Press "Enter" to skip to content

Зі святом Яблучного Спаса, шановні друзі!

      Відділ мистецтв ДОБМ ім. М. Свєтлова щиро вітає усіх вірян та шанувальників народних традицій! У фонді відділу на вас чекає багато цікавої й корисної літератури про українські  народні обряди, звичаї і традиції святкування. Приходьте та дізнавайтеся у подробицях як українці святкують Яблучний Спас!

      «19 серпня православні святкують другий Спас – Преображення Господнє. Це свято нагадує нам про Преображення Господа Нашого і Спаса Ісуса Христа на горі Фавор. Це вже подія Нового Завіту, – продовжує отець Микола, – яка розповідає про те, що Ісус преобразився, тобто показав своїм учням не тільки свою людську природу, а й божественну водночас – що у Ньому поєднуються людський і божественний початок . Свято Третього Спаса припадає на 29 серпня. Цього дня згадується Обрус, на якому був чудесним чином відображений лик Ісуса Христа. Це, так би мовити, іконописне зображення божественного походження». Свято Преображення обрано для благословення плодів, бо в Єрусалимі саме в ту пору дозрівав виноград, який прийнято освячувати в цей день. Грона винограду, а також колосся люди несли в цей день до храму на знак подяки Богові. Але виноград ріс не скрізь, відтак ця традиція дещо змінилася – стали освячувати яблука. У народному календарі на Яблучний Спас проводжають літо. Це свято означає настання осені й перетворення природи. Вважається, що ночі після Спаса стають набагато холоднішими. Тому й кажуть: «Прийшов Спас, держи рукавиці про запас».

     У народі існувало повір’я, що їсти яблука й страви з цього фрукта до настання Яблучного Спаса не варто, а ось після 19 серпня люди могли ласувати цим фруктом. Яблуко символізує родючість і добробут в сім’ї, тому так ви бажаєте всього найкращого рідним та друзям. Варто зазначити, що добробут та велику силу несуть лише освячені в храмі плоди. Тому перед куштуванням необхідно мистздійснити обряд освячування.

     А ще в народі вірили, що в день Спаса яблука набувають чудодійної сили. Якщо відкусити плід і при цьому загадати бажання – воно неодмінно має здійснитися! Народ України зараз має одне спільне бажання: якнайшвидше перемогти лютого ворога, вистояти у боротьбі за суверенітет нашої держави! Бажаємо нашим славним захисникам — воїнам ЗСУ подальших успіхів на фронті і обов’язково повернутися живими і здоровими до рідних домівок! Віримо!

Поділитися у соцмережах:

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?