Press "Enter" to skip to content

До Всесвітнього Дня вишиванки!
Слухаємо та співаємо разом!

     Зі святом, друзі! Відділ мистецтв ДОМБ ім. М. Свєтлова вітає усіх з  Всесвітнім Днем вишиванки! Українська вишиванка стала не тільки величезним надбанням культури нашого народу й символом України, а і великою темою у поезії та музиці! Дуже раді познайомити вас з історією написання найвідомішої української пісні про вишиванку “Два кольори”!

       Вірш Дмитра Павличка «Два кольори» та  однойменна пісня, музику до якої написав Олександр Білаш є чи не найбільш відомою в Україні піснею. У ній автор говорить про те, що дочки-сини повинні не забувати, звідки вони родом і щО їм дали батьки, рідний край.

На написання цієї пісні її автори витратили всього один день. Сталася ця подія 29 лютого 1964-го року. Олеся — дочка Олександра Білаша (автора музики), розповіла, що поет Дмитро Павличко та її батько нудилися на одному із з’їздів комсомолу, коли помітили жінку з чорною хустиною у яскравих червоних квітах. Павличко звернув увагу товариша на хустину. На що той відповів: «Червоне — то любов, а чорне — то журба». Так виникла ідея написання.

      Це виявлення теплих почуттів до матері, що вишивала сорочку для рідної дитини, яка була не чим іншим, як оберегом для сина, а ще спомином про рідний край та про рідний дім. Через ліричного героя автор звертається до всіх дітей, що покинули батьківську оселю, і закликає їх, щоб вони поверталися додому, провідували батьків, бо вони — найдорожчий скарб, джерело їхнього життя. Пісня звучала і продовжує своє довге життя у виконанні зірок українського естрадного та академічного співу: Анатолія Мокренка, Дмитра Гнатюка, Раїси Кириченко, Квітки Цисик, Василя Зінкевича, Василя Сліпака, Віктора Павліка, Злати Огневич, гуртів “Явір”, “Кому вниз”.

     Текст пісні “Два кольори” було перекладено французькою мовою.

Поділитися у соцмережах:

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?