Press "Enter" to skip to content

Івасюк, Леся.

Зашморги : роман / Л. Івасюк. – Чернівці : Книги – ХХІ, 2019. – 320 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Журналістка Ореста отримує завдання від австрійського актора: знайти інформацію про остарбайтерку Марію – першу дружину його батька. Ці пошуки охоплюють кілька часових пластів і життя кількох поколінь в Австрії та Україні. Крок за кроком Ореста розплутує клубок таємниць і віднаходить людей, про існування яких не запідозрювала ні вона, ні замовник. Журналістка зіштовхує два різні світи: традиційно австрійський, з його специфічним укладом, та український, її рідний. У цьому інтелектуально-історичному трилері всі герої мають свої історії та трагедії, але спільне одне: вони, нарешті, з цікавістю й острахом відкривають для себе одне одного.

Ільяхов, Максим.

Пиши, скорочуй. Як створити дієвий текст : [рекомендації] / М. Ільяхов, Л. Саричева ; пер. з рос. і адапт. О. Кобелецька. – K. : BookChef, 2019. – 440 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Максим Ільяхов і Людмила Саричева на конкретних прикладах демонструють, що добре, а що ні в інформаційних, рекламних, журналістських і публіцистичних текстах. Дотримуючись рекомендацій, викладених у книзі, ви навчитеся писати зрозуміло та захопливо, так, аби вам повірили. Для копірайтерів, авторів, редакторів, дизайнерів, програмістів, менеджерів, підприємців, керівників, службовців і всіх, хто працює з текстом. Особливості: книга адаптована для створення дієвих текстів українською! Про те:  Як писати листи, на які відповідатимуть, і розсилки, від яких не відписуватимуться. Як створювати дієві й коректні рекламні оголошення. Як викладати думки стисло, чітко та переконливо, без мовного сміття, фальші й штампів.

Ірвінг, Еллі.

Ефект Матильди : [роман] : підліткам / Е. Ірвінг ; пер. з англ. О. Балера. – K. : Nebo BookLab Published , 2019. – 304 с

Примірники: всього:1 – Абонемент

“Мене звати Матильда Мур. Мені дванадцять років, і я живу в Арнос Ярмі — нудному старому селі поблизу Кентербері. Я — винахідниця. Приємно познайомитись. Ласкаво прошу вас поринути в історію про мої шалені, бентежні, дивоприйдешні (я придумала це слово сама: я вже говорила, що я — винахідниця) два дні, проведені з моєю бабусею Джосс. Впродовж усього лише тридцяти однієї години нам довелося: Утікати з притулку для старих, переховуючись у кошику для білизни; Рятувати людину, що потопала в Англійському каналі; Керувати повітряною кулею з гарячим повітрям у польоті над Парижем; Затоваришувати із ретельно розшукуваною в Європі злочинницею; Доглядати за отруєним левом; Увірватися на церемонію вручення Нобелівської премії у Швеції. Досить захопливо навіть читати про це, чи не так? Ви краще зніміть свої капелюхи, ті з вас, хто їх надів. Але якщо ви без капелюха, тримайте своє волосся. Якщо ж ви лисі, це не проблема, візьміть чайний рушник. Розпочнемо краще з самого початку… “

Ітзіар, Міранда.

Амелія : [повість] : Від 6 до 8 років / М. Ітзіар ; іл. Thilopia ; пер. з ісп. А. Козачина. – K. : Nebo BookLab Published , 2017. – 48 с. : іл. – (Міранда)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Наприкінці ХІХ століття відбулося одне з найдивовиж-ніших місячних затемнень в історії людства. Кілька днівпо тому з’явилася на світ Амелія. Думаю, що близькість цих двох подій і визначила її долю. Татусь розповідав, що місячне затемнення стається тоді, коли Земля знаходиться між Сонцем та Місяцем, і Місяць потрапляє в тінь нашої планети. Тут моя нестримна фантазія уявила власну тінь Амелії, а не Землі, яка простувала би земними просторами, так само вражаючи людей, як і затемнення таких масштабів. Крім того, вона народилася у штаті Канзас, відомому на всю Америку безкраїми пшеничними полями (про це я знаю, бо трохи цікавилася Суперменом, він також там з’явився). Отже, Амелія була приречена бачити небо під своїми ногами.

Ітзіар, Міранда.

Коко : [повість] : Від 6 до 8 років, Від 9 до 12 років / М. Ітзіар ; іл. Л. Кастехон, Ф. де Гамбоа ; пер. з ісп. І. Брайко. – K. : Nebo BookLab Published , 2017. – 48 с. : іл. – (Міранда)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Мене звати Міранда і мені вісім років. Я дуже люблю мильні бульбашки і пташок, які полюбляють їсти з моїх долонь. Та більш за все я люблю слухати цікаві розповіді, особливо ті, що відбувалися насправді.

Абгарян, Наріне.

Далі жити : повість / Н. Абгарян ; пер. з рос. Г. Кирпа ; худож. Т. Філатова. – К. : Рідна мова, 2018. – 272 с. : іл. – (Книжки Наріне Абгарян)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Книжка про людей, які пережили війну. І про тих, хто ні. Про трагедію народу, про біль утрат і про надію… Короткі, але надзвичайно душевні й емоційні оповіді з життя горян, мешканців містечка Берда. У кожному рядку — біль, тривога, сльози… Та хоч би як не було важко і сумно, життя триває, бо потрібно жити далі. І цінувати життя, що, попри всі буревії лихоліть, прекрасне й неповторне

Абгарян, Наріне.

Манюня : повість : для підліт. / Н. Абгарян ; пер. з рос. В. Прокопович ; мал. Т. Філатова. – К. : Рідна мова, 2017. – 283 с. : іл.

Примірники: всього:1 – Читальний зал

«Ма­ню­ня» — світла, про­ни­зана сон­цем і за­па­хами схід­ного ринку та на­про­чуд смішна роз­по­відь про ди­тинство, про двох дів­ча­ток-під­літ­ків — На­ріне і Ма­нюню, про грізну й добру Ба — ба­бусю Ма­нюні та про їхніх ро­ди­чів, які пос­тійно пот­рап­ля­ють у ку­медні си­ту­а­ції. Це те саме тепле, пус­тот­ливе і спов­нене ве­се­лих при­год ди­тинство, що його кожна лю­дина зга­дує, як най­щас­ли­віші миті життя.

Абгарян, Наріне.

Манюня пише фантистичний роман : повість : для підліт. / Н. Абгарян ; пер. з рос. В. Прокопович ; мал. Т. Філатова. – К. : Рідна мова, 2017. – 352 с. : іл.

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Ви вже знайомі з Манюнею? Якщо ні, тоді необхідно терміново це виправити! А одного разу познайомившись з Манюнею, буде складно не долучатися до її божевільних пригод… Манюня — молодша, але від того не менш горда представниця сім’ї Шаців. Це добре та вигадливе маленьке стихійне лихо. У неї є бабуся, яку всі просто називають Ба — і цих двох літер достатньо, щоб уявити настільки це одіозний та величний персонаж. Ще у Манюні є вірні подруги — Наріне, Карінка, Ґаяне та Сонечка. В голові у цих дівчаток чого тільки немає, але чого точно немає — так це нудьги. І читаючи про їхні витівки не буде нудно й вам, адже кожне оповідання у книжці «Манюня пише фантастичний роман» змусить посміхатися, сміятися та реготати від душі. Чому варто купити книгу «Манюня пише фантастичний роман» Наріне Абрагян? «Манюня пише фантастичний роман» — друга книга про пригоди Манюні, її подруг та сім’ї. Це дотепна та захоплива збірка оповідань про життя сімей Шаців і Абґарян, їх повсякденні турботи, дитячі витівки та почуття гумору, з яким герої зустрічають будь-які перешкоди на своєму шляху. Позитивні відгуки про книгу «Манюня пише фантастичний роман» залишають як діти, так і дорослі, які з захопленням впізнають у ній власне дитинство. Видання оформлене ілюстраціями художниці Тетяни Філатової Інші книги Наріне Абгарян про Манюню: «Манюня», «Манюня, ювілей Ба та інші переживання», «Все про Манюню».

Айнвольт, Ілона.

Читати заборонено! (Майже) таємний посібник : наук.-популяр. вид. для підліт. / І. Айнвольт ; пер. з нім. О. Григоренко ; іл. К. Фьорінгер. – Чернівці : Книги – ХХІ, 2019. – 118 с. : іл.

Примірники: всього:1 – Абонемент

Ця книжка про підлітків. Точніше, про те, що відбувається з тілом, коли воно «росте в усі боки», про нові відчуття, які виникають під час пубертату, про силу-силенну нових запитань, думок і проблем. А ще про те – і це надзвичайно важливо! – як говорити про все це відверто і як знаходити чесні відповіді на всі запитання.

Арсенієвич, Владимир.

У трюмі : роман / В. Арсенієвич ; пер. із серб. А. Любки. – Чернівці : Книги – ХХІ, 2019. – 128 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

«У трюмі» – найвідоміший сербський роман про війну на території колишньої Юґославії. Культова книжка, за яку Владимира Арсенієвича у 90-х роках називали голосом свого покоління. Ґенерації, яка слухала західну музику, бавилася наркотиками і хотіла жити безтурботне життя, але на її молодість випала війна. Над головним героєм нависає загроза мобілізації до армії, його дружина вагітна й істерична, друзі йдуть на фронт, помирають або емігрують, країна котиться в прірву, але, як це не парадоксально, життя продовжується, і в ньому є місце не тільки для страждань, а й для гумору, любові і надії. І дивовижного відчуття, що скоро станеш батьком, але глибоко в душі сам ще дитина. Дитина, яка дивиться на цей світ, не розуміє його, боїться його, але мусить вдавати дорослого й серйозного чоловіка.

Баррі, Кевін.

Місто Боуган : роман / К. Баррі ; пер. з англ. Я. Стріха. – Л. : Астролябія, 2019. – 320 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

2053 рік, постапокаліптична Західна Ірландія. Логан Гартнетт, харизматичний лідер банди Стиляг, править містом Боуган уже не перший десяток років — і збирається правити ще бодай стільки ж. Але постають певні проблеми: його давній суперник повертається до міста після довгого вигнання, у злиденних панельках на півночі починає вимахувати кулаками банда-конкурент, та й власні підлеглі снують інтриги. Чи вдасться йому втримати владу або хоч голову на плечах? І чи є майбутнє в залюбленого у втрачене минуле міста Боуган, поділеного між кількома кланами?

Без паніки! Як вижити, боротися й перемогти під час бойових дій. Порадник для цивільного населення : довід. вид. / уклад.: О. Дєдик, М. Слободянюк, О. Фешовець ; іл. Д. Подляшецька. – 2-е вид. – Л. : Астролябія, 2019. – 160 с. : іл.

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Сучасна війна — виклик не лише для збройних сил, а й для суспільства загалом та кожного його члена зокрема. Вона може охопити значну територію та кожної миті зазирнути в наш дім. В умовах бойових дій доведеться навчитися виживати за цих незвичних обставин. Набутий упродовж тисячоліть досвід показує, що людина спроможна справитися з надскладними обставинами, якщо заздалегідь підготується до них. У запропонованому пораднику зібрано інформацію, що допоможе пересічним громадянам вижити, боротися й перемогти у складних умовах бойових дій; викладено елементарні поради, як успішно протистояти лихові. І найголовніша з них — не панікувати за жодних обставин!

Береза, Тарас.

Мовою бестселерів: сучасний словник живої мови : довід. вид. / Т. Береза. – Л. : Апріорі, 2017. – 800 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Сучасний словник живої мови «Мовою бестселерів» розкриває фразеологічне багатство рідної мови. Автор опрацював близько 3000 усталених та оказійних висловів української та світової літератури. Словник занурить Вас у безмежний океан фразеологізмів. 600 творів від найкращих майстрів художнього пера роблять це ювілейне авторське видання правдивим сучасним бестселером!

Бернс, Анна.

Молочник : роман / А. Бернс ; пер. с англ. Г. Крылова. – К. : Форс Україна, 2020. – 416 с. – (Литературные хиты: Коллекция)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Главная героиня – восемнадцатилетняя девушка, жившая в 70-е годы прошлого века в Ирландии. Жители городка всегда видят ее с книжкой в руках. Однажды девушка замечает, что ее преследует вдвое старший мужчина – Молочник. Другие тоже это видят. Защитят ли они девушку? В книге нет прямой речи или какой-то последовательности, на страницах читатель найдет поток сознания девушки, ее страхи и чувства, воспоминания и мечты. А еще много слухов – люди бывают так жестоки в своем вранье.

Бойфрендз. Історії про жінок та їхнє пристрасне, ніжне, безглузде й солодке кохання : [оповід.] / авт.: Ірина Тетера, Олександра Орлова, Мирослава Кошка, Оксана Боровець. – К. : Брайт Букс, 2019. – 120 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

BOYFRIENDS – вони всі такі різні: успішні, невпевнені в собі, брутальні, самодостатні, покинуті, віднайдені, подаровані долею. З ними солодко й боляче, легко і складно, навіки й ненадовго. Без усіх них ти ніколи не стала б… собою. Тринадцять жінок і тринадцять різних історій про залежність і зцілення, пошуки і втрати, знахідки, зречення, ненависті й закоханості. І шрами, які подеколи болять на дощ, часом кривавлять, а іноді – і зникають без сліду. Наче їх і не було зовсім. Тринадцять неймовірних жіночих історій. Різних. Романтичних і кумедних або по-життєвому драматичних. Ця збірка втішить у моменти, коли здається, що все на світі втрачено, розвеселить і розрадить, підкаже й дасть зрозуміти, що у своїх переживаннях та закоханостях до нестями жодна жінка не самотня. Адже в кожної були романи, схожі на красиві історії, які часом закінчувалися, а часом продовжувалися або переростали в кількатомники. Незмінною ж завжди залишалася головна героїня — Вона. Ця книжка не лише про кохання жінки до чоловіка. Вона також про сміливість і зрілість, про любов до життя і світу, а також до випробувань, бо в них — зростання. Любов до людей і обставин, невдач і перемог. Зрештою — про любов жінки до себе.

Бонілла, Росіо.

Макс та супергерої : [історія] : Від 3 до 5 років, Від 6 до 8 років / Р. Бонілла ; іл.: Р. Бонілла, О. Малет ; пер. з ісп. І. Брайко. – K. : Nebo BookLab Published , 2018. – 48 с. : іл.

Примірники: всього:1 – Абонемент

Макс захоплюється всiма супергероями, але є в нього один улюблений. Насправдi, це супергероїня на iм’я Мегасила! Вона неймовiрно хоробра, вмiє знешкоджувати бомби, програмувати комп’ютери, бачити крiзь стiни i має надзвичайну силу. Та найкраще, на що здатна Мегасила, значно вiдрiзняє її вiд усiх супергероїв на планетi. Макс добре знає, про що йде мова…

Борітцер, Ейтан.

Що таке Бог? : оповідь пізнав. : Від 3 до 5 років, Від 6 до 8 років / Е. Борітцер ; іл. Р. Марантц ; пер. з англ. Ю. Пелепчак. – Чернівці : Чорні вівці, 2016. – 36 с. : іл. – (Що таке?)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Що таке Бог? Це питання бентежить багатьох людей у світі. Книга Ейтана Борітцера «Що таке Бог?» допоможе розібратися у непростих питаннях метафізики та релігії батькам, педагогам та дітям. Разом із цією книгою дитина дізнається: Чим був Бог у прадавні часи? Як виникло безліч релігій? Чим відрізняються релігії одна від одної? Що таке Священні Книги? Для чого люди моляться? … та багато іншого! Чарівні ілюстрації до видання створила Роббі Марантц, американська художниця, випускниця Art Cebter College of Design. Її роботи користуються популярністю серед таких видань, як «Time» та «New York Times».

Борітцер, Ейтан.

Що таке любов? : опоідь пізнав. : Від 3 до 5 років, Від 6 до 8 років / Е. Борітцер ; іл. Р. Марантц ; пер. з англ. Ю. Пелепчук. – Чернівці : Чорні вівці, 2016. – 36 с. : іл. – (Що таке?)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Усі люди так чи інакше прагнуть любові. Проте так складно буває зрозуміти, що це за почуття! Разом із книгою «Що таке Любов?» дитина дізнається: Які існують різні способи сказати слово «любов»? Що відчуває людина, коли любить? Які зовнішні прояви любові? Чи дійсно велика сила почуттів? Чому важливо бути толерантним до оточуючих? Як можна поділитися любов’ю з близькими? … та багато іншого!

Борітцер, Ейтан.

Що таке смерть? : літ.-худож. вид. : батькам / Е. Борітцер ; мал. Н. Форрест ; пер. з англ. Ю. Пелепчук. – Чернівці : Чорні вівці, 2016. – 36 с. : іл. – (Що таке?)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

«Що таке Смерть?» – третя книга популярної серії «Що таке?» («What is?») адресована дітям, батькам і педагогам. Торкається природної дитячої цікавості до цієї складної теми. Ознайомлюючи із загальними уявленнями про поняття смерті, автор схиляє читача до реального розуміння питання, але в дуже м’який спосіб. Книга стане в пригоді дорослим та дітям для відкритого обговорення цієї таємничої теми, до якої майже кожен з нас починає відчувати інтерес ще у ранні роки життя. Відверта й підбадьорлива, звертаючись до позитиву життя, книга «Що таке Смерть?» стала загальним вибором для багатьох фахівців з підтримки дітей, котрі переживають горе і втрату.

Борхес, Хорхе Луїс.

Сім вечорів : есе / Х. Л. Борхес ; пер. з ісп. С. Борщевського. – Л. : Видавництво А. Антоненко, 2019. – 128 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

«Сім вечорів» – сім публічних лекцій Борхеса, які він прочитав у театрі «Колізей» (Буенос-Айрес, Аргентина) у травні – червні 1977 року; тематика яких, як і автор – «чудодійно перетнули межі свого часу і культури». І кожна з них – витвір мистецтва, шедевр красного письменства і філософський трактат, глибоке дослідження цінностей і сенсів, які створювала світова культура впродовж тисячоліть. Усі разом вони – Борхесівський інтертекст про сутність художніх методів, уяви, сну і мислення, філософську систему буддизму і кабали, лабіринти людської історії, рефлексії про сліпоту і життя з нею.

Брохманн, Ніна.

Приховане диво. Вся правда про анатомію жінки : науук.-популяр. вид. / Н. Брохманн, Е. Стьоккен Дааль ; іл. Tegnehanne ; пер. з норв. О. Білої. – Х. : Вівсянка, 2019. – 352 с. : іл. ч/б

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Перед вами путівник по чудовій та складній частині тіла, з якої, на жаль, знайомі лише деякі жінка, а чоловіки тим паче знають про неї дуже мало — це піхва. З мудрістю, гумором і науковим підходом студентка-медик Еллен Стьоккен Даль і доктор Ніна Брокманн проведуть читачів в захопливу подорож по жіночім статевим органам і сексуальному здоров’ю, від клітора до контрацепції. Ця книга не просто керівництво користувача, а кумедна, відверта данина піхві, якого ми так довго чекали. Книга наповнена дивовижною, важливою і маловідомою інформацією, передає інформацію читачеві, як з медичним досвідом, так і кумедними спостереженнями самих авторів. Чи знаєте ви, наприклад, що жіночі та чоловічі статеві органи — це просто варіації однієї й тієї ж базової структури? Або що немає такої речі, як тест на невинність — тому що дослідження дівочої пліви не може в точності визначити, чи займався хтось сексом? Протягом століть поширювалася невірна інформація і замовчувалася вірна про жіночу піхву, дезінформація була настільки сильною, що навіть самі жінки почали в неї вірити. У своїй книзі автори дають відвертий і чесний огляд піхви, її біології, анатомії та в кінцевому підсумку, реальності того, що відбувається в жіночому тілі. «Приховане диво. Вся правда про анатомію жінки» – ця книжка є незамінним керівництвом, наповненим дивовижною, важливою і маловідомою інформацією про піхву, яке дозволить кожній дівчинці, дівчині та жінці, зробити усвідомлений вибір щодо свого сексуального здоров’я.

Бургіньон, Лоранс.

Лілі та море : казка авт. : Від 3 до 5 років, Від 6 до 8 років / Л. Бургіньон ; пер. з фр. О. Бережний ; іл. А. Арінушкін. – K. : Nebo BookLab Published , 2017. – 32 с. : іл.

Примірники: всього:1 – Абонемент

Лілі давно мріє про море. Вона роздивляється чудову картину. Це Батько-кіт намалював для неї море з величезними хвилями. Але море у мріях Лілі не таке… Ось якби вони вирушили назустріч морю, про яке мріє Лілі! Цього дня сніданок затримується.І у той час, коли Батько-кіт порається на кухні, кішечка Лілі мрійливо дивиться у вікно. Вона рахує дахи будинків, потім вона рахує димарі. Після — лише ті, з яких іде дим. А ще пташок, що присіли на ці теплі димарі…

Бургіньон, Лоранс.

Різдво Лілі : казка авт. : До 2-х років, Від 3 до 5 років / Л. Бургіньон ; пер. з фр. О. Бережний ; іл. А. Арінушкін. – K. : Nebo BookLab Published , 2016. – 32 с. : іл.

Примірники: всього:1 – Абонемент

На дворі Різдво, і маленькій Лілі дуже хочеться на ковзанку. Проте, поки її кіт-татусь працює художником, вона мусить чекати. Чи вдасться Лілі допомогти своєму татусеві з роботою?. «Різдво Лілі» — по-справжньому святкова історія про сім’ю та віру у добро, сповнена різдвяною атмосферою. Вона стане блискучим доповненням дитячої бібліотеки!

Венгринюк, Христя.

Про мого білого старого качура : поезія / Х. Венгринюк. – Чернівці : Книги – ХХІ, 2019. – 40 с. : іл.

Примірники: всього:1 – Читальний зал

«Про мого білого старого качура» – казка у віршах для дорослих, де кожен зможе знайти власну Істину, Друга, Батька та Призначення. Хто цей білий старий Качур? Чому в нього випечені очі, й де він ховає всі гільйотини світу? У цій книжці авторка заговорила й іншою мовою. Мовою Болю. Христя Венгринюк каже, що віршів до книги не могло бути ні більше, ні менше, й вона лише довершила цей монолог наївними ілюстраціями, створеними олівцем. Прості й дитячі, на перший погляд, вони приховують багато підказок до кожного тексту.

Вендел, Едвард ван де.

Один мільйон метеликів : казка : Від 3 до 5 років, Від 6 до 8 років / Е. Вендел ; пер. з нідер. Н. Карпенко ; іл. К. Кньот. – K. : Nebo BookLab Published , 2017. – 32 с. : іл.

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Вночі Стах побачив їх уперше – метеликів. Вони літали над його головою, і їх був один мільйон. Стах не знав звідки вони взялися, але його тато і мама все зрозуміли. “Вже час!” – сказали вони, і дали йому все необхідне в дорогу. Один мільйон метеликів – історія про дорослішання та перше кохання, про той момент, коли приходить час побачити метеликів.

Водін, Наташа.

Вона була з Маріуполя : роман / Н. Водін ; пер. з нім. Х. Назаркевич. – Чернівці : Книги – ХХІ, 2019. – 336 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Роман «Вона була з Маріуполя» (2017) присвячено матері письменниці, яка надто рано пішла з життя. Те, чого не змогла збагнути десятирічна донька, мотиви іноді геть незрозумілих вчинків матері чи, скажімо, фразу, яку мама часто повторювала: «Бачила б ти те, що я набачилася…» – намагається з дистанції часу і віку розплутати зріла жінка, письменниця Наташа Водін. Роман так і залишиться багато в чому непідтвердженим припущенням авторки, яка спробувала, опираючись на більш ніж скупі інформації – адже фактично жодних достовірних архівних матеріалів про примусових робітників не збереглося, як і не залишилося вже людей, які могли б викласти свої спостереження очевидців, – розповісти світові на прикладі історії життя своєї матері історію сотень тисяч людей зі зламаними долями, про яких мало що пам’ятають сьогодні. Щоб написати історію матері, авторка застосовує всю силу емпатії, намагаючись відтворити умови життя і душевний стан молодої жінки упродовж страшного у своїй безпросвітності життя: народження в час громадянської війни в заможній маріупольській родині, поступова втрата рідних людей, страх, голод, невідомість, виснажлива праця, животіння в таборах для переміщених осіб, постійне приниження і, врешті, остаточна втрата віри в себе.

Вудфайн, Кетрін.

Загадка механічного горобця : роман : підліткам / К. Вудфайн ; пер. з англ. Я. Івченко. – Л. : Урбіно, 2020. – 328 с. – (Таємниці універмагу “Сінклер”)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

На початку ХХ століття в оповитому туманами Лондоні стається неабияка подія: відкривається величезний універсальний магазин багатія Едварда Сінклера. Ще до відкриття він опиняється в центрі здогадок, чуток і підвищеної уваги. Бо такої розкоші й різноманіття товарів, здається, Лондон досі не бачив. У цей самий сам юна Софі Тейлор, дівчина із колись багатої родини, а тепер кругла сирота, змушена шукати роботу. Чи варто описувати її радість, коли вона проходить конкурс на посаду продавчині? Та дівчині доведеться позмагатися з неабиякими труднощами. І насмішки й глузування товаришок по роботі тут виявляються не найстрашнішими. Напередодні відкриття чудового універмагу звідти викрадають унікальну колекцію коштовностей, яку власник збирався продемонструвати на виставці з особливої для нього нагоди. Окрасою колекції був механічний горобець. Прикрашена численними коштовними каменями пташка витьохкувала щоразу іншу мелодію. І ось Софі опиняється під підозрою, адже її того злощасного вечора бачили в залі з коштовностями. Ба більше, поруч із розбитою вітриною знаходять шпильку для волосся, яка належить дівчині. Тепер завдання Софі та її нових друзів – знайти справжнього зловмисника…

Вузлик на пам’ять. Історії та спогади про бабусю : збірка оповідань / Ганна Осадко, Катерина Бабкіна, Ірина Новіцька, Катерина Кравцова. – К. : Брайт Букс, 2019. – 160 с. – (Теплі історії)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Її називають повелителькою смачних пирогів, мудрою порадницею, найвигадливішою казкаркою, заклинателькою часу, домашнього затишку та доброго настрою. Її обійми цілющі й найдорожчі, а спогади про її турботу зігрівають у дні, коли сумно й самотньо. І хочеться безкінечно дякувати. І не забувати. Історії та спогади про бабусю, як вузлик на пам’ять. Аби перечитувати самому й переповідати дітям. Бо тільки так ми можемо зберегти пам’ять про тих, кого любили й любимо. Розповідаючи про них історії…

Г`юстон, Ненсі.

Печатка янгола : роман / Н. Г`юстон ; пер. з фр. І. Рябчій. – Л. : Видавництво А. Антоненко, 2018. – 224 с. – (Колекція. Проза життя)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

«Печатка янгола» — історія багатонаціонального кварталу Маре в Парижі середині ХХ століття. Тут стрічаються французький єврей Рафаель і Андраш — єврей угорський, які покохали німкеню Заффі. Їхні долі переплітаються на тлі щойно вщухнувшої Другої світової війни і розгортання війни в Алжирі. Рафаель — естет і поза світом музики не існує. Андарш — затятий борець із соціалізмом радянським і за соціалізм усесвітній. Кому ж упокориться чи кого підкорить Заффі, яка існує в прострації між війнами політичними і моральними? І чи справді любов порятує світ? Про все це йдеться у книжці «Печатка янгола» Ненсі Г’юстон, яка представляє франко-канадську літературу. У 1999 цей роман отримав Гран-прі читачів журналу «Elle».

Гіллеспі, Ліза Джейн.

100 кроків до науки. Як все у світі влаштоване, і як до цього додумалися : наук.-популяр. вид. : для діт. мол. шк. віку / Л. Дж. Гіллеспі ; мал. Ю. Ду ; пер. з англ. І. Савюк. – Х. : Вівсянка, 2018. – 64 с. : іл.

Примірники: всього:1 – Абонемент

Про те, як мрійливі погляди в нічне небо одних людей привели до впевнених кроків на Місяці інших, про зв´язок між першими підрахунками паличками, намальованими на стіні печери, та теорією відносності, між експериментами середньовічних алхіміків та нанотехнологіями, як звуки допомагають бачити, як вакцини здолали віспу, що таке Великий адронний колайдер, та інші речі, про які треба знати, щоб розуміти сучасний світ.

Гавріш, Олег.

Казки баби Гавришихи : сказки / О. Гавріш ; іл. В. Ареп’євої. – К. : Час майстрів, 2019. – 356 с. : іл. – (Рекомендуємо прочитати)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Я пропоную вам мандрівку до прадавнього духу українців. …і це не «рожева» мандрівочка, це страшно. Полиште всі свої «поспішайла», візьміть дітей за руки: на вас чекає український зелений туризм з емоційними гірками. Ми разом пірнемо у глибину підсвідомості на рівень зв’язку з нашим корінням, відновимо цей шлях, щоб краще нас живила сила нашого фундаменту й цупкіше ми за землю трималися, та доторкнемося до різнобарв’я емоцій від жаху до щастя. Я вас доправлю до звичайного українського села Некремінне, що загубилося серед ланів, лісів та прохолодних струмків. Запах свіжоспеченого хліба на світанку, вишні, абрикоси просто з дерев, молода картопелька, риболовля, тарзанка на ставку… Удень — трудова терапія, а коли сонце сідає, всі збираємося до баби Гавришихи, що живе у невеликій охайній хаті з очеретяною стріхою на Козачку, край села. Вона розповідає вигадані-не-вигадані історії, що відбувалися колись у Некремінному. Головні герої її розповідей — односельці та істоти, яких науковці відносять до української міфології і про яких баба оповідає, наче про цілком реальних сусідів. Що б не відбувалося в тих казках, людська гідність, взаємодопомога, доброта завжди перемагають. І хоч ті оповідки навіть слухати страшно, та все одно не можеш відірватися, бо відчуваєш, що тебе прикриває своїми невидимими, зітканими з любові крилами Берегиня — баба Гавришиха

Гаврилів, Тимофій.

Гарні дівчата : оповідання / Т. Гаврилів. – Л. : Видавництво А. Антоненко, 2019. – 192 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

«Гарні дівчата» — авторська гра в класики. У несподіваних візерунках оповіді постають етичні питання людських стосунків, розкривається складний психологічний світ людини, з неприхованою відвертістю виявляється її індивідуальність. Чи можна зупинити час, чи варто повертатись у минуле, чи доречно заглядати у майбутнє?. Для вибагливого читача, поціновувача влучної інтелектуальної думки та витонченої мови.

Гапоненко, Мар’яна.

Хто така Марта? : роман / М. Гапоненко ; пер. з нім. Н. Ваховської. – Чернівці : Книги – ХХІ, 2019. – 208 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Цей роман не розповість вам про Марту, хіба про Луку Левадського – орнітолога з вигаданого Львова, котрий у віці 96 років довідується про смертельну хворобу й вирішує гарно прожити відпущений йому час. Він їде до Відня, селиться в розкішному «Імперіалі» й заводить знайомство з однолітком, нитка життя якого також от-от увірветься. Удвох літні друзяки напиваються, бешкетують, обговорюють жінок і мріють про революцію. Роман весело, захопливо і трішки нахабно розповідає необарокову історію про радість буття і людську гідність.

Гарпер, Джейн.

Сила природи : роман / Дж. Гарпер ; пер. з англ. Н. Тисовської. – К. : Нора-Друк, 2019. – 416 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Гіралензький хребет, первісний австралійський буш. П’ятеро жінок вийшло в похід. Повернулося четверо. Що ж могло статися за чотири короткі дні? Джейн Гарпер, авторка бестселеру «Посуха», переконливо доводить: що завгодно. Холод і зливи, непролазні хащі й отруйні змії, голод і втома, а ще ж ці гори мають погану славу: двадцять років тому тут нападав на самотніх туристок жорстокий маніяк. Федеральний агент Аарон Фок змушений узятися до цієї справи, адже мав професійний інтерес до зниклої жінки: смикнувши за цю ниточку, він сподівався розплутати клубок фінансових злочинів. От тільки, опинившись у далекій глушині й розкопавши ціле павутиння давніх і недавніх таємниць, він і сам уже почав сумніватися, чи розкриє непроникний буш свої секрети, адже тут, як ніде, оживає споконвічна сила природи.

Гонік, Ларрі.

Sex : [комікс] : підліткам / Л. Гонік, К. Дево ; пер. з англ. О. Негребецький ; худож. Л. Гонык. – К. : Махаон-Україна, 2019. – 248 с. : іл. – (Наука в коміксах)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Ця книжка розвіює чари таємничості і водночас розганяє хмари вульгарщини, якими віддавна оповитий секс. Добрий порадник майже з усіх питань людської сексуальності. Дуже інформативний і смішний. Просвітить і старих досвідчених зубрів, і початківців. Тут є про бджілок та про рибок, але є й набагато глибше проникнення в тему. Що ми знаємо, як воно діє, що й чому ми при цьому відчуваємо, і як робити, щоб було тільки добре й не доводилося після приємного плакати. Кохання, шлюб, випадкові зв’язки, безпечний секс — усе описано дотепно та з науковою достовірністю. Авторський задум утілено в одному з найпопулярніших книжкових жанрів — коміксі.

Гонік, Ларрі.

Всесвітня історія. Т.1: Від великого вибуху до походів Александра Македонського : наук.-популяр. вид. : підліткам / Л. Гонік ; іл. Л. Гонік ; пер. з англ. А. Хлівний. – К. : Рідна мова, 2018. – 368 с. : іл. – (Наука в коміксах)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Якщо уроки історії запам’яталися вам лише низкою заплутаних дат, імен та подій, не поспішайте ставити хрест на цій науці, адже вона може бути цікавою та захопливою. Як? Наприклад, якщо вивчати її з коміксом «Від Великого вибуху до походів Александра Македонського»! Завдяки його живим ілюстраціям та гумору, знайомство з історією може стати справжньою розвагою. Завдяки книзі «Від Великого вибуху до походів Александра Македонського» читач дізнається: що з’явилося в перші півгодини після Великого Вибуху чим відрізнявся кожен історичний період звідки пішло та в якому напрямку йде людство про зародження християнства та його вплив на світ як Олександр Македонський привів до занепаду цілу імперію … та багато іншого! «Від Великого вибуху до походів Александра Македонського» — перший том із серії про історію знаменитого американського популяризатора науки. Цей комікс сповнений захопливих подій, які стали поворотними в історії нашої планети. Ілюстрації для видання підготував сам автор.

Гонік, Ларрі.

Всесвітня історія. Т.2: Від розквіту Китаю до занепаду Риму і про Індію також! : наук.-популяр. вид. : підліткам / Л. Гонік ; іл. Л. Гонік ; пер. з англ. А. Хлівний. – К. : Рідна мова, 2017. – 320 с. : іл. – (Наука в коміксах)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

У другому томі коміксів “Всесвітня історія” Ларрі Ґонік ознайомить читачів з провідними цивілізаціями стародавнього світу – від Індії та Китаю до Римської імперії. У своєрідній манері, з оригінальним і непідробним гумором, автор, детально зупиняючись на ключових подіях і особистостях минулого, спонукає читача пригадати історичну інформацію. Саме в античну добу зародилася більшість світових релігій, тож не дивно, що Л. Ґонік приділяє особливу увагу Ісусові Христу, Конфуцієві, Будді та іншим великим постатям, чиї вчення пережили століття, зображуючи їх, однак, насамперед звичайними людьми.

Гонік, Ларрі.

Всесвітня історія. Т.3: Від розквіту Аравії до ренесансу : наук.-популяр вид. : підліткам / Л. Гонік ; іл. Л. Гонік ; пер. з англ. А. Хлівний. – К. : Рідна мова, 2019. – 312 с. : іл. – (Наука в коміксах)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Новий том знаменитої «Всесвітньої історії» Ларрі Ґонік починає з подій 395 року — закриття язичницьких храмів в Європі — і закінчує першою експедицією Христофора Колумба, що відбулася в 1492-му. Між цими двома датами в світі відбувалося дуже багато: зародження ісламу, формування великих тюркських і китайських династій, Хрестові походи… Життя Візантійської імперії, історія Африки, Китаю, Індії та Японії, завоювання азійських кочовиків, лицарі, інквізиція, чума і Ренесанс у Європі — безліч тем і сюжетів, майстерно пов’язаних в єдине ціле і представлених мовою лаконічної графіки, дають яскраву, калейдоскопічну картину середньовічної історії.

Гонік, Ларрі.

Всесвітня історія. Т.4: Від Колумба до Конституції США : наук.-популяр. вид. : підліткам / Л. Гонік ; худож. Л. Гонік ; пер. з англ. А. Хлівний. – К. : Рідна мова, 2019. – 264 с. : іл. – (Наука в коміксах)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Життя триває! Ця книжка популярного автора коміксів Ларрі Ґоніка починається з розповіді про Мексику, оповідає про прибуття Колумба до Нового cвіту, завоювання Америки іспанцями, створення португальської імперії в Азії і формування першої по-справжньому глобальної системи торгівлі. Ви дізнаєтеся про протестантську Реформацію, про експансію Голландії та Англії, про зародження сучасної філософії та науки. Останній розділ розповідає про суперництво Франції і Британії в Північній Америці і перспективи всього світу в світлі Американської революції і конституції США — і все це мовою лаконічної графіки і дотепних коментарів.

Горст, Йорн Лієр.

Код Катаріни : роман / Й. Л. Горст ; пер. з норв. Н. Іваничук. – К. : Нора-Друк, 2019. – 432 с. – (Морок)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Катаріна зникла безвісти 24 роки тому. Щороку в день її зникнення головний інспектор Вістінґ навідує її чоловіка, якому так і не зміг допомогти і який за ці роки став йому майже другом. Вістінґ переглядає «захололу» справу і досі намагається розгадати код, який залишила в записці перед своїм зникненням жінка. Але цього року щось має змінитися. Зникла ще одна жінка, і чоловік Катаріни може бути до цього причетний. Вістінґ має його знайти і розвіяти свої підозри, або ж зіграти в смертельну гру. Атмосферний, захопливий і напружений роман, – справжній скандинавський нуар

Гудошник, Юлія.

Боже[Я]вільна : роман / Ю. Гудошник. – Чернівці : Книги – ХХІ, 2019. – 352 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Роман «Боже[Я]вільна» – подорожній щоденник українки, яка шукає своє місце у світі. Ці пошуки ведуть її світами: від німецького гуртожитку до тайського острова, від китайського селища до американського мегаполіса, від данської столиці – до японського храму. Кожна подорож дає їй мудрих наставників і відкриває секрети щастя. Це твір про внутрішню свободу, про ненаситну жагу жити та мистецтво бути щасливим

Гужва, Валерій.

Імовірність неймовірного : роман, повісті, провінційна історія / В. Гужва. – К. : Ярославів Вал, 2020. – 408 с. : іл. – (Букліт)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Які пристрасті й неймовірності лежать насподі наших бажань? Скільки в нас шансів зробити їх реальністю? Що таке правдива любов, кодекс дружби і звідки приходить зрада? Це тільки проминущі епізоди нашого життя чи кожен із них – важливий штрих Портрета, якого іменуємо долею? І чи можемо ми коригувати Портрет? Саме про це пише Валерій Гужва у своїй по-молодечому динамічно-психологічній книжці.

Гуле, Стіан.

Небеса Анни : [казкове оповід.] / С. Гуле ; іл. С. Гуле ; пер. з норв. І. Сабор. – К. : Видавництво, 2019. – 48 с. : іл.

Примірники: всього:1 – Абонемент

Одного дня, коли все болить і з небес падають цвяхи, Анна перевертає світ догори ногами й бере тата з собою в мандрівку. Туди, де можна плавати з пташками й літати з рибами. Попри Маріанський жолоб і крізь Крабоподібну туманність, аж до самого дна, де закінчуються небеса. Норвезький автор та ілюстратор Стіан Гуле неодноразово отримував міжнародні нагороди за свої дитячі книжки, зокрема за свою іншу книжку, «Літо Гарманна», він здобув Ezra Jack Keats New Writer Award, the German Youth Literature Prize та Bologna Ragazzi Award. Ілюстрації книжки «Небеса Анни» виконані колажем, а сама книжка дуже обережно та поетично розповідає історію дівчинки Анни, яка втратила маму, та яка разом з татком збирається на останню з нею зустріч, і підбадьорює не тільки себе, але й оточуючих. Перекладена на 7 мов світу і високо оцінена світовою критикою.

Де Марі, Сільвана.

Останній ельф : роман : підліткам / С. Де Марі ; пер. з італ. Р. Скакуна. – Л. : Урбіно, 2019. – 312 с

Примірники: всього:1 – Абонемент

Йорш, останній на світі ельф, добре знає, як воно – бути не таким, як решта. Утративши родичів та загубившись посеред спустошеної країни, у якій безперестанку ллє дощ, він утратив надію на порятунок. І тим більше не сподівався, що допомога надійде від найлютішого ворога ельфів – людини, яка тільки й знає, що звинувачувати ельфів у всіх своїх нещастях. Випадкова зустріч із Сайрою та Монсером змінить їхні життя. Люди навчаться вірити у власні сили й згадають, що крім ненависті та страху на світі є інші почуття. А Йорш муситиме відшукати останнього дракона, щоб здійснилося давнє пророцтво, яке стверджує: саме він, останній ельф спричиниться до народження нового світу, де всі істоти житимуть у згоді… Роман Сільвани Де Марі читається неймовірно легко, та насправді це напрочуд глибока книжка, у якій ідеться про найважливіше: про страх перед самотністю й відсутністю любові, змужніння й відповідальність за світ, у якому живеш. «Останній ельф» – перша частина трилогії всесвітньовідомої італійської письменниці.

Девіс, Бенджі.

Мій друг кит : [повість] : Від 3 до 5 років, Від 6 до 8 років / Б. Девіс ; пер. з англ. В. Іванова. – K. : Nebo BookLab Published , 2017. – 32 с. : іл.

Примірники: всього:1 – Абонемент

Це історія самотнього маленького хлопчика та кита, якого викинуло на пляж після шторму, і дружби, що змінить обидва їхні життя назавжди.

Девіс, Бенджі.

Мій друг кит повернувся : [повість] : Від 3 до 5 років, Від 6 до 8 років / Б. Девіс ; пер. з англ. В. Іванова. – K. : Nebo BookLab Published , 2018. – 32 с. : іл.

Примірники: всього:1 – Абонемент

Незрівнянна повість про відвагу та дружбу від автора бестселера «Мій друг кит»! Минулого літа Ноі врятував маленького кита, якого викинуло на берег. Тепер, коли зима вже близько, Ноі хоче знову побачити свого друга. Він чекає і спостерігає, спостерігає і чекає, та чи допоможе черговий шторм їм зустрітися?

Дерманський, Сашко.

День народження привида : казки : для сімейного чит. / С. Дерманський ; мал. Л. Франко. – К. : Фонтан казок, 2019. – 72 с. : іл.

Примірники: всього:1 – Абонемент

У День народження до привида Сашуки Писуки прийдуть у гості всі його друзі-привиди – і Зловісна Марта, і Гарнюня Гапуня, і Балухатий Блюм, і Рудий Зуб, і Май Онес, і навіть Зелепонь Квартальна… І в кожного буде своя історія – химерна, розбишацька, страшненька, повчальна, добра – і неодмінно весела! Адже ці цікавущі казки розказав для вас найвеселіший український дитячий письменник, справжній улюбленець малюків Сашко Дерманський. А намалювала їх в оригінальній техніці акварелі по тонкому шовку найрадісніша українська дитяча художниця Любка Франко. А ще серед гостей-привидів буде хтось маленький, з голови до ніг загорнутий у простирадло, хто дуже любить смакувати ірисками. Цікаво, хто це?.

Дерманський, Сашко.

Коли Онисько був малесенький : казка : Від 3 до 5 років, Від 6 до 8 років / С. Дерманський ; мал. В. Богданюк. – 1-е вид. – [б. м.] : Теза, 2017. – 122 с. : іл.

Примірники: всього:1 – Абонемент

Коли Онисько був малесенький… він боявся темряви, подорожував далекими світами, втікав від велетенського орла… Ця книжка — передісторія пригод Ониська, коли вужик був іще малесенький, а бабуся завжди цілувала його в тім’ячко. Хоча книжка і без кольорових ілюстрацій, але вона виготовлена на якісному екологічно чистому папері, що знижує втому очей від читання.

Дерманський, Сашко.

Маляка і Велика Маня : казка : Від 9 до 12 років / С. Дерманський ; іл. В. Богданюк. – Вінниця : Теза, 2017. – 154 с. : іл. – (Маляка)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Таких прикрощей Маляка ще не зазнавала. І навіть не прикрощей, а небезпеки. Підступний Луціус взяв у заручники Малячиних батьків. Як усьому тому лихові зарадити, коли у Луціуса є страшна і незнищенна підтримка — Велика Маня?

Джио, Сара.

Все цветы Парижа : роман / С. Джио ; пер. с англ. И. Н. Гиляровой. – К. : Форс Україна, 2020. – 384 с. – (Зарубежный романтический бестселлер. Романы Сары Джио и Карен Уайт)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

После частичной потери памяти дочь известного киноактера Каролина Уильямс приезжает в Париж и арендует квартиру на улице Клер. Вскоре она понимает, что красивый старинный дом хранит сумрачную тайну. Каролина обнаруживает в одной из комнат письма некой Селины, датированные 1943 годом. Селину удерживали в доме насильно, но она не теряла присутствия духа и делала все, чтобы спасти своих любимых, особенно малышку дочь. Разбираясь с загадками, корни которых уходят более чем на полвека в прошлое, Каролина находит ключи и к собственной памяти, в глубинах которой притаились и боль, и вера, и любовь.

Джонс, Джефф.

Всесвіт DC: Відродження : графічний роман / Дж. Джонс ; пер. з англ. А. Пітик, К. Пітик ; іл. Гері Френк, Айван Рейс. – К. : Рідна мова, 2019. – 96 с. : іл. – (Комікси DC)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Воллі Вест потрапив у пастку поза часом і простором, загубившись у міжвимірному розриві. Той виник через Флешпоінт, який спровокував його наставник Баррі Аллен. Дрейфуючи в порожнечі, тільки Воллі — чоловік, знаний колись як Малюк Флеш і потім як Флеш — розуміє таємницю, що заповнила собою всесвіт. Хто вкрав 10 років? Тепер Воллі має повернутися на Землю — до тих, кого любить, хто завжди був його громовідводом. Та з ким би Воллі не намагався зв’язатися — він вислизав усе далі й далі, ближче до порожнечі.

Дукай, Яцек.

Крига. Ч. І-ІІ : роман / Я. Дукай ; пер. з пол. А. Павлишин. – Л. : Астролябія, 2018. – 608 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Тунґуська катастрофа 1908 року обернулася тим, що терени Євразії опанували люті, які заморожують усе: від металів до історії. Велика війна не відбулася, а Росія залишилася імперією під Кригою, казково багатою на коштовні копалини з дивовижними властивостями. Польські підпільники далі змагаються за незалежність, а один із них, потрапивши на каторгу, начебто навчився розмовляти з лютими і став героєм леґенд під іменем Батька Мороза. Царська політична поліція, щоб використати Батька Мороза у власних цілях, виряджає на побачення з ним його сина – молодого математика і запеклого картяра Бенедикта Ґерославського. Мандрівка Транссибірським експресом перетвориться на небезпечну пригоду, а ще він зустрінеться зі своїм великим коханням.

Дукай, Яцек.

Крига. Ч. ІІІ-ІV : роман / Я. Дукай ; пер. з пол. А. Павлишин. – Л. : Астролябія, 2018. – 832 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Прибувши до Іркутська, Бенедикт Ґерославський потрапляє в середовище великих підприємців і промисловців, частина з яких прагнуть політичної незалежності Сибіру. Тут він співпрацює з геніальним американським винахідником Ніколою Теслою, якому російський імператор доручив розробити зброю проти лютих, аби подолати Кригу і розморозити Історію. Проте на кожному кроці на Бенедикта чигають небезпеки й випробування, влаштовані фанатичними шанувальниками Мороза, якими керує всемогутній Григорій Распутін. Усе ж він прямує у саме серце Краю Зими. Чи вдасться Ґерославському розшукати батька? Чим завершаться експерименти Тесли? Чи настане в Євразії велика Відлига? І чи розшукає наш герой свою прекрасну Єлену?

Жадан, Сергій.

Пливи, рибо, пливи : вірш / С. Жадан ; іл. Х. Лукашук. – Чернівці : Чорні вівці, 2016. – 28 с. : іл.

Примірники: всього:1 – Читальний зал

У дитячому арт-видавництві «Чорні вівці» побачив світ новий арт-бук – «Пливи, рибо, пливи» Сергія Жадана. Ілюстрації до книжки зробила художниця й письменниця Христина Лукащук. За словами автора, «завжди цікаво співпрацювати з художниками, коли книга перестає бути просто певною кількістю й комбінацією літер, набуваючи натомість цілком іншого вигляду та звучання. Приємно, що в Україні з’являється щоразу більше цікаво оформлених та виданих книг. У таких книгах і текст звучить цілком інакше». «Не буду грішити, що добре знаюся на творчості Сергія Жадана, –розповідає ілюстраторка Христина Лукащук. – Перебуваючи на одному з його концертів, раптом зловила себе на тому, що не так вслухаюся, як вдивляюся – я бачила Рибу. Вона пливла, говорила, страждала, мріяла… любила і неймовірно резонувала зі мною. Вже вдома знайшла текст. Тоді ж зрозуміла, що малюнки, які поки були лише в моїй голові, можуть стати отим найсправжнісіньким арт-буком, якого так бракує на вітчизняному ринку. І не буду приховувати – отримала шалене задоволення, працюючи над цим проектом». Головна редакторка дитячого арт-видавництва «Чорні вівці» Христя Венгринюк зауважує, що «нова книга створена відчути ще більший кайф від поезії Сергія Жадана, ще більше зануритися в його тексти, наче у воду. Арт-бук розрахований на всіх: як на дітей, так і дорослих. Дітям буде цікаво розглядати, вивчати, дофантазовувати зображення, а дорослі знайдуть ще одну рецепцію на текст Сергія Жадана «Пливи, рибо, пливи».

Кідрук, Макс.

Бот. Атакамська криза. Кн.3 : роман / М. Кідрук. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2020. – 543 с. : іл.

Примірники: всього:1 – Абонемент

Якби київський програміст Тимур устиг прочитати лист із попередженням від незнайомки, то не став би вбивцею мимоволі, тікаючи від хлопчиків-ботів із кривавими очима. Не він випустив джина з пляшки в чилійській пустелі, та й узагалі не дуже знався на нанотехнологіях і заборонених експериментах над людьми… Просто, коли ти вмієш дуже добре виконувати свою роботу, чекай, що хтось неодмінно тебе використає. І ти виявиш у собі те, про що досі не здогадувався…

Капранови (брати).

Паперові солдати : роман / Капранови брати. – К. : Нора-Друк, 2019. – 224 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Двоє молодих українців зустрічаються у Варшаві 1929 року. Один із них — Білл Титла, син українських емігрантів з США. Другий — Ніл Хасевич, студент Варшавської академії мистецтв, який у юності втратив ногу і пересувається на протезі. Згодом перший стає головним мультиплікатором Диснея, а другий – головним художником УПА. Історія ґрунтується на реальних подіях.

Карпа, Ірена.

День усіх білок : [казк. історія] : для діт. мол., серед. і старш. шк. віку / І. Карпа ; мал. Н. Гайди. – Чернівці : Чорні вівці, 2017. – 96 с. : іл.

Примірники: всього:1 – Абонемент

Карпатський ліс — дім для безлічі різних тварин. Наприклад, чорні білки. Але книга «День усіх білок» не тільки про них! Всім жителям лісу доведеться об’єднати зусилля, щоб врятувати рідні місця від зазіхань бандитів та чиновників. А допомагати їм в цьому буде сім’я лісників, що стоїть на сторожі лісу. На сторінках цієї книжки юні читачі дізнаються про те, як важливо боротися за свою мрію та відстоювати права, бути уважним до потреб інших та з повагою ставитися до природи. Але тут не буде ніяких нудних повчань — тільки захопливі пригоди з харизматичними та сміливими героями! «День усіх білок» — дивовижна та повчальна історія від сучасної української письменниці, мандрівниці та учасниці групи «Qarpa», що надихає. Книжка буде цікава та корисна дітям молодшого, середнього і старшого шкільного віку та їх батькам! Яскраві та сучасні ілюстрації для видання підготувала Наталка Гайда — художниця, яка працює з виданнями «Пізнайко» та «Мамине сонечко», львівським «Видавництвом Старого Лева», а також брала участь в роботі студії «Disney». Позитивні відгуки про книгу «День усіх білок» вже залишили деякі педагоги, зазначаючи, що вона вчить позитивних рис, таких як самостійність, впевненість та готовність прийти на допомогу.

Кено, Ремон.

З жінками по-доброму не можна : роман / Р. Кено ; пер. з фр. Я. Тарасюк. – Л. : Астролябія, 2019. – 256 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Жінка на кораблі — бути лихові. А що вже казати про забарикадоване поштове відділення ще британського Дубліна, коли його захопили готові віддати життя за свободу Ірландії повстанці, а у вбиральні тим часом зачаїлася юна британська поштарка? Без неї усе було б просто: відважні ірландські хлопці стріляли б по британцях і так прокладали б собі дорогу до слави… Але тепер їхнім іменам не місце на шпальтах світової історії, а — на сторінках містифікації Ремона Кено (1903–1976), письменника, перекладача, есеїста, члена Ґонкурівської академії.

Кириченко, Віталій.

Багато веселих історій : оповідання : Від 6 до 8 років, Від 9 до 12 років / В. Кириченко ; іл. авт. – К. : Час майстрів, 2017. – 200 с. : іл. – (Рекомендуємо прочитати)

Примірники: всього:1 – Абонемент

У книжці зібрано 69 оповідань, і майже кожне з них починається зі слів “Коли я був маленьким…”, або “У дитинстві я…”, або й “Неспокійно було зі мною моїм батькам!”. Це й не дивно, адже збірка “Багато веселих історій” — реальна хроніка подій із життя лише одного-єдиного хлопчика, який ні на мить не давав занудьгувати цілій купі людей — ні мамі, ні татові, ні бабусі, ні дідусеві, ні сусідам, ні друзям, ні вихователькам дитсадка, ні випадковим перехожим… А потім хлопчик виріс, написав і намалював цю чудову веселу книжку і тепер не дає занудьгувати жодному з читачів.

Кобербьоль, Лене.

Дика відьма: Бойове хрещення : роман / Л. Кобербьоль ; пер. з дан. О. Смерек. – K. : Nebo BookLab Published , 2019. – 208 с

Примірники: всього:1 – Абонемент

У житті дванадцятирічної сором’язливої Клари Ясен все наче спокійно. Але одного разу на дівчину нападає Чорний кіт, її звичне життя летить шкереберть, а навкруги починають відбуватися дивні речі. Виявляється, Клара – Дика відьма. Тепер їй потрібно навчитися користуватися своїми здібностями, довіряти собі – і прислухатися до дикого світу. Інакше трапиться велика біда. Біда на ім’я Химера. Вона навряд чи бажає Кларі добра! На Клару чекає справжнє «Бойове хрещення» із карколомними випробуваннями Диким вогнем! Чи виживе вона у цьому двобої? Перша книжка серії “Дика відьма” стане унікальною мандрівкою в світ магічних перетворень та надихне на подвиги! Варто лише почитати…

Космовська, Барбара.

Великий вибух, або К. проти К. : роман : для діт. серед. шк. віку / Б. Космовська, Г. Касдепке ; худож. А. Вельбут ; пер. з пол. Д. Гук. – Х. : ВД “Школа”, 2020. – 176 с

Примірники: всього:1 – Абонемент

У вipтуaльнoму cвiтi бaгaтo пepeвaг: зoкpeмa, тaм мoжнa бути ким зaвгoднo i пиcaти пpo ceбe щo xoчeш. Мoжнa вигaдувaти icтopiї, фaнтaзувaти, виcтaвляти якicь фoтки. Мoжнa бути кpутим i клacним! Вce oднo ж нixтo нe знaє, як уce є нacпpaвдi. Тa чи дoвгo мoжнa вдaвaти з ceбe кoгocь? I щo cтaнeтьcя, кoли пpaвдa знeнaцькa вийдe нaзoвнi?

Котлер, Філіп.

Маркетинг 4.0. Від традиційного до цифрового : наук.-популяр. вид. / Ф. Котлер, Г. Катарджая, І. Сетьяван ; пер. з англ. К. Куницької, О. Замаєвої. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 224 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Перед вами керівництво для маркетингу наступного покоління. Ця книга допоможе вам орієнтуватися в усе більш взаємопов’язаному світі та мінливому споживчому ландшафті, щоб більш ефективно охопити більшу кількість клієнтів. Ця книга досліджує динаміку зміни ринку і зростаючу роздробленість субкультур, яка буде формувати завтрашнього споживача. Ця книга показує, чому Маркетинг 4.0 стає обов’язковим для підвищення продуктивності, а також розповідає, як застосувати його до вашого бренду сьогодні. Маркетинг 4.0 використовує мінливий настрій споживачів, щоб залучити більше клієнтів, ніж будь-коли раніше. У книзі розповідається: про нові правила маркетингу; про те, як створити лояльну та активну клієнтську базу; про тих, хто буде визначати майбутнє вибору клієнтів і багато іншого. Досвідчені маркетологи знають, змінилися не тільки правила, а й самі клієнти. Скористайтеся змінами, які ставлять в глухий кут традиційні підходи, і зробіть їх невід’ємною частиною вашої методології. «Маркетинг 4.0. Від традиційного до цифрового» – ця книга забезпечує міцну основу, що будується на реальному баченні споживачів, якими вони є сьогодні, і якими вони будуть завтра. Маркетинг 4.0 дає вам перевагу, яка вам потрібна, щоб досягти більш високої ефективності, ніж будь-коли раніше

Кравчук, Алла.

Jestem stad. Підручник з польської мови. Комунікація, граматика : підруч. / А. Кравчук, Є. Ковалевський. – 2-е випр. і доп. – Л. : Апріорі, 2019. – 336 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Підручник з польської мови вміщує 25 уроків з вивчення мови комунікативним методом та граматичну частину, що підпорядкована цим урокам. Публікацію адресовано передусім україномовним особам – студентам, учням старших класів шкіл, усім, хто хоче вивчити польську мову. Podręcznik „Jestem stąd. Підручник з польської мови. Комунікація, граматика” jest dostęp­ny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrze­żone na rzecz Ałły Krawczuk, Jerzego Kowalewskiego i wydawnictwa „Апріорі”. Utwór powstał w ramach zlecenia przez Kancelarię Senatu zadań w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2019 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie utworu, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji, o posiadaczach praw oraz zleceniu zadania publicznego przez kancelarię Senatu oraz przyznaniu dotacji na jego wykonanie w 2019 roku

Кралюк, Петро.

Каган і хохлята : повісті, оповідання / П. Кралюк. – К. : Ярославів Вал, 2019. – 440 с. : ч.-б. – (БУкЛіт)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Тут зібрано особливі твори Петра Кралюка: (анти)феміністично-політична повість “Фелісія”, карнавально-травестійна “Фабрика(ція)”, квазіісторично-саркастична “Каган і Хохлята”; оповідання “Гандзя люба”, “Попи марксистського приходу”, “Катахрезис”, “Фінішний топінамбур”, “Політ над румовищем”. Хтось може назвати їх несподіваними, хтось – закономірними, однак навряд чи хтось назве їх позбавленими комічного й трагічного. Двох невід’ємних складових людського життя.

Кричлі, Саймон.

Про що ми думаємо, коли думаємо про футбол : популяр. вид. / С. Кричлі ; пер. з англ. О. Михельсона. – K. : Yakaboo Publishing, 2019. – 160 с. : фото

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Футбол – одна з найпопулярніших спортивних ігор у світі. У чому секрет, що примушує стількох людей дивитися футбол і так палко вболівати? Чи це те, що говорить про клас, расу чи стать? Це наша національна чи регіональна ідентичність? Філософ Саймон Кричлі, який досліджує популярні феномени, намагається пояснити і це явище. Зокрема, ця книжка, як каже сам автор, не так про філософію футболу, а про те, що футбол може дати нам уявлення про філософію. Як футбольний уболівальник, він розповідає про світлих і темних героїв: Зідана та Кройфа, Клафа і Реві, Шенклі й Клоппа. У компанії з ними, однак, фігурують Маркс і Ніцше, Сартр і Гайдеґґер, що спонукає подивитися на гру під надзвичайно цікавим ракурсом – точніше, одразу з багатьох ракурсів.

Кузякін, Кузько.

Зубасті задачки : зб. : для діт. мол. шк. віку / К. Кузякін. – Х. : Юнісофт, 2020. – 64 с. : іл. – (Найкращий подарунок)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Дорогі читачі! Ви розгорнули сторінки не просто книжки, а насправді зубастої книжки: книжки-пригоди, книжки-гри, книжки, над якою доведеться добряче поламати голову й водночас нареготатися донесхочу. Написав та намалював її Кузько Кузякін – справжнісінький пірат, який управно вміє не лише грабувати кораблі чи лічити бочки з ромом, але й заплутувати, жартувати, ставити неординарні запитання і приправляти їх не менш неочікуваними підказками. Отже, попереду на вас чекають 150 ігрових розвивальних завдань. Усі вони мають різний рівень складності, тож навіть найменшим читачам до снаги буде розв’язати принаймні частину задачок Кузька Кузякіна. Книжка покликана стимулювати пізнавальний інтерес: вона навчає уважніше приглядатися до деталей, глибше пізнавати мову, мислити творчо і критично. Із «Зубастими задачками» можна однаково весело змагатися у кмітливості з друзями, в родинному колі чи на шкільних уроках. Частина задачок із цієї книжки увійшла до посібника «Хрестоматія сучасної української дитячої літератури», рекомендованого Міністерством освіти та науки України за навчальними програмами з літературного читання у 2–4 класах. Тож щиро бажаємо вам гарного плавання в морі жартів та винахідливості разом із піратом Кузьком Кузякіним!

Кульчицький, Станіслав.

Триста років самотності: український Донбас у пошуках смислів і Батьківщини : наук.-популяр. вид. / С. Кульчицький, Л. Якубова. – 3-є вид., переробл. – К. : ТОВ “Видавництво “КЛІО”, 2020. – 720 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

На тлі поворотних етапів політичної, соціально-економічної та етнокультурної історії нового й новітнього часу у книзі реконструйовано обставини колонізації Донеччини і Луганщини, участь окремих етнічних груп у господарському освоєнні регіону, процеси етнокультурної взаємодії та суперечності, які вони генерували. Через дослідження державних практик регулювання міжнаціональних взаємин та інтеграції регіональної ідентичності в загальнонаціональний та загальнодержавний контекст здійснено спробу встановити властиві регіону форми соціальної та міжетнічної взаємодії, окреслено сучасні тенденції, перспективи й потенційні загрози. Запропоновано нові теоретикометодологічні підходи до дослідження взаємодії особливого та загального на прикладі суперечливих і потенційно конфліктогенних взаємовідносин регіону з ядром націєтворення. Одним із напрямів дослідження є введення окресленої проблематики в контекст державної національної та соціогуманітарної стратегії з метою подолання трагічних наслідків збройного протистояння на Сході України.

Ліспектор, Кларісе.

Сімейні узи : новели / К. Ліспектор ; пер. з португ. Н. Пиюшкова. – Л. : Видавництво А. Антоненко, 2018. – 144 с. – (Колекція.Культура.Класика модерна)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

«Сімейні узи» Кларісе Ліспектор — збірка малої прози, що складається з тринадцяти новел. Кожна історія оприявнює невидимі й спонтанні порухи людського єства, які визначають стратегію поведінки або напрям розмови. Книжка, у якій показано нестабільність людської психіки, її вразливість, підступність і травмованість; людська натура — багатовимірний і неоднозначний феномен, її вчинки неможливо передбачити й від них неможливо убезпечити себе.

Лачина, Анна.

Останні канікули : роман : для підлітків / А. Лачина ; пер. з пол. Н. Зотової. – Х. : ВД “ШКОЛА”, 2020. – 528 с. – (Сучасна європейська підліткова книга)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Життя сімнадцятирічної Оськи перевернулося догори дриґом: у серпні, на останніх канікулах, вона мусить переїхати до сім’ї батька, якого ніколи не бачила. Підслухана в потязі розмова пов’язує Оську з людьми, для яких ці канікули теж непрості. В один сюжет сплітаються цілі низки подій та стосунків: і нерозуміння батьків, і виклик «швидкої», і втеча через вікно, і вибір весільної сукні, і вуличні бійки, і втручання поліції. Та поміж усім тим — любов, яка «ніколи не перестає». Читачам, знайомим із попередніми книгами авторки — «Фактор кохання», «Украдений цвіт» та «Кохання під зіркою Сіріуса», — буде цікаво стежити за новими, часто карколомними поворотами в долях уже знайомих героїв.

Лемко, Ілько.

Цікавинки укрмови : популяр.-навч. вид. / І. Лемко. – Л. : Апріорі, 2017. – 180 с

Примірники: всього:1 – Абонемент

У книзі зібрано найцікавіше про мову, окрім цього тут вміщено найкоротший посібник із вивчення української мови для журналістів і усіх, хто хоче її знати.

Ленд, Стефані.

Покоївка. Важка робота, мізерна зарплата й воля матері до виживання : [життєва історія] / С. Ленд ; пер. з англ. О. Бершадської. – К. : Форс Україна, 2019. – 336 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Вона прибирала туалети за 9$ на годину, а тепер її книга – третя у списку бестселерів The New York Times поруч із виданнями Мішель Обами та Камали Гарріс. «Покоївка» – книга Стефані Ланд про світ низькооплачуваної роботи, на яку мало хто звертає увагу в Америці. Це розповідь про її важкий шлях, який довелось долати, маючи двох дітей. Авторка жила у будинку для безпритульних із своєю маленькою донькою, а, народивши другу дитину, змушена була працювати прибиральницею туалетів. Без освіти у маленькому містечку знайти пристойну посаду було неможливо. Мрія Стефані здійснилася – вона написала книгу, одкровення, яке захоплює та хвилює.

Лепша, Іван.

100 облич української естради : літ.-худож. вид. / І. Лепша. – Чернівці : Молодий буковинець, 2010. – 392 с

Примірники: всього:1 – Відділ мистецтв

Автор протягом п’ятдесяти років, простежуючи розвиток української естради, накопичував публікації з питань естради, нарешті – за добровільної допомоги однодумців – підготував до друку цю книгу. Можливо, є в ній судження і суперечливі. Одначе такого ґрунтовного есе про нашу сучасну пісню в Україні досі не було. У книзі використано лише частину зібраного автором матеріалу. Накопичені ним документи передані в Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені Максима Рильського Національної Академії наук. Раніше вже передані публікації про естраду світову, країн колишнього СРСР у фонди архіву – музею літератури та мистецтва Софії Київської. Тож якщо хтось із дослідників зацікавиться розвитком естрадного життя не лише в Україні, а й у світі, може із зібранням автора познайомитися в цих закладах. Книга адресована всім небайдужим до рідної культури. Вона також може стати в нагоді студентам та викладачам середніх і вищих навчальних закладів культурологічного спрямування.

Лозовик, Дарія.

Нічого осудного : новели / Д. Лозовик. – К. : Гамазин, 2019. – 332 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

“Нічого осудного” Дарії Лозовик — це дві надзвичайно сильні психодрами. У центрі повістей — жінки з їхніми слабкостями. Авторка проникає в душу жінок, які божеволіють (у прямому значенні слова) від кохання до чоловіків і здатні на все в пориві ревнощів чи пристрасті. Це повісті про життя і смерть, про кохання до ненависті та ненависть від кохання. Такі відверті речі можна знати хіба що про себе і про героїнь Дарії Лозовик.

Лущевська, Оксана.

Вітер з-під сонця : повість : для діт. серед. шк. віку / О. Лущевська ; худож. Я. Гавриш. – К. : Фонтан казок, 2016. – 128 с. : іл. – (Книжка про мене)

Примірники: всього:1 – Абонемент

У героях цієї книжки впізнає себе кожен підліток, який уже мав щастя закохатися. Женька й Рися зустрілися випадково на кораблі – й хоч відтоді вже минув рік, але їх усе дужче манить одне до одного. Одначе за цей рік дуже багато всього сталося: Рися нервує через те, що цілі канікули мусить працювати, щоб допомогти забезпечити родину, а в Женьки загинув тато, і він дуже болісно переживає цю тяжку втрату… Повість Оксани Лущевської «Вітер з-під сонця» – переможець конкурсу «Напишіть про мене книжку!», оголошеного видавництвом «Фонтан казок» улітку 2015 року з метою простимулювати українських письменників до творення книжок, у яких ключовим є образ сучасної дитини. Також повість отримала спеціальну відзнаку журі Корнейчуковської премії «за тонке психологічне змалювання підліткового характеру».

Мельникова, Діана.

Розбишацький детектив : повість : для діт. серед. шк. віку / Д. Мельникова ; худож. М. Гермашева. – К. : Фонтан казок, 2019. – 208 с. : іл. – (Книжка про мене)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Леся Дика і Сергій Василевський — справжнісінькі добрі розбиша­ки. Вони не шукають пригод заради пригод — ними керує добре серце, щира допитливість і палке прагнення справедливості. Незалежно від того, чи йдеться про порятунок кажана, а чи про карколомні пошуки дуже таємничого і страшенно небезпечного злочинця, який викрав у музейників унікальний меч князя Святослава Хороброго.

Моісєєва, Інна.

Смак бунни. Про пристрасть, подорожі, каву і справжнє щастя : [повість] / І. Моісєєва. – К. : Брайт Букс, 2019. – 152 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Ця книжка про те, що приводом для розлучення може стати й туга за собою справжньою. Так часом трапляється: усі живі-здорові, забезпечені, а людина почувається цілком нещасною… А ще ця історія про подорожі, каву, успіх, пристрасть і справжнє щастя. Іноді кохання й особисте щастя не суміщаються в одній людині. Часом самовпевненість схожа на самопожертву. Трапляється, що мрії здійснюються, а щастя від цього не більшає. Інколи мати все – не достатньо. Коли пиріжки смачніші за суші, а мрії про кішку тішать більше, аніж заможне життя з чоловіком-красенем. Тоді варто знищити те, що всім навкруги видається довершеністю й почати подорож, що виявиться найзахопливішою у житті, – до себе справжніх, до щирого кохання й бездоганного смаку містичної міцної бунни. Ця історія про жінку, яка знайшла в собі сили зізнатися: довершене життя не для неї, тож їй конче необхідно нарешті стати собою – неідеальною, смішною, коїти дурниці, великі дурниці, але знайти своє щастя. А ще ця історія про чоловіка, який присвятив себе коханій. Та про подорожі, пристрасть і справжнє щастя.

Могі, Кен.

Маленька книжка ікігай. Секрети щастя по-японському : наук.-популяр. вид. / К. Могі ; пер. з англ. О. Ліпковська. – К. : Рідна мова, 2019. – 160 с. – (ЕКОBook)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Пропонуємо вашій увазі книгу Кена Моґі «Маленька книжка ікіґай. Секрети щастя по-японському» від видавництва «Рідна Мова». Про книгу: ікіґай – це японське позначення для щасливого життя. З цієї книги ви дізнаєтеся як прожити довге і щасливе життя застосовуючи систему ікіґай, яка відображає японську традиційну філософію. За допомогою ікіґай ви зможете знайти радість у всьому, що ви робите, від роботи і особистого життя до різноманітних хобі. Дивовижний факт, що чоловіки в Японії за тривалістю життя на четвертому місці в світовому рейтингу, а жінки на другому. Але, можливо, це і не так дивно, якщо знати, що японське розуміння ікіґай закладено в їх повсякденному житті і абсолютно у всьому, що вони роблять. У своїй професійній кар’єрі, у відносинах з членами сім’ї, в захопленнях, які вони ретельно вдосконалюють. Можна виділити п’ять ключових стовпів для ікіґай: починати слід з малого, вміти давати собі свободу, знаходити у всьому гармонію і стійкість, радіти дрібницям, перебувати тут в цю саму мить. Японці кажуть про ікіґай як про «причини по якій вони прокидаються вранці». Це те, що підтримує життєвий ентузіазм, будь то прибиральник знаменитого надшвидкісного пасажирського експреса Сінкансен, мати новонародженої дитини або шеф-кухар суші, відзначений зіркою Мішлен. Всього п’ять стовпів стоїть в основі всього, що вони роблять.

Нікітінський, Юрій.

Вовчик, який осідлав бомбу : [оповід.] : Від 6 до 8 років, Від 9 до 12 років / Ю. Нікітінський ; пер. з рос. І. Андрусяка, А. Нечаєвськго, Д. Нечаєвської. – К. : Час майстрів, 2019. – 136 с. : іл. – (Рекомендуємо прочитати)

Примірники: всього:1 – Абонемент

У цій книжці на тебе чекають пригоди звичайнісіньких хлопців. Таких самих, як ті, що живуть із тобою у сусідстві, наприклад он у тому будинку, що видно з вікна твоєї кімнати. А може, ще ближче — просто у твоєму під’їзді. Це хлопчаки, що цінують дружбу й знають, як важко буває без друга. Вони бешкетні, допитливі й уміють знайти на свою голову найрізноманітніші пригоди. Долі в них різні, а історія одна: війна. Саме вона ввірвалася в їхнє щасливе дитинство непроханим гостем. Змусила поїхати з рідних місць. Та, попри це, наші герої не втрачають ні віри, ні сили духу й залишаються тими самими бешкетниками, витівки яких розсмішать тебе у будь-яку, навіть найскрутнішу хвилину.

Норт, Алекс.

Шепотун : роман / А. Норт ; пер. з англ. Ю. Підгорної. – К. : Форс Україна, 2020. – 368 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Тихе провінційне містечко сколихнула моторошна звістка. Жахіття двадцятирічної давнини повернулося. Невловимий маніяк-імітатор викрадає і вбиває малих хлопчиків. Із вуст у вуста діти переказують вірш-жахастик про Шепотуна, від якого кров холоне в жилах батьків. Чия дитина стане наступною? Хто зупинить невловимого злодія? Загадкова й моторошна історія у книзі Алекса Норта «Шепотун».

О’Коннелл, Марк.

Искусственный интеллект и будущее человечества : научно-популярная литература / М. О’Коннелл ; пер. с анг. М. Кудрявцева. – К. : Форс Україна, 2020. – 272 с. – (Top Business Awards)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Книга о том, как биохакеры, трансгуманисты, ученные и миллиардеры пытаются решить проблему смерти с помощью технологий и искусственного интеллекта. Вы узнаете, насколько мы близки к возможности существовать вечно в виде кода, почему Илон Маск считает искусственный интеллект “величайшей экзистенциальной угрозой”, какие апгрейды доступны нам уже сейчас, и как искусственный интеллект поможет исполнить самую заветную мечту человечества – бессмертие.

Олдертон, Долли.

Все, что я знаю о любви. Как пережить самые важные годы и не чокнуться : [роман] / Д. Олдертон ; пер. з англ. Я. Мишкіна, А. Струкова. – К. : Форс Україна, 2020. – 240 с. – (GirlUp. Книги, разбивающие стереотипы)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Британська журналістка і продюсер Доллі Олдертон описує досвід всіх своїх побачень і неймовірно смішно розповідає все, що знає про любов. Іронічні розділи цієї книги доповнено списками покупок, які стануть вашими must-have, історіями про зустрічі зі знаменитостями і рецептами на всі випадки життя (омлет після першого сексу і etc.). Абсолютний бестселер британського Amazon і автобіографія року за версією National Book Award. «Нова Бріджит Джонс» від нон-фікшн! Вкрай смішна і практична книга про кохання і побачення від топової британської журналістки і продюсера Доллі Олдертон, яка співпрацювала з такими виданнями, як GQ, Marie Claire, Grazia. Шортлист в номінації «Книга Року» премії «Waterstones» і топ-5 в списку бестселерів The Sunday Time. Вікові обмеження: 18+

Палаш, Марцін.

Ельф всемогутній : [повість] : для діт. серед. шк. віку / М. Палаш ; худож. К. Колодзей ; пер. з пол. І. Тучапської. – Х. : ВД “ШКОЛА”, 2019. – 176 с. – (Кудлаті історії)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Ельф, собака з притулку, під час канікул виїхав зі своєю новою сім’єю на море. Але от халепа! У перший же день виявилося, що хтось вкрав пансіонат для відпочинку, а в іншому живе якесь підозріле суспільство, до того ж хтось пограбував місцевий Музей бурштину! На щастя, Ельф і приручені їм люди люблять кримінальні загадки, тому відразу розпочали слідство, яке вилилося в захоплюючу і небезпечну пригоду.

Палаш, Марцін.

Ельфе, де ти? : [повість] : для діт. серед. шк. віку / М. Палаш ; худож. К. Колодзей ; пер. з пол. І. Тучапської. – Х. : ВД “ШКОЛА”, 2019. – 160 с. – (Кудлаті історії)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Тільки-но Ельф, песик з притулку, знайшов собі нову домівку, як… загубився. Сам-один у великому лісі, далеко від своїх людей і затишної лежанки, він потрапляє в ще більшу халепу — злі люди кидають його до тісної клітки. Та Великий і Молодий, нові господарі Ельфа, точніше його нова сім’я, не сидять склавши руки і виходять на слід улюбленця. Заразом вони допомагають поліції у розслідуванні, Молодий знайомиться з дівчиною, а Великий знаходить нових друзів з антитерористичної бригади.

Палаш, Марцін.

Ключик до Ельфа : [повість] : для діт. серед. шк. віку / М. Палаш ; худож. К. Колодзей ; пер. з пол. І. Тучапської. – Х. : ВД “ШКОЛА”, 2019. – 160 с. – (Кудлаті історії)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Кожен, хто коли-небудь мав собаку, знає, що це — найпростіший шлях до великої любові. Одного дня головний герой книжки вирішує взяти песика з притулку, і його життя змінюється. Адже це не простий собака, а ЕЛьФ, від англійського Extraordinary Life Form, тобто Дуже Незвичайна Форма Життя. Тож іще не відомо, хто кого приручить, а до того ж розв’яже проблеми з капосною сусідкою та допоможе поліцейським вистежити злодія…

Патрикаракос, Дейвид.

Війна у 140 знаках. Як соціальні медіа змінюють військовий конфлікт ХХІ століття : наук.-популяр. вид. / Д. Патрикаракос ; пер. з англ. І. Рудько. – K. : Yakaboo Publishing, 2019. – 352 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Навесні 2014 року британський журналіст Дейвид Патрикаракос потрапив на війну нового типу у місці, де світ конфліктів старого типу остаточно поступився новому світові: в Україні. Саме тут він зрозумів, що природа конфліктів змінилася: як пише автор, можливо, важливішою є перемога у війні слів та наративів, аніж те, хто має найпотужнішу зброю, кордони між політикою та війною ніколи не були такими розмитими, а політика — такою нестабільною. Патрикаракос здолав тисячі кілометрів трьох континентів, щоб описати, як Homo digitalis по-новому визначає конфлікт нашої епохи. Він пише про війну Ізраїлю 2014 року проти ХАМАСу, архетипову асиметричну війну ХХІ століття, яка штовхає державу у протистояння з недержавним суб’єктом, про російсько-українську війну, про те, як Ісламська держава використовує соціальні медіа для радикалізації та вербування. Так ця книжка стала “інтимним і детальним портретом війни ХХІ століття, а також людей і технологій, які її видозмінюють”. “Працюючи в конфліктних зонах Східної Європи та Близького Сходу, Дейвид Патрикаракос у своїх репортажах не обмежується описами місць, які відвідує, людей, з якими зустрічається, і ситуацій, з якими стикається у пошуках зв’язків, що окреслюють новітню форму війни. Допитливо, вдумливо, чудово написана книжка, для кожного з нас. Хочемо цього чи ні, але всі ми вже у кібер-траншеях нової глобальної війни, тож мусимо навчитися воювати і жити в створеному цією війною світі”. — Сергій Плохій, історик, професор Гарвардського університету, директор Українського наукового інституту Гарвардського університету “Попри те, як насправді розгортаються обставини на місцях, армія оперативників ХХІ століття постала для формування та маніпулювання громадським сприйняттям конфліктів. У надзвичайно важливій і своєчасній подорожі автор Дейвид Патрикаракос досліджує наш світ і риторично запитує: “Якщо бомба розірвалася десь у селищі і ніхто цього не затвітив, то чи дійсно це сталося?”. “Війна у 140 знаках” наповнена інсайтами журналістських років, Дейвид вміло простежує переплетення інформації та бойових дій, а також те, що цей перетин означає для майбутнього нашого світу”. — Марк Ґудмен, автор бестселера New York Times «Злочини майбутнього»

Пелевин, Виктор.

Тайные виды на гору Фудзи : [роман] / В. Пелевин. – К. : Форс Україна, 2019. – 416 с. – (Единственный и неповторимый. Виктор Пелевин)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Готовы ли вы ощутить реальность так, как переживали ее аскеты и маги древней Индии две с половиной тысячи лет назад? И если да, хватит ли у вас на это денег? Стартап “Fuji experiences” действует не в Силиконовой долине, а в российских реалиях, где требования к новому бизнесу гораздо жестче. Люди, способные профинансировать новый проект, наперечет… Но эта книга – не только о проблемах российских стартапов. Это о долгом и мучительно трудном возвращении российских олигархов домой. А еще – берущая за сердце история подлинного женского успеха. Впервые в мировой литературе раскрываются эзотерические тайны мезоамериканского феминизма с подробным описанием его энергетических практик. Речь также идет о некоторых интересных аспектах классической буддийской медитации. Герои книги – наши динамичные современники: социально ответственные бизнесмены, алхимические трансгендеры, одинокие усталые люди, из которых капитализм высасывает последнюю кровь, стартаперы-авантюристы из Сколково, буддийские монахи-медитаторы, черные лесбиянки. В ком-то читатель, возможно, узнает и себя…

Перес-Реверте, Артуро.

Єва : роман / А. Перес-Реверте ; пер. з ісп. І. Шевченко. – Х. : Фабула, 2019. – 400 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

«Єва» — друга книжка шпигунської трилогії популярного іспанського письменника Артуро Переса-Реверте. В центрі сюжету знов відчайдушний та безчесний агент Фалько, який працює на іспанського диктатора Франко. Завдання головного героя — добути золото із запасників республіканського уряду. Проте за золотом полює і радянська шпигунка Єва. Ніхто з них не збирається поступатися здобиччю, а взаємний непереборний потяг додає цьому протистоянню особливої гостроти.

Платонов, Андрій.

Річка Потудань : повість / А. Платонов ; пер. з рос. О. Пономарів ; іл. Г. Зіньківський. – K. : Nebo BookLab Published , 2017. – 100 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

“Річка Потудань” – повість Андрія Платонова, написана у 1936 році. Червоноармієць Микита Фірсов, молодий чоловік з неяскравим, начебто постійно засмученим обличчям, повертається з громадянської війни додому, до маловідомого повітового містечка. Микита добре пам’ятає Любу, дівчинку, що жила неподалік у дерев’яному будинку із зеленими віконницями. Вона постійно читала книжки, не звертаючи уваги на сторонніх… Про любов та вічне щастя, що сховане в іншій одній людині, єдино необхідній для твого життя.

Плеєль, Агнета.

Зима в Стокгольмі : [роман] / А. Плеєль ; пер. зі швед. С. Волковецької. – Чернівці : Книги – ХХІ, 2019. – 160 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

«Зима в Стокгольмі» нагадує щоденникові нотатки: жінка переживає крах свого шлюбу й занурюється в роман із чоловіком, який несподівано з’являється в її житті через одинадцять років після випадкової проведеної разом ночі в чужому місті. Тонкий психологізм та ерудованість оповідачки створюють особливу атмосферу розповіді, в якій майстерно поєднуються невдаване препарування пристрасті, досвід розчарувань, спогади про дитинство, про складний шлюб батьків, пасажі про літературу та мистецтво, пізнавання себе і спроби збагнути значення тривожних снів. Це книжка, сповнена відвертості й чуттєвості жінки, яка пише і стверджує: «Життя — це вправа на уважність».

Познанскі, Урсула.

Ереб : трилер : підліткам / У. Познанскі ; пер. з нім. Н. Сняданко. – Л. : Астролябія, 2019. – 512 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Спершу Ніка дивує раптова зміна поведінки і таємничість деяких його однокласників, але нарешті він і сам опиняється в просторі загадкової комп’ютерної гри «Ереб». Бо ж завдання і квести не просто стають дедалі складніші — деякі, безглузді на перший погляд, треба виконувати в реальному лондонському житті, а за вправність «Ереб» здійснює навіть невисловлені Нікові бажання, він знає його друзів, його симпатії і навіть страхи. Але якщо програєш, то остаточно — повернення в гру немає. То чи можна заради гри переступити власне сумління, втратити друзів? Де межа між віртуальним світом і реальним? Що стоїть за «Еребом»: містика чи не знана досі технологія? На ці запитання читач знайде відповідь разом з шістнадцятирічним Ніком Данмором.

Поттер, Беатрікс.

Кролик Петрик та інші історії : повне зібрання казок : Від 3 до 5 років, Від 6 до 8 років / Б. Поттер ; пер. з англ. О. О’Лір. – Л. : Астролябія, 2019. – 352 с. : іл.

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Кролик Петрик, його двоюрідний братик Веня Вухань, білченя Горішок, жабун Ярема Рибалка, качка-калюжниця Джемка… Ці та інші персонажі казок Беатрікс Поттер (1866–1943), англійської дитячої письменниці й малярки, вже давно стали улюбленими книжковими героями маленьких британців, а також дітей усього світу. Рідкісна спостережливість і багата уява авторки дали їй змогу створити напрочуд вдало стилізовані й зворушливо олюднені óбрази звірят. Її маленькі герої не завжди слухаються старших, часто-густо встрявають у різні халепи — і все-таки щасливо з них виплутуються, часом вирушають у мандри і, безперечно, мудрішають, — а деякі, переходячи з казки в казку, навіть дорослішають на наших очах і створюють власні родини. Зібрані в цьому виданні 23 прижиттєво опубліковані книжечки Беатрікс Поттер в українському перекладі — довгоочікувана перша зустріч українських дітей з творчістю видатної англійки.

У 1901 році після того, як книга була відкинута шістьма виданнями, Беатрікс вирішила самостійно видати історію про кролика. Побачивши копію цієї книги, видавець Фредерік Уорн зацікавився їй і вирішив видати Кролика Пітера. Книга справила великий фурор і протягом року їм довелося видати ще шість тиражів, щоб задовольнити попит. У 1903 році герой Кролик Пітер був запатентований і випущений в якості м’якої іграшки. Цей успіх ознаменував початок довічних відносин між Беатрікс Поттер і видавництвом Фредеріка Уорна.

Прегл Кобе, Татьяна.

Фріда і дракон Артур Гай у Франції : [повість] : Від 6 до 8 років, Від 9 до 12 років / Т. Прегл Кобе ; іл. Т. обрайц ; пер. з англ. Д. Мунько. – K. : Nebo BookLab Published , 2017. – 80 с. : іл.

Примірники: всього:1 – Читальний зал

«Фріда і дракон Артур Гай у Франції» Татьяни Прегл Кобе – це чудовий виклад різних історичних фактів у художній формі для діток віком від 6 років. Така собі художньо оформлена енциклопедія-путівник Францією. Маленька Фріда подорожує на спині дракона на ім’я Артур Гай разом з вірними друзями – пацючком Монікою та кроличкою Зої. Вони дуже обізнані в історії Франції, визначних пам’ятках, гастрономічних нюансах, тому доповнюють розповіді один одного наввипередки. Ця весела компанія розкаже нам про Жоржа Помпіду та Александра Ейфеля, Марію Склодовську-Кюрі та Наполеона Бонапарта, про Пон-дю-Гар та Мезон Карре, про Мон-сен-Мішель та Каркассон, про Дюшана та Моне, про видатних літераторів. Легкий бриз в Канні, невимушений аромат лаванди у Провансі, снігові замети Монблану, голос Едіт Піаф і, навіть, запашна хрустка скоринка багету та присмак французького сиру… Все поєднується у неймовірний букет приємних вражень та споминів про Францію. Тому сміливо можна стверджувати, що це найдушевніший дитячий путівник.

Пулман, Філіп.

Рубін в імлі : роман : для підлітків / ф. Пулман ; пер. з англ. Дж. Гнатів ; іл. М. Александров. – K. : Nebo BookLab Published , 2018. – 324 с. – (Таємниця Саллі Локгарт)

Примірники: всього:1 – Абонемент

“Рубін в імлі” — перша частина тетралогії «Таємниця Саллі Локгарт» відомого на весь світ англійського письменника Філіпа Пулмана про дівчину, яка не схожа на жодну іншу представницю своєї епохи. Симпатична і безстрашна, вправна і готова до дій Саллі Локгарт у туманному Лондоні лишається одна після втрати батька. І їй загрожує небезпека… Яку таємницю доведеться розкрити Саллі, що таке «Сім Благословень» і як врятуватися шістнадцятирічній леді в цій захопливій пригоді?

Пулман, Філіп.

Тінь на півночі : роман : для підлітків / ф. Пулман ; пер. з англ. М. Байдюк ; іл. М. Александров. – K. : Nebo BookLab Published , 2019. – 384 с. – (Таємниця Саллі Локгарт)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Проходить кілька років після захопливих подій першої частини тетралогії — «Рубін в імлі». Саллі Локгарт відкриває власний офіс і стає консультанткою з фінансових питань. Після того, як одна з її клієнток втрачає свої заощадження в результаті фінансових махінацій, Саллі та її друзів затягує в павутину таємничих убивств і переслідувань. Їм доведеться розплутати не одну загадку і зрозуміти, що спільного між спіритичними сеансами, шотландським ілюзіоністом, загадковим вбивством і заводом «Полярна зірка», яким володіє Аксель Беллман…

Пулман, Філіп.

Чарівна дикунка : роман : підліткам / ф. Пулман ; пер. з англ. М. Байдюк ; іл. І. Сергеєв. – K. : Nebo BookLab Published , 2019. – 480 с

Примірники: всього:1 – Абонемент

Одинадцятирічний Малкольм Полстед з околиць Оксфорда, який допомагав батькам у шинку і любив плавати по Темзі в каное, й не думав, що навколо нього розгорнуться таємничі події. Все почалося зі знайденої записки, де йшлося про речовину з назвою Пил. А далі в його житті з’явилися докторка Релф, лорд Азріель, Корам ван Тексель і — головне — маленька дівчинка Ліра, яку переховують у монастирі. Прагнучи врятувати її від повені та переслідувань, хлопчик і його приятелька Еліс вирушають у сповнену пригод і небезпек подорож…

Радевич-Винницький, Ярослав.

Історія української мови: іноетнічні персоналії : наук.-популяр. вид. / Я. Радевич-Винницький. – Л. : Апріорі, 2020. – 260 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Книга містить нариси життя і діяльності видатних особистостей неукраїн­ського походження, які позитивно впли­нули на визнання, утвердження і розвиток української мови та її літературної форми. Видання адресоване широкому колу читачів, які цікавляться історичним шляхом української мови

Ририх, Катажина.

Лопушане поле : повість-казка : для мол. та серед. шк. віку / К. Ририх ; худож. Г. Рігаль ; пер. з пол. Б. Антоняк. – Л. : Урбіно, 2019. – 128 с. : іл.

Примірники: всього:1 – Абонемент

Дітлахи зі звичайного подвірʼя чи не щодня стають свідками незвичайних подій! Та хіба може бути інакше, якщо в сусідньому будиночку живе Чарівниця, у якої, звісно, є чорний кіт, а в гості приходить таємничий д-р А. Кула, гонихмарник Тимофій і пані Дора, яка багато років безуспішно подає заяву до Товариства Чарівниць, але їй постійно відмовляють (не годиться майбутній чарівниці віддавати перевагу пилососові над мітлою!). Щодня тут стаються дива: хтось перетворюється на жабу, кіт грає на акордеоні й примушує гойдалку шалено витанцьовувати, у шкарпетці росте космічна чорна діра, дітей скрізь супроводжує химерна Цифра, а над подвірʼям спалахує нова зірка… Ну хіба можна життя в будинку край Лопушаного Поля проміняти на життя в «Елітному», — дуже дорогому, але такому нудному й передбачуваному житловому комплексі?

Роздобудько, Ірен.

Шості двері : роман / І. Роздобудько. – 3-э вид. – К. : Нора-Друк, 2020. – 192 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

У ранньому дитинстві вона намалювала на стіні двері й несподівано… увійшла в них. Відтоді життя багато разів намагалося зламати її: сповнена трагедійними подіями юність, загибель кращого друга, невдалий шлюб, зрада подруги, врешті – кар’єра і гроші, які не стали для неї ознакою успіху. В найскладніші миті життя вона малювала на стіні двері й проживала ще одне коло реальності, яка не відступає від нас навіть у снах…

Роньшин, Валерий.

Про Вовку Морковкина и Машку Промокашкину: Необыкновенные истории про обыкновенных мальчика и девочку : [весёлые рассказы] : От 6 до 8 лет, От 9 до 12 лет / В. Роньшин ; худод. Н. Чернішева. – К. : Время мастеров, 2018. – 80 с. : іл. – (Рекомендуем прочитать)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Валерий Роньшин написал прекрасную книгу, которая иллюстрирует мир детских фантазий, с его неуемной верой в чудеса и волшебство происходящие вокруг ежедневно. Главные герои этой книги мальчик Вовка и девочка Машка. Вовка совершенно не обладает чувством юмора и не понимает шуток окружающих, зато он умеет мечтать, как никто другой. Именно поэтому с ним часто случаются всякие приключения. Машка подруга Вовки, самая обыкновенная девочка, но почему-то в ее жизни тоже постоянно происходят необычные приключения. Что же такого с ними происходит? От посещения маленьких инопланетян до отправки на другой континент. От создания черной дыры до мощного энергетического поля. В общем, вместе и по отдельности эти дети умеют попадать в удивительные, невероятные и чудесные приключения, о которых другие могут только мечтать. Книга наполнена безграничной детской фантазией, юмором и прекрасно дополнена волшебными иллюстрациями Натальи Чернышевой. “Про Вовку Морковкина и Машку Промокашкину” – веселая книга, в которой рассказываются о необычных приключениях мальчика и девочки, обладающих неисчерпаемой детской фантазией и верой в чудеса, поднимет настроение любому читателю. Вместе с юмором, автор вложил в текст важные, пусть и повседневные вещи, которые в ненавязчивой форме знакомят детей со знаниями о том, как важно беречь природу, не обижать людей вокруг и многое другое.

Савченко, Олександр.

Антиукраїнець, або Воля до боротьби, поразки чи зради : популяр. вид. / О. Савченко. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. – 192 с. – (Доросла серія)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Книга відомого вченого, економіста, громадського діяча, проф. Олександра Савченка присвячена вирішенню найсклад­ніших соціально-економічних проблем України та українців. По-новому трактуючи ключoві моменти історії України, aвтор доходить висновку, що тисячолітня еволюція україн­ського суспільства створила не лише українських героїв, a й їхніх антиподів, антиукраїнців, до яких О. Савченко відносить «малоросів», «хохлів», прихильників Московсько-­православної цивілізації, а також корупційну українську еліту. Автор надає конкретні рекомендації українцям, як зробити Україну успішною, а себе — заможними. Книга стане у пригоді мислячим громадянам, і не лише їм: адже зараз Україна займає центральне місце в поки що гібридній війні цивілізацій. Успіх України має заспокоїти Росію — вкрай агресивну державу, — причому для її ж користі. Поразка України може відродити Імперію Зла, проти якої діяльність ІДІЛ здаватиметься дитячою забавкою.

Сапожніков, Леонід.

Дмитрик у Країні Синіх Троянд : [казкова пригод. повість] : Від 6 до 8 років, Від 9 до 12 років / Л. Сапожніков ; авториз. пер. з рос. Л. Вировець ; іл. К. Скоморохової. – К. : Час майстрів, 2018. – 188 с. : іл. – (Рекомендуємо прочитати)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Дмитрик Метелко з новими друзями — капітаном Медіаном та роботом Кібриком — вирушає на жвачковозі «Карась» до країни Дивувандії, повної чудес і чарів. Чого вартий самий лише тамтешній Кролик, що об’їдає слова, або Бажальний Трамвай, який приїжджає до іменинників і здійснює їхні бажання! У Дивувандії є місто працелюбів і Королівство ледарів, яким править Байдик Лежень. Він прагне поневолити працелюбів, а Дмитрик намагається цьому завадити, але спочатку сам потрапляє в полон до ледарських піратів… На Дмитрика Метелка і його друзів чекає безліч пригод — веселих, небезпечних, а часом і страшних. Але дивувандська Бабуся Грибуся, що живе на Дереві Добрих Справ, завжди допоможе нашим героям у скрутну хвилину.

Сенік, Євгенія.

Будинок із сірників, узятих із різних коробок : роман / Є. Сенік ; іл. С. Костишин. – Чернівці : Книги – ХХІ, 2019. – 352 с. : іл.

Примірники: всього:1 – Абонемент

Уособленням «бездомності» у новому романі Євгенії Сенік є персонажі, життєві історії та портрети яких базуються на реальних подіях, проте розглядаються крізь призму художнього твору. Кожен із героїв з різних причин втратив або добровільно покинув колишнє місце у суспільстві та опинився у швейцарській спільноті для безпритульних. Візуальну частину проекту втілив художник-ілюстратор Сергій Костишин. Він проілюстрував роман малюнками у стилі коміксів, створивши у такий спосіб додатковий інтерактивний рівень видання.

Слабошпицький, Михайло.

Рися, що жила на дереві : казки та оповідання : для мол. шк. віку / М. Слабошпицький ; худож. О. Мушкетик. – К. : Ярославів Вал, 2019. – 120 с. : іл. – (Бедрик)

Примірники: всього:1 – Абонемент.

Оповідання та казки для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Чи ви знаєте, що найкраще в світі? У цій книжці вам розкажуть, що ж найкраще в світі. Чи є у вас друзі серед собак, котів, лелек, бджіл та дерев? У цій книжці ви зустрінете найрозумніших папуг, найдопитливіше рибеня, найхоробрішого зайчика та бджіл, які розуміють хлопчикові накази… Та ще – ті таємниці, котрі живуть довкола нас…

Соболь, Катерина.

Дар вогню : роман : для діт. серед. шк. віку / К. Соболь ; пер. з рос. О. Ушкалової, Н. Косенко ; іл. О. Закис. – Х. : ВД “ШКОЛА”, 2017. – 400 с. – (Дарителі)

Примірники: всього:1 – Абонемент

В одному чарівному королівстві, окрім звичайних людей, мешкають дивовижні істоти: дереволюди скриплери, моторошна нічна сторожа, прекрасна крижана королева, лісовий блукалець Благеньке Пальтечко, могутній чарівник Барс та ще чимало чарівного люду. І кожен мешканець того краю колись мав певний дар, отриманий від Серця чарів. Та ось Серце зникло, а з ним щезли й дари… Відтоді спливло триста років, і зненацька історія, що на той час перетворилася на казку, ожила. І перед юнаком Генрі, що має дар вогню, постає нелегке завдання: здолати підступне Зло, знайти Серце чарів та повернути людям дари.

Сортланн, Бйорн.

Таємниця Венеції : арт-детектив : підліт. / Б. Сортланн ; іл. Т. Бредесен ; пер. з норв. В. Рудич. – K. : Nebo BookLab Published , 2017. – 120 с. : іл. – (Арт-детектив: Злочини у світі мистецтва)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Арт-детектив «Таємниця Венеції» норвезького письменника Бйорна Сортланна про те, як сімейна подорож може стати захопливою мандрівкою та дасть змогу не лише відчути місто мрій, пройти з одинадцятирічним Девідом по площі Святого Марка, зупинитись під Мостом зітхань чи зайти до венеційського Макдональдсу… «Серед сміху я відчув пронизливий погляд у спину»… Те моторошне відчуття, коли за тобою постійно стежить пара пронизливих очей… І ще одна дуже підозріла пара — він і вона. Що задумали ці люди? І чому так мучать дивні сни у найкращому місті, в якому довелось побувати Девіду? Питання — відповіді. Пригоди — Венеція. Пікассо. І до чого тут великий художник, до речі?

Сортланн, Бйорн.

Таємниця Луксора : арт-детектив : підліт. / Б. Сортланн ; іл. Т. Бредесен ; пер. з норв. О. Біла. – K. : Nebo BookLab Published , 2017. – 136 с. : іл. – (Арт-детектив: Злочини у світі мистецтва)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Девід із сім’єю цього разу подорожують до Єгипту. Історія «Таємниця Луксора» від норвезького письменника Бйорна Сортланна у жанрі арт-детективу дасть змогу познайомитись з Каїром, побувати біля величезних пірамід і відчути романтику арабської країни поза історичними пам’ятками. Чого варті скарби давньої цивілізації? Як мінімум, смертельного ризику. Але ризику заради життя, і заради мистецтва.

Сортланн, Бйорн.

Таємниця Нью-Йорка : арт-детектив : підліт. / Б. Сортланн ; іл. Т. Бредесен ; пер. з норв. В. Рудич. – K. : Nebo BookLab Published , 2019. – 136 с. : іл. – (Арт-детектив: Злочини у світі мистецтва)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

“Таємниця Нью-Йорка” – четверта книга в серії “арт-детектив” від норвезького письменника Бйорна Сортланна. Цього разу сім’я Бергвіків подорожує до Америки. Разом з героями ви відвідаєте оглядовий майданчик Емпайр-стейт-білдинг, побачите Мангеттен та П’яту авеню, Рокфеллерський центр… Але чим обернеться звичайна прогулянка до Музею сучасного мистецтва? Мистецтво – оригінали – підробки. Пригода, що перетвориться на смертельний ризик. Але ризик заради життя, і заради мистецтва. Та чи може витвір мистецтва вартувати більше, ніж людське життя? Будьте пильні із кіно та шедеврами Ван Гога! Крадіжка століття – це не жарт!

Сортланн, Бйорн.

Тайна Лондона : арт-детектив : подрост. / Б. Сортланн ; ил. Т. Бредесен ; пер. с норв. О. Била. – K. : Nebo BookLab Published , 2017. – 160 с. : ил. – (Арт-детектив: Преступления в мире искусства)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Захватывающая история в жанре арт-детектива про путешествие Дэвида и его семьи от норвежского писателя Бйорна Сортланна. «Тайна Лондона» не только проведет вас по знакомым адресам от Бейкер-стрит до известных миру Вестминстерского аббатства и Биг Бена, но и откроет вам Тейт Модерн. Искусство — современное искусство. Оригиналы — подделки. Приключение, которое безусловно могло произойти именно в городе Шерлока Холмса. Если вы устали от жизни — вам пора в Лондон. ­Почему? Ответ — под обложкой!

Стівенс, Робін.

Аж ніяк не жіноче вбивство : роман : підліт. / Р. Стівенс ; пер. з англ. О. Балера. – K. : Nebo BookLab Published , 2019. – 304 с. – (Детективне товариство Веллс і Вонг)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Новий навчальний рік – завжди цікава пригода, але Дейзі Веллс і Гейзел Вонг він виявився вкрай захопливим. Їхньому Детективному товариству випав шанс розслідувати містичне вбивство вчительки міс Белл й розкрити ще одну таємницю школи “Дипдин”. А це, на хвилинку, справжній успіх, якщо брати до уваги той факт, що минулого року товариство мало лише одну справу – про Зникнення Стрічки Лавінії. Восьмикласниці Веллс і Вонг крок за кроком занурюються в розслідування, аби викрити злочин швидше, ніж поліція. Чи знайдуть вони вбивцю?

Стрикс, Макс.

Утерянный талант : роман / М. Стрикс. – К. : Гамазин, 2019. – 560 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Размеренную жизнь Единства Вечных нарушило невиданное доселе потрясение. Цивилизацию разумных существ, которые уже успели позабыть о войнах и убийствах, атаковал Враг. В стремлении овладеть ресурсами противника он захватывает одну за другой планеты с неготовыми к обороне жителями. Неужто цивилизации вечных пришел конец? Из отдаленной провинции прибывает межгалактический транспортник с последней надеждой Единства на борту — девочкой-подростком. Рожденная уже на войне, на захваченной Врагом планете, она готова сразиться с противником. Лишь бы только звезды ей помогли. И свои — научившись — не стреляли в спину.

Суссо, Ева.

Усі запитують чому : короткі оповід. філософські : підліт. / Е. Суссо ; іл. А. Хьогдунг ; пер. зі швед. Ю. Юрчук. – К. : Видавництво, 2018. – 16 с. : іл.

Примірники: всього:1 – Абонемент

«Усі запитують чому» — це спроба відповісти на численні дитячі екзистенційні питання вустами провідних світових мислителів. Згадайте себе в дитинстві. Якими допитливими ми були у віці 5–8 років! Ми переймалися безліччю питань, раз у раз звертаючись до дорослих із тисячами «чому». Але, будьмо щирими, чи на багато з них ми отримували відповіді? Чому люди помирають? Хто визначає моє майбутнє? Чи люди однаково цінні? Вводячи такі питання в ширший контекст, авторки розглядають їх у філософській перспективі — як у тексті, так і в ілюстраціях. А позаяк думати про вічне властиво не лише дітям, книжка може супроводжувати в міркуваннях читацтво будь-якого віку. Філософи в книжці постають не в тих образах, які ми звикли уявляти. Вони мають людські обличчя й тіла різних тварин. Анна Хьоґлунд каже: «Я зробила всіх філософів тваринами — все одно вони мертві».

Таннер, Ліан.

Музей крадіїв : роман : підліт. / Л. Таннер ; пер. з англ. Ю. Вітяк. – K. : Nebo BookLab Published , 2019. – 304 с. – (Хранителі)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Ласкаво просимо в тиранічне місто Джевел – тут за дітьми доглядають Благословенні Охоронці, а сміливість вважається злочином. Голді Рот живе в Джевелі все своє життя. Як і всі діти, вона носить срібні ланцюги і не може вийти на вулицю без кайданів до Дня Розділу. Але одного разу все зміниться. Коли День Розділу раптово скасовують, нетерпляча Голді набирається сміливості і тікає з міста. Вона ризикує не тільки своїм життям, а й життям тих, хто їй дуже дорогий. У цьому хаосі вона потрапляє в таємничий Музей Данта, де зустрічає хлопчика Тоудспіта і виявляє страшні таємниці… “Музей злодіїв” – захоплива історія про долю і небезпеку, про одну сміливу дівчинку, якій ніколи не дозволяли дорослішати. До цього моменту.

Терні, Саймон.

Калігула : роман / С. Терні ; пер. з англ. О. Чупа. – Х. : Фабула, 2019. – 448 с. – (Бестселер)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Роман Саймона Терні — чи не найкращого з сучасних історичних романістів Англії — це глибоке занурення в римську історію, у ті часи, коли юнак на ім’я Гай Германік випадково опинився спадкоємцем імператорського титулу і в лічені місяці був змушений перетворитися на обережного й розважливого політика, який ставив перед собою високу мету: привести Рим, очищений від тиранії, до «золотої доби». Натомість його чекали незліченні зради і змови, спротив знаті, втрата політичних союзників, безумство, жага помсти, а наостанок — жорстока смерть і наклепи істориків, які ославили Калігулу тираном-кровопивцею. Психологічно точна й майже сучасна історія, від якої неможливо відірватися до останнього рядка.

Тодд, Анна.

После : роман / А. Тодд ; пер. с англ. М. Белякова, Е. Златогорского. – К. : Форс Україна, 2020. – 544 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Тесса – образцовая студентка и послушная дочь. Хардин – бунтарь с непростым прошлым, бабник. Между ними вспыхнула не искра, а фейерверк чувств. Тесса не такая уж и скромная, а Хардин – не такой уж и эгоист. История любви и ненависти, страсти и боли. В 2019 году по книге сняли одноименный фильм и уже работают над продолжением.

Тужиков, Андрій.

Ще одна цегла в стіні : [повість] : для серед. та ст. шк. віку / А. Тужиков ; іл. Н. Сойко. – Чернівці : Чорні вівці, 2016. – 110 с. : іл.

Примірники: всього:1 – Абонемент

Троє підлітків входять до нового періоду життя, де панують правила й закони, створені не надто розумними та зовсім не креативними дорослими. Це історія не про те, як вони побороли цю систему. Це розповідь про те, як вони шукали серед прямокутних, наче цеглини, голів однолітків, відшліфованих телебаченням та школою, самих себе, свої перші кохання та приховані таланти.

Фін-Олей, Генріх.

Дивовижні пригоди неповторної, надзвичайно вражаючої та безмежно чарівної Мауліни Шмітт. Моє зруйноване королівство : повість : підліт. / Г. Фін-Олей ; іл. Р. Флігенрінг ; пер. з нім. М. Криховецька. – K. : Nebo BookLab Published , 2019. – 168 с. : іл.

Примірники: всього:1 – Абонемент

Життя — велетенський млинець. Разок солоденький, разок солоненький! Мауляндія — справжній рай: чагарники й бутони розпускаються, бджоли гудуть, сонечко смалить, котики граються, муркотять і ловлять комах прямо у польоті… І це було колись. Тоді як винуватець усієї цієї історії скоїв найбільшу помилку у своєму житті, про яку ще не раз пошкодує. Чому мама і Той чоловік розійшлися? Мама відповідає, що вони перестали розуміти одне одного. Бла-бла-бла! Мене це просто дратує. Тож доведеться усе взяти в свої руки і вигадати справжній план. План повернення Мауляндії!

Хеберт, Марі-Франсін.

Загадка животика пані Лубіду : [оповід.] : Від 3 до 5 років, Від 6 до 8 років / М. -Ф. Хеберт ; іл. Г. Перро ; пер. з фр. О. Бережний. – K. : Nebo BookLab Published , 2019. – 32 с. : іл.

Примірники: всього:1 – Абонемент

Хто ховається в животику пані Лубіду? Всіх турбує це питання. Маленька пташка, хатній кіт, усі домашні та навіть м’яч припускають щось своє. Комічна та ніжна історія від Марі-Франсін Хеберт із дивовижними малюнками Гійома Перро про очікування малюка не лишить байдужим жодну родину і допоможе підготуватись до найважливішої події!

Хокінг, Стівен.

Короткі відповіді на великі питання : наук.-популір. вид. : підліт. / С. Хокінг ; пер. з англ. М. Климчук. – Х. : Вівсянка, 2019. – 223 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Стівен Хокінг – найвідоміший науковець з часів Альберта Ейнштейна. Легендарний астрофізик усе життя боровся з важкою хворобою, яка прикувала його до інвалідного візка, але не втратив оптимізму, почуття гумору і віри. Науковці, бізнесмени, політики і прості читачі постійно ставили Стівену Хокінгу “великі питання”. У нього зібрався чималий архів відповідей на них у формі виступів, статей, інтерв’ю. Виникла ідея видати їх книжкою, але сам Стівен уже не встиг її побачити. Завершити роботу над цим виданням допомогли його рідні і колеги.

Хьоглунд, Анна.

Про це говорять лише з кроликами : [розповіідь] : підліт. / А. Хьоглунд ; пер. зі швед. Ю. Юрчук. – К. : Видавництво, 2017. – 56 с. : іл.

Примірники: всього:1 – Абонемент

У книзі «Про це говорять лише з кроликами» авторка досліджує думки і життя високочутливої дитини, яка зображена в образі кролика, але виховується в типовій людській родині. Арт-бук досконало поєднує колажі, фотографії та живопис і допомагає читачеві зрозуміти кролика: як це «бути іншими», але водночас тяжіти до більшої соціалізації. Головний герой – тринадцятирічний кролик, народжений людьми і самотній в своїй інакшості. Він не відчуває себе потрібним суспільству, і всі намагання порозумітися з людьми нариваються на невдачу. Починає говорити, а слова застрягають в горлі, думки не належать йому, в дзеркалі – відображення іншого. «Іноді, коли я з іншими, я почуваюся наче перевдягненим у когось іншого. У когось, хто очевидно схожий на мене, але сам я стою десь ізбоку.» Мама намагається допомогти кролику і просить його бути менш чутливим. Але єдина людина, яка дійсно розуміє кролика – його дідусь.

Чапай, Артем.

Дивні люди : роман / А. Чапай. – Чернівці : Книги – ХХІ, 2019. – 304 с. – (Суч Укр Літ)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Українські вчені відтворили за ДНК неандертальця. Він виростає в секретному інституті, замаскованому під гаражний кооператив, і лише після досягнення повноліття виходить у великий світ. Через брак життєвого досвіду та особливості мислення український неандерталець постійно втрапляє у дивні ситуації – а на тутешніх сапієнсів дивиться поглядом дещо наївного стороннього. Втім, поступово виявляється: все може бути складніше. І це не фантастика. Це, як з іншого приводу скаже одна з героїнь, «радше трагікомедія».

Чольвіньська-Школік, Аніела.

Як витримати дорослих і не з’їхати з глузду : наук.-популяр. вид. : підліт. / А. Чольвіньська-Школік ; іл. В. Стахіра ; пер. з пол. І. Тучапської. – Х. : Юнісофт, 2020. – 160 с. : іл. – (Порадник для підлітка)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Ну як їх витримати? Це питання, мабуть, приходив тобі в голову вже не раз, коли доводилося терпіти батьківські скарги, незадоволені і розчаровані погляди. О так, хіба цим дорослим догодиш ?! А коли до цього додати ще й проблеми в школі, складні взаємини з однолітками і перехідний вік у цілому, то дуже важко дивитися на світ крізь рожеві окуляри … Тобі здається, що навколо суцільний хаос і неможливо зрозуміти, як чинити правильно. Якщо хочеш впоратися з усім цим жахом, відкривай «Керівництво підлітка». Тут знайдеш багато корисного. Дізнаєшся, між іншим, як знайти спільну мову з вчителями, спланувати своє навчання і справи так, щоб мати більше часу для розваг. Навчишся ввічливо розмовляти з людьми і вести здоровий спосіб життя. Що ще? Швидше дізнавайся!

Чольвіньська-Школік, Аніела.

Як витримати хлопців і не з’їхати з глузду : наук.-популяр. вид. : підліт. / А. Чольвіньська-Школік ; іл. В. Стахіра ; пер. з пол. І. Тучапської. – Х. : Юнісофт, 2020. – 160 с. : іл. – (Порадник для підлітка)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Хлопці здатні в одну мить розізлити нас, а вже за хвилину розсмішити дотепним жартом чи зворушити милою витівкою. Ну як їх витримати і не з’їхати з глузду?! Прочитай порадник, і дізнаєшся, якими хлопці є насправді і чому саме такими. Окрім того, знайдеш відповіді на інші питання, які цікавлять тебе щораз більше: про що і як розмовляти з хлопцем, як поводитися на побаченні і вгамувати у собі вир суперечних почуттів. Дізнайся більше про світ хлопців, щоб краще й певніше почуватися в їхньому товаристві.

Китайська мова. Початковий курс : підручник з електронним аудіододатком / В. П. Чорнобай, О.С Лосєв. – К. : Знання, 2019. – 238 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

У Китаї є велика кількість діалектів, які дуже різняться за вимовою, але їх об’єднує єдина писемність — ієрогліфіка. Цей підручник складається з 24 уроків, граматичного словника і фонетичного курсу. Оригінальний навчальний матеріал дає змогу студентам оволодіти звуковою будовою китайської мови, основами усного мовлення та письма в межах поданої лексики і граматики. Розкрито особливості інтонації китайського речення. Призначено для студентів вищих навчальних закладів як для освоєння під час програмного навчання різного рівня, так і для самостійного вивчення (за потреби) китайської мови за стислий період часу.

Чуб, Наталія.

100 батьківських “чому”? Відповіді досвідченого психолога : популяр., практ. вид. : батькам / Н. Чуб. – Х. : Віват, 2015. – 368 с. : іл. – (Актуальна тема)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

У своїй новій книжці відомий практикуючий психолог Наталія Чуб відповідає на головні питання, що виникають у батьків, малюкам яких ще не виповнилося семи років. Чи правда, що памперси дуже шкідливі? Чи потрібно сповивати дитину? Як реагувати на дитячі хвороби і як дати лад дитині, коли вона коверзує? Поради досвідченого психолога допоможуть молодим татам і мамам. Книжка дуже зручна в користуванні, усі питання в ній систематизовані за віком дітей.

Шевчук, Валерій.

Козацька держава як ідея в системі суспільно-політичного мислення ХVІ-ХVІІІ століть у 2-х книгах. Кн.2 : наук.-популяр. вид. / В. Шевчук. – К. : ТОВ “Видавництво “КЛІО”, 2019. – 1120 с. : іл.

Примірники: всього:1 – Читальний зал

У другій книзі видання автор акцентує увагу на спробах врятувати українську державність, зокрема на орієнтаційних ідеях Богдана Хмельницького, боротьбі Пилипа Орлика, Івана Скоропадського та Павла Полуботка за збереження Козацької держави, яка, попри всі зусилля, була приречена на швидку загибель. Автор будує свою систему розмислів на аналізі державно-правових актів, договорів гетьманів із державами, а також на літературних джерелах — вишуканих зразках поетичного мистецтва. Окрема увага приділена «Історії русів» як одній з найвизначніших пам’яток національної самооборони. Книга доповнена рідкісним ілюстративним матеріалом.

Шрейер, Джейсон.

Кровь, пот и пиксели. Обратная сторона индустрии видеоигр : научно-популярная литература / Дж. Шрейер ; пер. с англ. А. Голубева. – К. : Форс Україна, 2020. – 368 с. – (Легендарные компьютерные игры)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Разработка видеоигр – это намного больше чем то, что мы все привыкли наблюдать в процессе игры. За пикселями, которые мы видим на экране монитора стоит креативная и техническая логистика, которая используется для создания самых популярных игр сегодняшнего дня, а также является более пугающей и сложной, чем сами игры. В своей книге Джейсон Шрайер знакомит читателей с увлекательным закулисьем разработки видеоигр, где создателем может выступать команда из нескольких сотен перегруженных работой аутсайдеров или даже всего-навсего гений-одиночка. Изучение художественных проблем, технических возможностей, требований рынка показывает, что доведение любой игры до логического завершения, которое мы наблюдаем непосредственно в процессе игры, стоит просто фантастических усилий. Взяв некоторые из самых популярных и пользующихся спросом последних игр, Шрайер погружает читателей в кухню процесса разработки, будь то задача побить невозможный график, преодолеть бесчисленные технические кошмары для создания игры или же вообще создание совершенно новой вселенной с нуля. «Кровь, пот и пиксели. Обратная сторона индустрии видеоигр» – книга, которая показывает сложный и неустойчивый мир создания компьютерных игр, рассказывает о самоотверженных и невоспетых героях, которые стоят у создания лучших игр, которые только можно вообразить.

1. «Pillars of Eternity» 2. «Uncharted 4» 3. «Stardew Valley» 4. «Diablo III» 5. «Halo Wars» 6. «Dragon Age: Inquisition» 7. «Shovel Knight» 8. «Destiny» 9. «The Witcher 3» 10. «Star Wars 1313»

Юланд, Ангус.

Собаки в мистецтві : альбом / А. Юланд ; пер. з англ. Дж. Гнатів. – K. : Nebo BookLab Published , 2017. – 160 с. : іл.

Примірники: всього:1 – Відділ мистецтв

Люди, які прищеплюють свої риси тваринам, звісно, передусім, віднаходять їх найяскравіше втілення у собаках. Ми змушуємо їх носити джемпери, на наших малюнках вони втрачають свої природні звірські якості, ми навіть змінюємо їхній колір. Так ми зображаємо своїх найвідданіших друзів. Вічна любов до собак віднайшла себе на сторінках цієї книги. У нас із ними, так би мовити, взаємозалежність. Собаки потрібні нам, щоб відкривати нові джерела емоцій. В мистецтві, як і в житті, ми проектуємо на них свої амбіції, звершення, та тривоги, а вони, не зважаючи ні на що, повертаються і просять продовження. Однак, звісно, не можна забувати про високу ймовірність поклику пращурів. Книга про собак досліджує альтернативу переймання стилю життя: життя з людьми. У відносинах зі собаками, від нас, як від господарів, багато не потрібно: всього лиш корм та наша компанія. Після цього життя собаки набуває простого сенсу. Як сказав американський письменник Джеймс Турбер: «Собаки одержимі тим, щоб бути щасливими».

Якорнов, Дмитрий.

То АТО. Дневник добровольца : [белетристика] / Д. Якорнов. – Х. : Віват, 2016. – 400 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Хотели новостей с передовой? С самого пылу-жару? Да не тех, что по телерадио, а из первых рук! Так вот, получите. Это они и есть. Книга в ваших руках – дневник бойца АТО, добровольно отправившегося туда именно для того, чтобы все увидеть своими глазами и нам рассказать. И про учебку, и про ночные дежурства, и про синюшные будни ВСУ, и про обыкновенный армейский маразм на каждом шагу. Да рассказать не скучно и казенно, а живым разговорным языком, без купюр и притом весело до коликов! А что ж нам, плакать, что ли? Благодаря своим честным и подробным описаниям книга вышла за рамки художественной беллетристики и заняла место в каталоге исторических хроник. Узнайте все об этой войне, увиденной глазами, по крайней мере, одного из непосредственных участников.

Якубова, Лариса.

Євразійський розлам. Україна в добу гібридних викликів : наук.-популяр. вид. / Л. Якубова. – 2-е вид., переробл. – К. : ТОВ “Видавництво “КЛІО”, 2020. – 392 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Унаслідок агресії Росії, яка скористалася найгострішою в новітній історії політичною кризою для активування свого неоімперського проекту, державний суверенітет України у Криму, на частині Донеччини і Луганщини від 2014 р. порушено. Відтоді на фронтах реального військового та віртуального ідеологічного зіткнень розгортається цивілізаційне протистояння українського й російського проектів. У контексті російсько-української гібридної війни, що триває понад п’ять років, кинуто драматичний виклик геополітичній суб’єктності України та самому її існуванню. Українська криза перетворилася на потужний важіль трансформації сучасного світу навіть попри те, що більшість геополітичних важковаговиків досі сприймають її з великою часткою скептицизму. Євразійський геополітичний простір перебуває у процесі масштабної трансформації, що докорінним чином змінить усіх учасників. Книжка розрахована на читачів, які цікавляться актуальними питаннями української історії.

Поділитися у соцмережах:

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?