Нікітенко, Володимир. Нікчеми : [повість] / В. Нікітенко ; іл. А. Щербак-Жуков ; пер. О. Добровольська. – К. : ДІПА, 2019. – 168 с. : іл. Примірники: всього:1 – АБ Аннотация: Є повір’я, що кожні 400 років ми приходимо в цей світ, щоб виправити помилки таких самих нас, але попередніх. А це означає, що в минулих поколіннях жили такі самі — ми, хіба що — трохи дурніші. Однак, є одна проблема: Ми-сучасні не знаємо, які саме помилки зробили Ми-минулі, і продовжуємо повторювати одні й ті ж дурниці з покоління в покоління, не даючи собі шансу стати кращими. Але давайте уявимо, що одного разу хлопчик Фортунато зустріне себе-минулого і себе-майбутнього! А разом з тим — спробує з’ясувати, хто з них в якому з поколінь напартачив, і чому ж вони втрьох такі Нікчемні… .
|
Нюрі, Фаб’єн. Катанга. Кн. 1. Діаманти : [комікс] / Ф. Нюрі ; іл. Ж. Бастід, С. Валлє ; пер. з фр. Є. Пілецький. – К. : ДІПА, 2017. – 80 с Примірники: всього:1 – АБ Аннотация: – Катанга завжди славилася своїми найманцями. Власне, Катанга була “створена” найманцем. – Чи можу я дійти висновку, що мене уповноважено найняти людей? – Так. Як країна Катанга тільки народжується, але її керівництво добре розуміється на традиціях. .
|
Нюрі, Фаб’єн. Катанга. Кн. 2. Дипломатія : [комікс] / Ф. Нюрі ; іл. Ж. Бастід, С.Валлє ; пер. з фр. Є. Пілецький. – К. : ДІПА, 2017. – 72 с Примірники: всього:1 – АБ Аннотация: Продовження потужного пригодницького французького коміксу «Катанга» про Конголезьку кризу 1961-го, що дуже нагадує сучасні події в Україні. Автор коміксу — Фаб’єн Нюрі, відомий у нас як автор та сценарист коміксу й сатиричної стрічки «Смерть Сталіна». Тож на вас чекає захоплюючий сюжет і деталізована графіка від Сільвена Валлє. .
|
Нюрі, Фаб’єн. Катанга. Кн. 3. Дисперсія : [комікс] / Ф. Нюрі ; іл. С. Валлє ; пер. з фр. Є. Пілецький. – К. : ДІПА, 2019. – 72 с Примірники: всього:1 – АБ Аннотация: Потужний пригодницький французький комікс «Катанга» про Конголезький криза 1961 року, що що дуже нагадує сучасні події в Україні. Автор коміксу – Фаб’єн Нюрі, відомий у нас як автор і сценарист коміксу і сатиричної стрічки «Смерть Сталіна». Вас чекає захоплюючий сюжет і деталізована графіка від Сільвена Валле. Найманці і біженці, безлад і війна, діаманти і кров, любов і зрада, все це – «Катанга». .
|
Орбітовський, Лукаш. Голова змія : оповідання / Л. Орбітовський ; пер. з пол. С. Легеза. – К. : Видавництво Жупанського, 2019. – 480 с. – (Amalgama) Примірники: всього:1 -ЧЗ Аннотация: Лукаш Орбітовський (нар. 1977 р.) – випускник філософського факультету Ягеллонського університету. Лауреат багатьох престижних польських літературних відзнак, серед яких Літературна премія імені Єжи Жулавського, Премія імені Януша Зайделя, Літературна польська премія імені Стефана Грабінського та премія SFinks, Лукаш Орбітовський віддзеркалює сучасні тренди гри на літературному полі багатьох жанрів – від горору і містики через соціальну драму та жорсткий реалізм аж до магічного реалізму та елементів глибокого психологізму. Починаючи свою творчу кар’єру в жанрах містики, фантастики та горору, з часом Орбітовський все пильніше дивиться в бік реалізму і соціальної драми, що, втім, не заважає йому продовжувати бути автором неймовірно химерних і загадкових текстів, в яких звична буденна реальність невіддільна від реальності інакшої, чужої нам і незнайомої, реальності, яка завжди десь тут, поруч, але, на жаль, чи на щастя, не кожен володіє оптикою для спостереження за нею. Лукаш Орбітовський, наприклад, не лише здатен її бачити, а й має справжній хист оповідача, словам якого одразу віриш, незалежно від дивовижності історії, яку він розповідає. Лукаш Орбітовський є найкращим підтвердженням новітніх тенденцій усе впевненішого входження довколафантастичної літератури у літературу загальну, оскільки на сьогодні цей письменник вважається одним із найпотужніших представників сучасної польської літератури. Про Лукаша Орбітовського часто кажуть, що це польський Стівен Кінг, а сам письменник жартівливо називає себе «Люком Скайвокером польської літератури». Ця книжка є своєрідним зрізом творчості Орбітовсього, оскільки всі дванадцять представлених у ній оповідань подаються за хронологією їх створення і є важливими точками на мапі його творчої біографії. .
|
Орвелл, Джордж. Данина Каталонії : історична мемуаристика / Дж. Орвелл ; пер. з англ. І. Савюк. – К. : Видавництво Жупанського, 2019. – 240 с. – (Майстри світової прози) Примірники: всього:1 -ЧЗ Аннотация: Джордж Орвелл отримав заслужену славу після видання культової антиутопії «1984» та сатиричної повісті «Колгосп тварин». В основу цих романів лягла драматична історична дійсність — така, якою її побачив Оруелл за кілька років до написання цих книг. Громадянська війна в Іспанії 1936-1939 років викликала сильний резонанс у країн Європи. Сміливі романтики та ідеалісти відгукнулися на заклик про допомогу сусідів, прийнявши сторону республіканського уряду проти тиранії генерала Франко. Серед них був і Джордж Орвелл, який згодом пізнав всю неоднозначність подій тих років… «Данина Каталонії» — біографічна проза англійського письменника про дні, проведені по одну зі сторін барикад революційної Іспанії. Це документальна повість, що розкриває важкі будні революції, про лицемірство та страшну силу пропаганди. Книга увійшла до топової десятки кращих нон-фікшн книг ХХ століття за версією видання «National Review». .
|
Орвелл, Джордж. Ковток повітря : роман / Дж. Орвелл ; пер. з англ. Т. Кирилюк. – К. : Видавництво Жупанського, 2020. – 240 с. – (Майстри світової прози) Примірники: всього:1 -ЧЗ Аннотация: Джордж Орвелл (1903–1950) – англійський письменник і публіцист, який став знаменитим завдяки найвідомішому роману в жанрі антиутопії «1984», де він змалював жахливе тоталітарне суспільство майбутнього, а також повісті «Колгосп тварин», де в алегоричній формі розповідається про часи становлення СРСР. Проте інший доробок Орвелла також не менш цікавий та актуальний для сьогодення, зокрема роман «Ковток повітря», що є своєрідним приквелом до знаменитого «1984». В ньому розповідається про екзистенційну кризу звичайного представника англійського середнього класу на тлі загальної кризи напередодні Другої світової війни. З цього роману можна дізнатися про передумови і побачити перші паростки страшного світу, описаного у «1984», оскільки на думку головного героя твору, нищення колишнього затишного світу розпочалося ще напередодні Першої світової війни, продовжилося і посилилося після її закінчення, і, вочевидь, довершиться Другою світовою – останньою, довічною, безкінечною. Криза середнього віку підкрадається раптово і непомітно, а потім раптово виявляється, що більшість років твого дорослого життя насправді позбавлені будь-якого сенсу, а найщасливіший період заховався у минулому, у твоєму дитинстві, до якого тобі вже не дістатися і спогади про яке все дужче тебе проймають. Саме так почувається герой роману «Ковток повітря» коли зрозумів, що в його житті щось не так, а насправді – все. Це спонукає його вирушити в уявну і реальну мандрівку до світу свого дитинства – єдиного місця, де він колись був щасливий. Звісно ж, подібні подорожі до витоків колишнього життя і колишньої власної ідентичності майже ніколи не мають успіху. Тим часом світ завис над прірвою нової великої війни, залишаються лічені місяці колишнього спокійного життя – в небі все частіше пролітають величезні чорні бомбардувальники, провіщаючи безповоротні, стрімкі і страшні зміни. .
|
Остер, Емілі. Шпаргалка для батьків : Науковий підхід до виховання – від народження до садка : наук.-популяр. вид. / Е. Остер ; пер. з англ. Н. Валевської. – K. : Yakaboo Publishing, 2019. – 384 с Примірники: всього:1 -ЧЗ Аннотация: Емілі Остер — економістка, дослідниця, професорка економіки в Браунському університеті, авторка бестселерів і мама двох дітей, яка виступає за науково обґрунтований підхід до батьківства і вагітності. Озброївшись даними, авторка виявляє, що загальноприйняті знання про батьківство та догляд за дітьми не завжди є правильними. Авторка перевіряє та розвінчує міфи про грудне вигодовування (не панацея), напрацювання режиму сну (не так вже й погано!), перші слова (діти, які починають рано розмовляти не обов’язково стануть геніями), привчання до горщика (що раніше, то… гірше?) та багато інших. Остер також дає поради про те, як повернутись на роботу з декрету, як підійти до дисципліни трирічної дитини, як поєднувати батьківство і романтичні взаємини водночас. .
|
Патрік Герої сучасності : [док. нариси] / Патрік. – К. : Видавництво “Білка”, 2019. – 120 с. : фото Примірники: всього:1 -ЧЗ Аннотация: Хто він – герой нашої з вами сучасності? Вік, стать, освіта… решта анкетних даних наче і не особливо цікаві. Хочеться почути щось про нього самого, побачити світ його очима, щоб зрозуміти, а чим же він відрізняється від загалу… від не героїв. Патрік пішов на війну, щоб познайомитися з героями, а в результаті став одним з них: звичайних, непомітних у мирному місті й незамінних на лінії вогню. Так з’явилася ця книжка. Про війну, про людей війни. Написана для них, для нас із вами, ну і трішки для самого автора. .
|
Пелевин, Виктор. Искусство легких касаний : лит.-худож. изд. / В. Пелевин. – К. : Форс Україна, 2019. – 416 с. – (Единственный и неповторимый. Виктор Пелевин) Примірники: всього:1 -ЧЗ Аннотация: В чем связь между монстрами с крыши Нотр-Дама, шедеврами Гойи, самобытным мистическим путем России и трансгендерными уборными Северной Америки? Мы всего в шаге от решения этой мучительной загадки! Детективное расследование известного российского историка и плейбоя К.П. Голгофского посвящено химерами и гаргойлям – не просто украшениям готических соборов, а феноменам совершенно особого рода. Их использовали тайные общества древности. А что, если эстафету подхватили спецслужбы? Что, если античные боги живут не только в сериалах с нашего домашнего торрента? Можно ли встретить их в реальном мире? Нужны ли нам их услуги, а им – наши? И наконец, самый насущный вопрос современности: «Столыпин, куда ж несешься ты? Дай ответ. Не дает ответа…» В книге ответ есть, и довольно подробный. .
|
Петров, Алексей. Кофе с привкусом пепла : [мем.] / А. Петров. – К. : ДІПА, 2018. – 288 с Примірники: всього:1 -ЧЗ Аннотация: Говорят, что войну намного легче начать, чем закончить. А ещё говорят, что она не закончится до тех пор, пока не будет похоронен последний погибший. Ввиду того, что эта война еще далека от своего логического завершения, у многих есть горячее желание в ней разобраться, чтобы хоть что-то понять. Именно поэтому снова и снова появляются книги про войну, которая еще не завершена. Они нужны тем, кто описывает события, которые были пережиты. Они нужны тем, кто не был их непосредственным участником, но хочет узнать о них из первых уст. Книга Алексея Петрова «Кофе с привкусом пепла» именно такая, ведь она рассказывает о событиях от марта 2014го до июля 2015 года. Места событий — Мелитополь, Запорожье, зона АТО, сектор «Б», сектор «М». В книге достаточно много автобиографического материала и мало художественного. Она правдива той житейской правдой, которую не придумаешь и не нафантазируешь. В ней много людей, событий и мыслей. И еще больше — простора для раздумий и выводов. .
|
Рідлі, Метт. Еволюція всього : наук.-популяр. вид. / М. Рідлі ; пер. з англ. М. Солдаткіної. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 336 с Примірники: всього:1 -ЧЗ Аннотация: Людське суспільство постійно еволюціонує. Зміни в технологіях, мові, моралі та суспільних відносинах загалом можуть бути як послідовними і поступальними, так і спонтанними й невідворотними. Вони відбуваються у певному порядку, під час переходу від одного етапу розвитку до іншого, нерідко стають результатом людських проб та помилок — тобто це один із варіантів природного добору. Багато що у світі є наслідком дії людини, однак не її задуму: світ еволюціонує в результаті взаємодії мільйонів людей, а не за планом окремих осіб. Спираючись на неймовірні відкриття у сфері точних наук, економіки, історії, політики та філософії, Метт Рідлі спростовує загальні уявлення про те, що найважливіші події і тенденції сьогодення визначаються на найвищих щаблях. Навпаки, наші найбільші досягнення розвиваються “знизу-вгору”. У цій книзі, що охоплює широкий спектр питань, автор блискуче обґрунтовує дію еволюції, але не задуму як сили, що значною мірою сформувала нашу культуру, технології, світогляд і продовжує формувати наше майбутнє. Метт Рідлі — автор низки відзначених різноманітними нагородами книг, найпопулярнішими серед яких є “Геном: автобіографія виду у 23 главах”, “Раціональний оптиміст: як еволюціонує добробут” та “Червона королева: секс і еволюція природи людини”. У світі продано понад мільйон примірників його літературних творів, перекладених 30 мовами. Метт регулярно пише для The Wall Street Journal та The Times, є членом Палати лордів. “Дуже розумний і непримиримо критичний щодо традиційних уявлень погляд на світ”. – The New York Times Book Review .
|
Роздобудько, Ірен. Портрети невідомих : новели / І. Роздобудько. – К. : ВЦ Академія, 2019. – 192 с. – (Ім’я) Примірники: всього:1 -ЧЗ Аннотация: Їх багато – ніби вихоплених із життя людських історій. Вартих повістей чи романів. А тут усе спресовано у значущих деталях, ситуаціях і вчинках. У новелістичній формі. Герої живуть ніби під збільшувальним склом. Вони цілісні й мужні, іноді – незграбні, кумедні чи надто незрозумілі. Прагнуть недосяжного й наражаються на рифи своєї наївності. Закохуються й мучаться через сумніви в собі й свою нерішучість. Бавляться в кохання чи викручують жили тим, хто їх кохає. Одружені й самотні, юні й биті життям – їх усіх об’єднує ота кундерівська «нестерпна легкість буття». Діють за честю й обов’язком, враз ставши воїнами. Для них навіть куля собі в лоб – зрада товариша. Вони приречені вистояти і бути. Ідуть за своїми чоловіками – волонтерити. Йдуть на лінію вогню, бо так каже сумління. Намагаються зберегти все українське за розмежувальною лінією, щоб було чим зустріти своїх хлопців, коли повернуться. Не можуть виборсатися з пострадянщини, ніби їх обминув час. Ніби ховаються від часу. Багато доль і облич. І тільки здалеку вони невідомі. Надзвичайно проникливий погляд авторки новел допомагає розпізнати їх. .
|
Рот, Вероніка. Розділені долею : роман / В. Рот ; пер. з англ. Н. Гайдай. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 416 с Примірники: всього:1 -ЧЗ Аннотация: Автор всесвітньовідомого бестселера “Дивергент” Вероніка Рот представляє захоплюючий фантастичний роман, що ілюструє надзвичайну дружбу, епічну історію кохання та приголомшливі галактичні пригоди. .
|
Рюфен, Жан-Крістоф. Довколосвітні мандри короля Зібеліна : роман / Ж. -К. Рюфен ; пер. з фр. Я. Коваль. – К. : Видавництво Жупанського, 2020. – 248 с. – (Майстри світової прози) Примірники: всього:1 -ЧЗ Аннотация: Жан-Крістоф Рюфен — відомий французький письменник, лікар, мандрівник і дипломат, член Французької академії. Його книжка «Довколосвітні мандри короля Зібеліна» вийшла друком 2017 року і набула величезної популярності серед читачів Франції. Її наклад уже перевершив 120 000 примірників. Заснована на реальних подіях, ця історія оповідає про Августа Беньовського, що народився у великому похмурому батьківському замку на кордоні Угорщини і Польщі на початку XVIII сторіччя. Доля зводить його з учителем із Франції, який запалює юнака ідеями Просвітництва. Згодом він стає військовим і бореться за свободу Польщі проти російських загарбників. Коли Беньовський потрапляє до російського полону, його етапують до Сибіру, а звідти аж на Камчатку. Саме там він зустрічається з юною дівчиною Афанасією, батько якої є губернатором Камчатки. Між ними виникають теплі почуття, що переростають у кохання. Незабаром двоє закоханих вирішують утікати на кораблі: з цього часу для них починаються неймовірні випробування: вони потрапляють на Аляску, до Японії, на Формоз, до Китаю, а звідти у Францію. У Франції, за наказом короля Людовіка XV, Август формує експедицію до Мадагаскару, де набуває надзвичайної популярності серед тубільного населення і його місцевих вождів. Його обирають королем! Він вірить, що доля Африки чимось схожа на долю молодих Сполучених Штатів, і вирушає за підтримкою аж до Америки… .
|
Сіс, Петр. Стіна. Як я виростав за залізною завісою : [щоденник у мал.] : Підліткам, Від 9 до 12 років / П. Сіс ; пер. І. Забіяки ; мал. автора. – К. : Видавництво, 2018. – 58 с. : іл. Примірники: всього:1 – АБ Аннотация: «Стіна» — книжка чеського художника і письменника Петра Сіса, який живе в Америці. Англійською мовою («The Wall») вона вийшла у Нью-Йорку восени 2007 року, чеською — того ж року у видавництві «Labyrint». Викликала великий інтерес критики і читачів. Отримала нагороди: медаль Калдекотта (Американська бібліотечна асоціація), медаль Роберта Сіберта (Американська бібліотечна асоціація), премію «New York Times» як найкраща ілюстрована книжка року. На Болонському книжковому ярмарку здобула золоту медаль «Ragazzi Award» як найкраща дитяча книжка нон-фікшн, а також Золоту стрічку чеської секції IBBY. Чеське видання доповнене останньою частиною (четвертий щоденник). У нього новий вступ і закінчення, засноване на правдивій історії автора: «Коли мій десятирічний син Матєй прийшов зі школи і спитав, хороший я чи поганий американський поселенець, я вирішив, що маю пояснити дітям, звідки, власне, походжу, і спробувати розповісти про абсурдність режиму, в якому виростав. Це несмілива спроба нині описати дуже далекий і вже навіть не цікавий їм час». Наше минуле, однак, лишається в нас, воно досі живе. «Стіна» — унікальна книжка, що наближає до малих читачів та їх батьків 1948–1989 роки, часи комунізму й соціалізму, коли за залізною завісою у Чехословаччині жили, працювали і мріяли звичайні люди. Це автобіографічна історія про захоплення музикою і малюванням, про панування ідеології, вагомість історії й потребу свободи. Книжка про надію, в яку ми не маємо права перестати вірити. .
|
Сайко, Оксана. Волоцюги : повість / О. Сайко. – К. : ВЦ Академія, 2017. – 128 с Примірники: всього:1 -ЧЗ Аннотация: Колись він мав роботу, житло й дружину. У якийсь момент розмірене життя раптово поламалося, і він опинився на дні. Просто неба. Серед тих, кого уникають і зневажають. Самотній і приречений. У біді й поневіряннях людині важливо знати, що вона не одинока, що їй допоможуть, чи й самій стати комусь опорою, аби не втратити себе зовсім. Несподівано, мов промінь світла в безпросвітності, в його житті з’являється вона. Така ж, як і він, — неприкаяна. Вона блукає, шукаючи чогось, і ніяк не може спинитися. Довго споглядає знайдену картину, на якій жінка з дитям. Світ волоцюг — непевність і невідомість. У ньому немає майбутнього, а є лише сьогодні й тепер. Малі втіхи часто перетворюються на драми й трагедії. Але й тут люди змушені жити і знаходити, здавалося, назавжди втрачений сенс. .
|
Семиляк, Ольга. Людина без людей : роман / О. Семиляк. – К. : ВЦ Академія, 2018. – 144 с. – (Ім’я) Примірники: всього:1 -ЧЗ Аннотация: Роман Ольги Семиляк пахне як цвіт аґрусу. Заворожує простим і бентежним для уяви життям героїв. Змішує часи й ліквідовує відстані. Відкриває те, чого людина боїться в собі або стидається на людях. І змушує думати над загадками життя. .
|
Сміт, Роланд. Пік : історичний роман для підлітків / Р. Сміт ; пер. з англ. О. Оксенич. – К. : КАЛАМАР, 2019. – 232 с Примірники: всього:1 – АБ Аннотация: Піку — майже чотирнадцять, і він змалку мріє займатися альпінізмом. Потрапивши одного дня в руки поліцейських під час підкорення хмарочоса, хлопець постає перед вибором: загриміти за ґрати або… піднятися на Еверест і стати наймолодшим підкорювачем вершини світу. Захопливий шлях підлітка Гімалаями, ближче знайомство з власним батьком — зіркою альпінізму, пошук справжніх друзів та реалії побуту й людських стосунків під час сходжень. Чи розвіється романтика скелелазіння юного руфера на висоті 8848 метрів? Чи дійде Пік до вершини? Чи завжди мета важливіша за способи її досягнення? Ці та інші питання насправді виявляються складнішими, ніж може здатися на перший погляд. Глибока й мудра книжка для підлітків про покликання і виклики, про мрії та дружбу, про справжнє й оманливе. .
|
Стрелекі, Джон. Кафе на краю світу : [повість в оповід.] / Дж. П. Стрелекі ; пер. з англ. М. Пухлій. – Х. : Віват, 2020. – 128 с. – (Саморозвиток) Примірники: всього:1 – АБ Аннотация: Зупиніться. Поставте на паузу щоденну метушню, вирвіться з її тенет і зазирніть до кафе на краю світу. Розгорніть меню й придивіться уважніше до останньої сторінки — там ви прочитаєте три запитання, від яких тікали все життя. Чому ви тут? Чи боїтеся ви смерті? Чи вдоволені ви? Ця книжка допоможе у пошуках відповідей. З нею ви запалите вогонь у душі, усвідомите, що цінне, а що — марнота, поглянете на життя під іншим кутом зору, незалежно від набутого досвіду. «Кафе на краю світу» — справжній видавничий феномен, бестселер поза часом, що надихнув мільйони людей у всьому світі на великі зміни. Чарівна, легка й наснажлива, ця книжка вплине на ваш світогляд і назавжди змінить життя. .
|
Турньє, Мішель. Вільшаний король : роман / М. Турньє ; пер. з фр. В. Щовкун ; післямова Філіпа де Моне. – К. : Видавництво Жупанського, 2011. – 393 с Примірники: всього:1 -ЧЗ Аннотация: Один із найвизначніших сучасних французьких письменників, член «Ґонкурівського комітету», Мішель Турньє не лише входить до першої п’ятірки французьких прозаїків, але і впродовж останніх тридцяти років є одним із найпопулярніших сучасних авторів світової літератури — живим класиком. За роман «Вільшаний король» був удостоєний Ґонкурівськой премії. У 1996 році роман було екранізовано, головну роль у фільмі зіграв Джон Малковіч. Назва «Вільшаний король» перегукується з германською міфологією і є глибоко символічною. Але сам роман наштовхує на думку про універсальний міф, а саме – міф про Людожера. Його головний герой Авель Тифож глибоко переконаний, що існує потаємна узгодженість між плином речей і його особистою долею. Він має в собі щось від чарівника й людожера, обидва ці образи глибоко притаманні французькому фольклору, а тому роман Турньє французькі критики вважають чи не найбільш значущим романом французької літератури ХХ ст. .
|
Фіалко, Ніна. Шукачі земного раю : роман / Н. Фіалко. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. – 320 с Примірники: всього:1 – АБ Аннотация: Цей соціально-психологічний роман — іще один ракурс осмислення сьогодення. Авторка захоплююче і точно відтворює життєвий шлях типового представника покоління, яке формувалось у тисяча дев’ятсот вісімдесятих, намагалось і вижити, й нажити статки в дев’яностих… Непросте і трагічне становлення українця, який волею обставин опинився тоді в Москві. Нелегкий вибір постав перед ним нині… .
|
Хокинг, Стивен. Краткие ответы на большие вопросы : науч.-популяр. изд. : пер. с англ. / С. Хокинг . – К. : Форс Україна, 2020. – 352 с. – (Бомборий. Новый элемент знаний) Примірники: всього:1 – АБ Аннотация: Стивен Хокинг, величайший ученый современности, изменил наш мир. Его уход — огромная потеря для человечества. В своей финальной книге, над которой Стивен Хокинг работал практически до самого конца, великий физик делится с нами своим отношением к жизни, цивилизации, времени, Богу, к глобальным вещам, волнующим каждого из нас. .
|
Цой, Тетяна. Мені байдуже, що люди скажуть : [життєві історії] / Т. Цой. – К. : Видавництво “Білка”, 2019. – 208 с Примірники: всього:1 – АБ Аннотация: Колись давно, ще в минулому столітті, маленька дівчинка, яка жила в невеликому, забитому Богом селі, мріяла про те, що коли виросте, обовязково розкаже всім охочим про життя сільських українських дівчат, жінок і бабусь – важке і безпросвітне, але високодуховне і жертовне, про жіночі долі, що перемелювалися в жорнах лихоліть, воєн і революційних потрясінь, та залишалися чистими і вірними своїм ідеалам і любові до рідних людей і свого краю. Перед вами книга, яка втілила дитячі мрії авторки – розповісти про життя і побут сільських українок трьох поколінь в часи становлення радянської влади, фашистської окупації і післявоєнного соціалізму. Але основним лейтмотивом, що проходить червоною ниткою, є кохання – як виклик сірій буденності, як паросток, що пробивається крізь асфальт, як вода для спраглого в пустелі. Кохання дає наснагу до життя, народження і виховання дітей, продовження свого роду і генетичного коду нації. Герої в книзі – справжні, їхнє життя, добрі справи і помилки – теж. Вони живуть, як жили до них різні покоління, витримуючи важкі, часом за межею можливого, випробування, знаходячи свої шляхи і мету в житті. .
|
Чаклун, Олег. Іскра : оповідання : Підліткам, Від 9 до 12 років / О. Чаклун ; худож. О. Матвейцева. – К. : Фонтан казок, 2014. – 86 с. : іл. Примірники: всього:1 – АБ Аннотация: Що потрібно для того, щоб стати справжнім чарівником? Певно ж – іскра… А ще – мудрий наставник, який не лише навчить усього, що треба знати чарівникові, й не лише по-новому «відкриє очі» на світ і всі процеси та явища, які відбуваються в ньому, а й даватиме все нові й нові завдання – щоразу складніші… І так доти, доки не настане час найскладнішого і найважливішого завдання -того, де без іскри не обійтися… Цикл фентезійних оповідань найтаємничішого українського дитячого письменника Олега Чаклуна звернений цього разу не до малюків, а до підліткової й дорослої авдиторії – однак хто сказав, що дорослим не потрібна добра казка? Насправді ще й як потрібна – принаймні не менше, ніж дітям. .
|
Шавлач, Алевтіна. У полоні болю : повість-трилер / А. Шавлач. – К. : ВЦ Академія, 2018. – 160 с. – (Ім’я) Примірники: всього:1 -ЧЗ Аннотация: Вона вродлива, успішна і сповнена мрій про яскраві відкриття і враження, кар’єру і подорожі. Та одна-єдина зустріч змінює геть усе. Привітний молодий лікар зачарував усмішкою, а приязним поглядом викликав довіру. Ніщо не віщувало біди. Насправді ж його янгольська зовнішність приховувала нещадне чудовисько, спрагле чужих страждань. І вона стає його заручницею. Їй необхідно боротися за себе на грані життя і смерті. Але цілковита покора така манлива. Чи витримає це? Чи вистачить сил протистояти безжальному звіру, подолати власні хворобливі потяги і зважитись на рішучий крок? А можливо, втративши себе колишню, вона знайде шанс на інше життя… У полоні болю і з присмаком дивної насолоди. .
|
Щербак, Юрій. Україна в епоху війномиру : книга підсумків і пророцтв : [політ. тексти] / Ю. Щербак. – К. : Ярославів Вал, 2020. – 352 с Примірники: всього:1 -ЧЗ Аннотация: Нова книжка відомого українського письменника Юрія Щербака “Україна в епоху війномиру” це спроба уявити Україну ХХІ століття у загальній картині фантастичних соціальних і науково-технологічних змін, що підстерігають людство. Ця книга – знак тривоги і надії. Тривоги – бо надто серйозними є загрози, особливо з боку Росії в час, коли Україна потребує єдності. І надії, – бо ще залишається шанс врятувати Україну від капітуляції та розпаду. Привертає увагу своєрідна форма книжки – поєднання політологічних текстів з притчами пророчого звучання. “Україна в епоху війномиру” просто приречена стати прогностичним бестселером. Бо хто ж із нас не прагне побачити: що там, за дверима майбутнього?! .
|
Юнгер, Ернст. Скляні бджоли : роман / Е. Юнгер ; пер. з нім. Р. Осадчук. – К. : Видавництво Жупанського, 2017. – 152 с. – (Майстри світової прози) Примірники: всього:1 – АБ Аннотация: Роман «Скляні бджоли», який зачіпає теми стрімкого технологічного прогресу та заміни живого штучною імітацією, лише на перший погляд є фантастичним, адже у глибинних пластах цього тексту – міркування Юнґера про стрімкий поступ людства і занадто швидку зміну основ життя, коли в одвічному прагненні до спрощення і спокою люди натомість завжди отримують ще складніше життя, сповнене тривог і позбавлене щастя. І далеко не всім знайдеться місце у такому новому механістичному та прагматичному світі. Не всі кавалеристи однаково успішно здатні пересісти із коней старої традиції на танки прогресу, і головний герой роману, ротмістр Ріхард, якраз один із таких. У пошуках роботи, якої залишається все менше для людей попередньої генерації, життя зводить Ріхарда із загадковим та величним Цаппароні – творцем могутньої компанії з виготовлення роботів та маріонеток. Попередник Ріхарда на цьому місці за короткий час втратив глузд, і тепер Цаппароні шукає нового фахівця для виконання певних делікатних завдань. Але для прийняття остаточного рішення Ріхард має пройти тест, суть якого він не зовсім розуміє і який поступово починає набирати гротескного та зловісного забарвлення. .
|
Більше у Книжкові новиниБільше новин у Книжкові новини »
Будьте першим, хто прокоментує