Press "Enter" to skip to content

Зі святом, шановні друзі!

Відділ мистецтв ДОМБ ім. М. Свєтлова вітає архітекторів та студентів, які здобувають цю прекрасну професію з Днем архітектури України! Бажаємо успіхів у праці та навчанні, творчої наснаги, та завжди раді бачити вас у нашій бібліотеці!

День архітектури України щороку відзначають 1 липня. Свято було встановлене у 1995 році відповідним указом президента. Зараз в Україні налічують близько 14 тис. пам’яток архітектури, 46 великих історичних культурних заповідників і більше 1 тис. об’єктів паркового мистецтва. Проте українські архітектори не перестають дивувати нас своїми новими роботами. Українська архітектура відрізняється різноманітністю стилів і форм, а про кращих українських творців знають і за межами країни. Але, на жаль, з моменту російського вторгнення в Україну усе змінилося.

Росія віками руйнувала й калічила культуру України. А протягом останніх місяців російські війська нищать унікальні пам’ятки архітектури, мистецтва та історії України вже відкрито – ракетами, бомбами, артилерійськими обстрілами. Вони навмисне ціляться в унікальні споруди і символи міст. Оскільки справжня їхня ціль – стерти Україну та будь-які прояви української ідентичності з лиця землі. Україна закликає світову культорологічну спільноту підтримати програму належного фінансування відновлення та реставрації історико-архітектурних пам’яток України. Віримо у Перемогу! Віримо у майбутнє української архітектури! Пропонуємо до перегляду документальний фільм про історико-архітектурні об’єкти України, які охороняє ЮНЕСКО:

Відео – https://www.youtube.com/watch?v=QVM1y0OAzEA

     Сподіваємось, що вже скоро кожен українець буде мати можливість відвідати ці історико-архітектурні пам’ятки – звільнені від окупації та відновлені. Все буде Україна!

Поділитися у соцмережах:

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?