на декілька десятиліть, але усе це і навіть більше вмістив у себе короткий 1918-й. Основну увагу приділено тим подіям, які, на думку автора, є найбільш важливими, цікавими й визначальними для подальшого розвитку нашої країни. Популярний виклад матеріалу в поєднанні з ілюстраціями й наведеними історичними джерелами (державними документами, газетними повідомленнями, щоденниковими записами і спогадами військових та політичних діячів того часу) сприяє легкому прочитанню і дає змогу усвідомити, скільки зусиль було докладено для того, щоб Україна стала незалежною.   

.

 

 

Поділитися у соцмережах:
Більше у Книжкові новиниБільше новин у Книжкові новини »

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?