Press "Enter" to skip to content

Вітаємо зі святом книги!

Унікальний засіб самовираження, просвіти і комунікації”. Саме так визначив річ, яка супроводжує нас від народження і протягом усього життя, Генеральний директор ЮНЕСКО Коітіро Мацуурі. І це – не мобільний телефон, не комп’ютер чи якісь інші досягнення ITіндустрії. Це – книга. Саме так він висловився у зверненні з нагоди Всесвітнього дня книги та авторського права, який відзначається 23 квітня.
А започаткували це свято у Каталонії 1923 року. Там 23 квітня, на який ще припадало релігійно свято – День Юрія, у книгарнях кожен покупець отримував за придбану книгу… троянду. Зараз десятки країн світу відзначають свято, проголошене 1995 року рішенням ЮНЕСКО, вшановуючи працю письменників, наголошуючи молоді про важливість читання, про повагу до творчих людей, які своїми доробками сприяють інтелектуальному і духовному розвитку людства.

Цього дня у Всесвітній столиці книги, проводяться різноманітні заходи у навчальних закладах, бібліотеках, видавництвах, книгарнях. Зокрема влаштовуються різні дискусії з питань книговидання та захисту інтелектуальної власності. Через пандемію COVID-19 у столиці Малайзії Куала-Лумпурі, яка оголошена Всесвітньою столицею книги-2020, на невизначений термін відклали церемонію відкриття та інші заходи програми “Книжкова столиця світу ЮНЕСКО”.

Проте саме сьогодні ми від щирого серця вітаємо з Всесвітнім днем книги та авторського права усіх причетних до чарівного світу книги – письменників, видавців, бібліотекарів, книгорозповсюджувачів, усіх поціновувавчів друкованого слова!
Бажаємо всім шанувальникам книги натхнення, нових звершень та втілення творчих задумів!

Поринути у світ нових літературних відкриттів, ви можете онлайн на ресурсах нашого сайту та сторінках в соціальних мережах! А офлайн ми зустрінемось після карантину в бібліотеці і радо представимо наші фонди, які складаються не лише з книжкових колекцій, а й нот, аудіовізуальних матеріалів, електронних та періодичних видань.

Бережіть себе! Разом ми здолаємо негаразди та втілимо ще багато нових ідей!


Тетяна Паршина,

в.о. завідувачки відділом мистецтв ДОБМ ім. М. Свєтлова

Зображення взято з сайту: https://litgazeta.com.ua/news/sohodni-vsesvitnij-den-knyhy-ta-avtorskoho-prava/

Поділитися у соцмережах:

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?