Press "Enter" to skip to content

Зі святом української вишиванки, друзі!

     Відділ мистецтв Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М Свєтлова вітає вас та пропонує переглянути дуже цікаві періодичні видання — журнали “Українська вишиванка”. Тут ви знайдете багато матеріалів про історію та традиції вишиванок різних регіонів України, яскраві малюнки і схеми для вишивання. Журнали стануть у пригоді майстриням-вишивальницям та усім, хто цікавиться декоративно-ужитковим мистецтвом.

 

   Український вишитий рушник, оспіваний і возвеличений у піснях, споконвіку був окрасою храмів та помешкань. Але виконував він не лише декоративну функцію. Слугував ще й оберегом і атрибутом різних обрядів.   Доторком голки і нитки майстриня вела свою розповідь на полотні, вкладала у кожний стібок набуті знання, наділяючи виріб неперевершеною захисною силою. Споконвіку в Україні люди шанують квіти. Нема жодної української хати, де б не квітнули яскраво рушники та сорочки господинь, бо наші предки вважали, що квіти даровано людям від Бога. Тому так рясно вони квітнуть на сорочках українських дівчат.

     Створіть власну повість про життя свого роду і нехай на ваших рушниках і сорочках розквітають квіти, співають пташки та панують лише яскраві кольори радості й кохання!

Чекаємо на вас у відділі мистецтв нашої бібліотеки!

Поділитися у соцмережах:

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?